Wpis z mikrobloga

Jak mnie śmieszą wszyscy co mają mieszkanie na kredyt i mówią "kupiłem mieszkanie". Nic nie kupiłeś, płacisz tak jak za wynajem. #nieruchomosci
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@szyperist: No trochę sie różni, kupiłem dom na kredyt i mam taką ochotę to wywalę okno i drzwi sobie wstawię. Raczej na wynajmie takich rzeczy się nie robi. I w zasadzie w wielu przypadkach też płaci się kredyt ale komuś ( na wynajmie ). Owszem dom/mieszkanie na kredyt ma też swoje minusy no ale cóż, w życiu bym nie poszedł na wynajem.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: Nikt Ci nie każe brać kredytu na 50 lat. W Polsce najpopularniejszy przedział to 15-25 lat.
Biorąc w wieku 30 lat, nie nadpłacając (a mało kto nie nadpłaca, jak mówią dane) to w "najgorszym" przypadku skończysz spłacać w wieku 55 lat.

Jeśli to dla Ciebie już jesień życia... radziłbym zmienić myślenie xD
  • Odpowiedz
@aircod: 50 lat to już jedną nogą w grobie jest. Człowiek ledwo się rusza wtedy, walić takie coś, że na starość wreszcie masz i możesz z tego korzystać.

I co zrobi taki 55 latek w tym mieszkaniu? Grube melanże z panienkami, pizzą, grami video?

Mózg już prawie nie wydziela dopaminy nawet w tym wieku. Jak masz kasę w wieku 20 lat to jest spoko. Jak się dorobisz w wieku 55
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista taki Hugh Hefner to po sześćdziesiątce wyruchał więcej lasek niż ty konia zwaliłeś w swoim życiu, a ty piszesz o grobie. Mój sąsiad pięćdziesięciolatek niedługo zostanie ojcem dziecka swojej trzydziestopięcioletniej duperki. Nie projektuj swojego inwalidztwa na całe społeczeństwo
  • Odpowiedz
  • 3
@Yuri_Yslin: a jak przestaniesz płacić bankowi to szybko się upomną.

@stanley88: gratulacje, wow. Może dałeś duzy wkład, może kupiłeś 5 lat temu. Znajomi za 5 pokoi płacą 0 zł raty, bo kupili za gotówkę. Taki sens ma twój argument, biedaku żyjący na kredycie.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: ta nitka pokazuje dlaczego nie będzie normalnie, zwłaszcza w temacie mieszkań. Wykopek da się wyruchac przez dewelopera, pośrednika, notariusza i bank a potem będzie skakał z radości bo w wieku 50 lat ma czystą hipotekę. Jak tu coś zmienić? Przecież taki Tbs albo prawo lokatorskie to istna obraza majestatu dla jaśnie pana który trzęsącymi od Parkinsona rękami będzie mógł wejść w KW i zobaczyc brak wpisu w trzecim dziale
  • Odpowiedz
@j557: Spoko, można sobie wyroochać 500 lasek i w wieku 70 lat, ale pytanie jak się wtedy czujesz.

Bo ja jak miałem 15 lat to każde takie doznanie o jakich mówimy odczuwałem 4000 razy silniej niż teraz. W wieku 50 lat człowiek jest zużytym kondomem i tyle.

Teraz to musiałbym chyba heroinę zajepać, żeby czuć to co w młodości, gdy byłem naiwny i miałem naście lat. Gdybym był bananem, miał wtedy kasę to każde doznanie byłoby
  • Odpowiedz