Wpis z mikrobloga

Jak mnie śmieszą wszyscy co mają mieszkanie na kredyt i mówią "kupiłem mieszkanie". Nic nie kupiłeś, płacisz tak jak za wynajem. #nieruchomosci
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Yuri_Yslin: @17loginbylzajety dopóki spłacasz kapitał+odseteczki to wszystko się zgadza. :) ale wy tego kredytu bronicie, jakby to na firmę było by było coś z tego pożytecznego i zarobiło na dom to bym skumał, ale bronić kredo na klitkę to mnie rozwala xD nie dziwie się, że deweloperzy i banki doją ludzi xD
"Na pytanie, czy można sprzedać mieszkanie z hipoteką, odpowiedź brzmi: jak najbardziej. Właścicielem nieruchomości kupionej za kredyt
  • Odpowiedz
a jak przestaniesz płacić bankowi to szybko się upomną.


@szyperist: a przestań płacić podatki, to się państwo szybko upomni.

Tak naprawdę wszyscy jesteśmy niewolnikami. Państwo robi z nami co chce, a my możemy ewentualnie wynająć od państwa kawałek ziemi.
  • Odpowiedz
Polacy spłacają kredyt hipoteczny średnio w 12lat, więc jaką śmiercią?


@unlucky_: do tej średniej wliczają się sytuacje w których kredyt spłacany jest przez sprzedaż mieszkania,

np. kupiłeś mieszkanie na kredyt, 10 lat mieszkasz, zmieniasz mieszkanie na większe w nowym kredycie czy budujesz dom i sprzedajesz te stare mieszkanie = spłacasz kredyt bo bank tego
  • Odpowiedz
ale wy tego kredytu bronicie,


@Mateo132: Dzięki kredytowi wybudowałem chatę, a od czasu budowy jej wartość wzrosła o 20-30%.

Wszystko jest dla ludzi, kredyt też, ile Twoim zdaniem bym zbierał te kilkaset brakujące tysięcy? Wprowadziłbym się do 50-tki, czy nie za bardzo? K*rwa, całe życie u jakiegoś fiuta na wynajmie, spłacając jego kredyt. Podziękuję.
  • Odpowiedz
Nic nie kupiłeś, płacisz tak jak za wynajem.


@szyperist: Nieprawda. Płacę połowę tego, albo i mniej. I mogę sobie robić co chcę i jak. A w razie czego sprzedam, i tak będę do przodu.
  • Odpowiedz
płacisz tak jak za wynajem


@szyperist:

Życzę tobie, abyś osiągną zdolność kredytową i żebyś miał takie zarobki abyś był w stanie nadpłacać. Wszystkiego dobrego, z Panem Szatanem, niech ci się wiedzie, bądź zdrowy i szczęśliwy.
  • Odpowiedz
@Yuri_Yslin: co Ci po wzroście ceny nieruchomości, skoro zakup czy budowa nowej nieruchomości będzie Cię kosztowało o tyle więcej? +straciłeś na spłacie odsetek i być moze prowizji+na nowym kredycie znowu stracisz. Spoko, można brać kredyt jak się chce, ale po prostu rozwala mnie że ktoś pisze że to ich chata. No nie jest, dopóki nie spłacą zobowiązania. Chyba, że sprzedają przed spłatą i wtedy mają kasę. Ale dług z odsetkami
  • Odpowiedz
Kredyt na dom to mentalność niewolnika. Znam gościa co myślał, że będzie rentierem bo się Kiosakiego naczytał. Zarabia ponad 30k, ale oczywiście już kilkuletni dom kupił za ponad milion na kredo i mieszkanie w kredo na wynajem i skonczyly sie czasy że to się opłaca. Zamiast zalozyc firmę i przeznaczyć tę kasę na rozwój firmy, przeznaczył na konsumpcję. 1.5 mln+odestki c--j wie ile, dobry biznes. Jego kolega kupil mieszkanie w Zurychu, sam
  • Odpowiedz
@szyperist: co się stanie z mieszkaniem po spłaceniu kredytu? A co się stanie po płaceniu wynajmu latami? Nie widzisz różnicy? Lepiej spłacić w 15 lat hipotekę i mieć mieszkanie dla siebie czy może 15 lat płacić za wynajem i zostać z chujem w dupie?
  • Odpowiedz
rozwala mnie że ktoś pisze że to ich chata. No nie jest, dopóki nie spłacą zobowiązania.


@Mateo132: Możesz sobie tworzyć dowolną definicję, ale w polskim prawie właściciel nieruchomości definiowany jest przez wpis w księdze wieczystej. Tak więc wiesz. Proponuję przestać wypierać rzeczywistość, chcoiaż pewnie Cię to nie przekona.

Dzięki kredytowi mogłem zbudować gdy było taniej i dziś płacę mniej za ratę domu, niż mój siostrzeniec za kawalerkę 30m^2.
  • Odpowiedz