Wpis z mikrobloga

Dla mnie mistrzostwa umarły po odpadnięciu Niemiec czy Włoch. Ogólnie mam wrażenie, że to jedne ze słabszych ME/MŚ jakie oglądałem w życiu - pod względem przede wszystkim organizacyjnym i ogólnie atmosfery.

Wiadomo, że to ME a nie MŚ ale nadal mówimy o Niemcach - kraju który piłką żyje - ale jak obecny turniej porówna się do Niemieckich MŚ 2006 to jest takie totalne średnie 5/10. Jaka tam była pompa, jak ludzie się jarali...

Wiem wiem, ok boomer. Tęsknię za światem który już nie istnieje. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#mecz #euro2024 #feels #pilkanozna
josedra52 - Dla mnie mistrzostwa umarły po odpadnięciu Niemiec czy Włoch. Ogólnie mam...

źródło: GQOXzoXW0AEA_83

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LamajHarma kiedyś to chyba w przerwach meczu było studio cały czas a teraz prawie same reklamy.
Albo inaczej zapamiętałem xD

Albo wieczorem było studio i wszystkie mecze podsumowali, opowiadali. Stad słynny mem Pana Gmocha.
Jak teraz jest a ja nawet nie wiem to chyba jestem za stary xD
  • Odpowiedz
@josedra52: Warto zauważyć, że teraz piłkarze grają przez ponad 10 miesięcy co 3-4 dni, więc okres kiedy jest euro czy mś byłby okresem w którym mieliby wakacje. Wiadomo, że im się nie chce i całkowicie to rozumiem. Niech fifa, uefa i ligi w---------ą jeszcze więcej meczów to dojdzie do tego, że piłkarze będą sami rezygnować z gry w reprezentacji.
  • Odpowiedz
@josedra52: No to fakt. Organizacyjnie to teraz słabo. Na MŚ w 2006 w polskich sklepach było pełno różnych śmieci (pamiątek) związanych z imprezą. Teraz niczego takiego nie zauważyłem, szkoda.
  • Odpowiedz
@Madridista98 co chwilę czytam to p---------e, że za dużo meczy w sezonie ale pokaż mi jakieś statystki które to potwierdzają
Żadna Liga top 5 nie powiększyła ilosci zespołów,liga mistrzów od 20 lat ma 32 zespoły (wiadomo, teraz reforma) puchary krajowe też mają taką samą ilość spotkań w drużyny pierwszoligowe i tak zaczynaja od późniejszych etapów
No może liga Narodów ale kiedyś grali towarzyskie
  • Odpowiedz
@josedra52 włosi kompletnie dali d--y na tym euro, bardzo dobrze że odpali. Mi szkoda Gruzinów i Niemców bo to praktycznie jedyne drużyny obok Hiszpanii które w ogóle grają
  • Odpowiedz
@josedra52: Dawniej po prostu albo było tego mniej albo nic nie było dlatego człowiek bardziej cieszył się z mistrzostw. Nie było kablówki za grosze z pakietem eleven i ze wszystkimi ligami świata, C+ i ekstraklasa była dla bogatych, nie było masy nielegalnych streamów dla tych którzy nie chcą płacić. Za łebka miałem jeden mecz Ligi Mistrzów w środę na "dwójce" a resztę "oglądało" się na telegazecie. I jeszcze czekałem w
  • Odpowiedz
Wiadomo, że to ME a nie MŚ ale nadal mówimy o Niemcach - kraju który piłką żyje - ale jak obecny turniej porówna się do Niemieckich MŚ 2006 to jest takie totalne średnie 5/10. Jaka tam była pompa, jak ludzie się jarali...


@josedra52: Niemcy nie są głupi. Po co mają pompować i sponsorować imprezę UEFA, z której tak naprawdę nic nie będą mieć? W tych mądrzejszych nacjach kończy się ten
  • Odpowiedz
@josedra52: za dużo tego: poorzednie ME były w 2021, potem MS 2022 też przesunięte o pół roku do przodu, i zaraz kolejna impreza. Stare gwiazdy gasną, nowe jakoś nie porywają. O popisach polskich patałachów nawet szkoda gadać bo to jest już zwyczajny kult cargo.
I jest jak jest.
  • Odpowiedz
@josedra52: W 2006 roku jak w podstawówce wychodziłem na boisko, to zawsze 3-4 ekipy czekały w kolejce żeby pograć, teraz od 2 lat podciągam się na bramce na fajnym boisku co 2-3 dni, bo nie ma żadnego drążka w okolicy i jeszcze nigdy przez ten okres nie widziałem więcej niż dwóch osób, które dodatkowo rzucają do kosza, a nie grają w piłkę xD Na Orliku grają tylko jak jest jakiś
  • Odpowiedz
@zapomnialem_: sprawdź pw :)
@Vexo0: ogólnie sytuacja społeczna w Niemczech jest ciężka, zamieszki, wzrost imigrantów, którzy stanowią spory problem dla Rządu Niemieckiego. Naród jest mocno podzielony, jednocześnie uważa, że można było te środki lepiej wydatkować. Ewentualne zwycięstwo Niemców w tym turnieju miałobyc takim elementem scalającym naród- pokazali się nieźle ale czy to wystarczy? Zobaczymy.
  • Odpowiedz