Wpis z mikrobloga

Dziwny kraj USA
Właśnie kończę oglądać 4 lipca w Miami. Słucham wystrzałów sztucznych ogni, pije przez plastikową rurkę, dookoła palą trawę, pływają jachty milionerów, ludzie siedzą na trawnikach, benzyna po 4,15. Banany po 1,8. Przejechałem 400km żadnego radaru ani tajniaków z kamerą, śmieci w jeden worek wrzucam i inne dziwy się tu dzieją.
  • 111
  • Odpowiedz
  • 0
@loginnawykoppl kolejka w Miami ma się dobrze ale faktycznie wszyscy jeżdżą samochodami. A na 6 pasach korek to rzadkość a na pełnej drodze jadą minimum 80km/h i jak już pisałem tu mogę wbić 120 na tempomat i przejechać 100km u nas raczej nie. Dzięki kulturze jazdy kierowców tirów głównie.
  • Odpowiedz
  • 1
@Rekordnaklate110 przyjaciel który tu mieszka w californi płaci za prąd około 10$ resztę pokrywa 5 paneli na dachu. Z czego większość zabiera klima. 168$ czynsz za strzeżone osiedle ma w tym skoszony trawnik przed domem,ochrone, wspólny basen siłownię i pomieszczenie na party, 4 grile gazowe, jakuzzi. Osiedle jest ogrodzone zamknięte bramą (jak tysiące innych) jest fajnie.
  • Odpowiedz
uważaj żeby Ci ten fajerwerk ręki po pijaku nie uszkodził, bo możesz się nie odrobić przez kilka lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miłej zabawy.


@KrolWlosowzNosa: zalosny cope Europejczyków. Tak wygląda Ameryka dla pracownika McDonalda, chociaż w sumie to nie, bo oni mają ubezpieczenie Medicaid.

Amerykanie są przeciętnie po prostu dużo bogatsi, a elektryczność, czy paliwo mają tanie jak barszcz, nawet nominalnie tańsze od polskiego. Jak ktoś
  • Odpowiedz
W kraju co roku od kul ginie przeszło 40 000 ludzi. Tyle


@slapdash: wśród czarnoskórych Amerykanów z getta. Szwedzcy czy niemieccy imigranci tu dużo nie odstają, ale amerykańska patologia przynajmniej jest geograficznie odizolowana od normalnych ludzi.

bo więźniów zamkniętych w celach jest tam więcej niż w Chinach, które mają tak ze cztery więcej
  • Odpowiedz
  • 0
@Miche8768 No właśnie to próbuję wytłumaczyć ale wielu tutaj zaklina rzeczywistość że najlepszą regulacją wysokości wynagrodzenia i pracy jest rynek a nie nakazy przykazy to samo dotyczy to czego chcesz używać a Unia chce stworzyć jakąś odrealnioną utopię w której wszystkim steruje państwo każdym aspektem życia i za wszystko są tylko mandaty nakazy zakazy kary
  • Odpowiedz