Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, stoję przed decyzją zakupu samochodu for fun, mianowicie Corvette C8. Zawsze marzyłem o sportowym aucie, ale z drugiej strony już 30+ na karku, stabilizacja życiowa, kochająca żonka i super córka więc czasami mam wrażenie że sąsiedzi będą na mnie patrzyć jak na kogoś kogo dopadł kryzys wieku średniego xD. Chociaż jeszcze 8 lat do 40 :D.

Pytanie do was, jak widzicie kogoś w sportowym aucie na drodze, to co myślicie? Ja mam zawsze zaciesz na twarzy i podziwiam auto, jakoś do głowy mi nie przychodzi że ktoś kupił auto bo ma kryzys. Ale ja to nie ogół społeczeństwa więc zastanawiam się jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Komentarze też mile widziane.

#samochody
Ptolemeusz - Mirki i Mirabelki, stoję przed decyzją zakupu samochodu for fun, mianowi...

źródło: temp_file7958368360312351834

Pobierz

Widzisz kogoś po 30 w sportowym aucie, co myślisz?

  • Kurde, człowiek, daj się karnać! 63.6% (831)
  • Hehe, staruch kupił sobie resoraka xD 12.7% (166)
  • Uuu, kryzys wieku średniegoz współczuję 23.7% (309)

Oddanych głosów: 1306

  • 119
  • Odpowiedz
@Ptolemeusz: jak ci to sprawi przyjemność i nie pogorszy jakości życia (bo naprawdę masz takie wolne środki), to sobie kup. Tylko błagam, respektuj ograniczenia prędkości i prawo o ruchu drogowym. A "#!$%@?ć" jeśli ktoś ma ochotę można na torze.

A samochód piękny.
  • Odpowiedz
sąsiedzi będą na mnie patrzyć jak na kogoś kogo dopadł kryzys wieku średniego


@Ptolemeusz: termin ten wymyślili ludzie zazdrośni, którzy też by chcieli ale nie mają kasy lub żona nie pozwala. Realizuj marzenia, twoją ciężko zarobioną kasę córka i tak przepuści na pierdoły jak umrzesz lub będziesz stary.
  • Odpowiedz
@Ptolemeusz zawsze trochę zazdraszczam, mnie stać na starą skodzine (tzn nie, stać mnie na coś więcej, ale skoro stare działa i ma się dobrze, to po co zmieniać? Na chwilę obecną (31 i 2 dzieci) nie widzę powodu, by ten samochód zmieniać i wydawać spory procent moich oszczędności na auto), ale z drugiej strony przynajmniej mnie szybkie auto kusi do szybkiej jazdy. Korzystaj. Sąsiad ani rodzina ci raczej takiego auta nie
  • Odpowiedz
@Ptolemeusz: nie jest sportowcem, a auto też nie jest tak na prawdę sportowe tylko do robienia hałasu. I z tym mi się kojarzy, z hałasem i uprzykrzaniem życia wszystkim wokół. Moja pierwsze skojarzenie to że jedzie patol i socjopata.
  • Odpowiedz
@Ptolemeusz: Dodam, że 35 lat to JEST wiek średni dla mężczyzny, bo w tym kraju mało który facet dożywa 70+ xD także warto sobie zdać sprawę, że jest się na półmetku życia, bo zawsze za rogiem może czaić się zawał, albo udar.
  • Odpowiedz
@Ptolemeusz: Bardzo Ci zazdroszczę, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Do mnie niestety takim autem nie dojadę do domu xD a średnio mi się widzi łożyć z 200k żeby sobie i sąsiadom drogę zrobić xD albo parkować je gdzieś hen daleko. A też bym sobie taką zabawkę chciał sprawić.
  • Odpowiedz
Pytanie do was, jak widzicie kogoś w sportowym aucie na drodze, to co myślicie?


@Ptolemeusz: to zależy czy auto jest głośne. Jak jest głośne to ma ten sam mianownik z sebiksami w rozklekotanych bmw za 5k pln. Jak ma normalny wydech i porusza się przez miasto po ludzku, zamiast piłować z pasów od zera do setki, żeby tylko ludzie się popatrzyli, to nie jest burakiem. Człowiekiem sukcesu bym go nie nazwał, bo szef z poprzedniej firmy, w jakiej pracowałem miał Maserati Gran Turismo z głośnym wydechem i któregoś dnia przyznał mi, że płaci Goworkowi za cenzurowanie opinii o firmie. Dlatego od tamtej pory już przestałem patrzeć na sportowe auta jak na jakąś miarę sukcesu xd niewykluczone, że za kierownicą będzie siedzieć najgorszy śmieć. Analogicznie ten Łukaszek szanowny z zielonego Audi.

jakoś do głowy mi nie przychodzi że ktoś kupił auto bo ma
  • Odpowiedz
@Ptolemeusz: jak najbardziej. Nie rób wokół siebie zamieszania chyba że będziesz się #!$%@?ć chciał z konsekwencjami że ściągnie to na twoją dobrze śpiąca w nocy obecnie głowę, rzeczy które ten sen zakłócą.
Imo na wsi to nie wiem przy jeździe wokół komina - ewent. od niedzieli na pewno gadania będzie mniej.
Jakbyś mieszkał w mieście a jeździł na wieś sobie co jakiś czas to zawsze to jest od domu do
  • Odpowiedz
Okolice trzeciej odpowiedzi.

Czy wielu z Was nie widzi w "Kup sobie samochód! Trzeba żyć!" chociaż krztyny bezsensu?

Tor się znudzi, a w Polsce maksymalnie można jechać 140 (w nowych samochodach powinna być aplikacja "#!$%@?" i jak jechałeś dłużej niż ~10, czy 15 sekund ponad 145 to mandacik z automatu).

Jeszcze
  • Odpowiedz
@Ptolemeusz: zawsze mnie smieszy to gadanie o 'kryzysie wieku sredniego'. imho po prostu kolo tego wieku osiagasz taka stabilizacje ze zaczyna cie wreszcie byc stac na zabawki o jakich marzyles. ja sam odsuwam juz od 15 lat takie 'marzenia' bo najpierw kupno dzialki, potem budowa domu, w miedzyczasie dzieciaki. ale tez juz powoli dochodze do etapu gdzie moge hajs przewalic na glupoty i juz sie doczekac nie moge :D
a
  • Odpowiedz
@Ptolemeusz: kryzys wieku średniego u 30 latka?
Jak widzę kogoś w sportowym samochodzie, to myślę wow dobrze że się komuś powodzi.
Jeśli ktoś go używa jako jedynego samochodu to najwidoczniej lubi samochody.
  • Odpowiedz
@debenek: zamawiałem w październiku 2022 i jedyne co udało się wyszarpać to przedłużona gwarancja. Wtedy bonusem było miejsce w kolejce, bo w związku z planowanym zakończeniem produkcji 992.1 kończyły się sloty. Z tego co wiem, to teraz przyjmują zamówienia na 992.2, ale produkcja rusza dopiero jesienią, więc pewnie też będzie ciężko o rabat.
Na pewno da się dostać rabat na to co już stoi na placu. Miałem ofertę w grudniu
  • Odpowiedz