Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, stoję przed decyzją zakupu samochodu for fun, mianowicie Corvette C8. Zawsze marzyłem o sportowym aucie, ale z drugiej strony już 30+ na karku, stabilizacja życiowa, kochająca żonka i super córka więc czasami mam wrażenie że sąsiedzi będą na mnie patrzyć jak na kogoś kogo dopadł kryzys wieku średniego xD. Chociaż jeszcze 8 lat do 40 :D.

Pytanie do was, jak widzicie kogoś w sportowym aucie na drodze, to co myślicie? Ja mam zawsze zaciesz na twarzy i podziwiam auto, jakoś do głowy mi nie przychodzi że ktoś kupił auto bo ma kryzys. Ale ja to nie ogół społeczeństwa więc zastanawiam się jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Komentarze też mile widziane.

#samochody
Ptolemeusz - Mirki i Mirabelki, stoję przed decyzją zakupu samochodu for fun, mianowi...

źródło: temp_file7958368360312351834

Pobierz

Widzisz kogoś po 30 w sportowym aucie, co myślisz?

  • Kurde, człowiek, daj się karnać! 63.7% (832)
  • Hehe, staruch kupił sobie resoraka xD 12.7% (166)
  • Uuu, kryzys wieku średniegoz współczuję 23.6% (309)

Oddanych głosów: 1307

  • 119
  • Odpowiedz
@Ptolemeusz: jedyne, co myślę, jak widzę C8, to zastanawiam się dlaczego akurat to auto. W sensie w tym budżecie bym nie myślał o C8. Ale jak Ci się podoba, to świetnie. Pewnie będziesz zadowolony.
  • Odpowiedz
@Ptolemeusz: Masz 32 lata i wstydzisz się jeździć sportowym autem? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba żartujesz, będąc jeszcze przed 30 jeżdżę dwoma dziadkowozami, czyli Lexusem oraz Mercem i mam w dupie to, co sądzą o mnie inni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Pytanie do was, jak widzicie kogoś w sportowym aucie na drodze, to co myślicie?


@Ptolemeusz Co można myśleć, że się dorobił #!$%@?...
( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak serio to o ile jeździ normalnie to niech se jeździ. A kryzys wieku średniego to takie pieprzenie, że nie wiem kto w 2021 wieku bierze takie rzeczy na poważnie. Kiedy sobie kupić sportowy samochód, jak nie w wieku w
Jerry664 - >Pytanie do was, jak widzicie kogoś w sportowym aucie na drodze, to co myś...

źródło: temp_file5553150271824195199

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ptolemeusz: czy Ty baitujesz? Jak miałeś od startu wystrzelenie z procy w życiu takie że los Ci dał zapracować na jakiś sukces, bo w końcu mówisz że on jest (czyli jakby nie dał to nawet przy ciężkiej pracy byś go nie miał bo w takim młodym wieku wszystko się w miarę musi po sobie ułożyć żeby można było o czymś takim myśleć, nie jest tak że jakaś decyzja czy dwie
  • Odpowiedz
  • 1
@interpenetrate wiesz co, to raczej kwestia tego, że wychowałem się w domu gdzie nigdy się nie przelewało, ale zawsze każdy u nas marzył co by było gdyby ta kasa jednak była. Nowy dom, fajne samochody itd. I jakoś zawsze miałem przeświadczenie, że inni mogą cię przestać traktować jak jednego z nich bo ci się w życiu zaczęło powodzić. Jak to mówią, pieniądze lubią ciszę :p
  • Odpowiedz
więc czasami mam wrażenie że sąsiedzi będą na mnie patrzyć jak na kogoś kogo dopadł kryzys wieku średniego xD.


@Ptolemeusz: jaką peesdą życiową trzeba być, zeby jako facet po 30 przejmować się takimi głupotami? czy moze to tylko wymowka zeby się poflexować przyszłym zakupem?
  • Odpowiedz
ale z drugiej strony już 30+ na karku, stabilizacja życiowa, kochająca żonka i super córka więc czasami mam wrażenie że sąsiedzi będą na mnie patrzyć jak na kogoś kogo dopadł kryzys wieku średniego


@Ptolemeusz: Zacznij żyć i ustabilizuj życie, bo w ogóle nie masz jaj i stabilizacji.

głównie planuje nim jeździć na torze


Kup se gruza za 5k i baw się na torze.
  • Odpowiedz
Pytanie do was, jak widzicie kogoś w sportowym aucie na drodze, to co myślicie?


@Ptolemeusz: nic, bo samo posiadanie sportowego autka for fun jeszcze o niczym nie świadczy.

Ale jeśli dodatkowo mając te 40+ ubiera się jak gimbus no to wtedy już wiem że kryzys wjechał na pełnej xD mam takiego sąsiada, chłop już dobrze po 40, sportowe autko jest no i do tego stylówa jak bananowy oskarek 15-letni, komicznie
  • Odpowiedz
@Gajdet: nie mam w sobie grama zawiści, bo to że nie mam takiego samochodu jest moim świadomym wyborem. Jeden preferuje dom za milion i auto za 600k, drugi preferuje 1.6kk w aktywach i 8k miesięcznie pasywnie. Ja zaliczam się do drugich i ze swojej perspektywy negatywnie oceniam konsumpcjonizm. Pytał op co ludzie będą myśleć, to mu powiedziałem, niech ma spektrum.
  • Odpowiedz
Ja mam zawsze zaciesz na twarzy i podziwiam auto, jakoś do głowy mi nie przychodzi że ktoś kupił auto bo ma kryzys


@Ptolemeusz: Mam to samo za wyjątkiem C8, nie widziałem w nim chyba nikogo przed 60-ką więc tak też mi się kojarzy. No i bolałoby mnie wydać 600-700k na auto warte 250k.
  • Odpowiedz
@lycaon_pictus: To jest takie wieśniackie określenie "daj się przejechać".

Jak to mówią, pieniądze lubią ciszę

@Ptolemeusz
Napisał człowiek, który właśnie zadał pytanie świadczące o tym, że takowe pieniądze posiada w znacznej ilości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz