Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki, stoję przed decyzją zakupu samochodu for fun, mianowicie Corvette C8. Zawsze marzyłem o sportowym aucie, ale z drugiej strony już 30+ na karku, stabilizacja życiowa, kochająca żonka i super córka więc czasami mam wrażenie że sąsiedzi będą na mnie patrzyć jak na kogoś kogo dopadł kryzys wieku średniego xD. Chociaż jeszcze 8 lat do 40 :D.

Pytanie do was, jak widzicie kogoś w sportowym aucie na drodze, to co myślicie? Ja mam zawsze zaciesz na twarzy i podziwiam auto, jakoś do głowy mi nie przychodzi że ktoś kupił auto bo ma kryzys. Ale ja to nie ogół społeczeństwa więc zastanawiam się jakie jest wasze zdanie na ten temat.

Komentarze też mile widziane.

#samochody
Ptolemeusz - Mirki i Mirabelki, stoję przed decyzją zakupu samochodu for fun, mianowi...

źródło: temp_file7958368360312351834

Pobierz

Widzisz kogoś po 30 w sportowym aucie, co myślisz?

  • Kurde, człowiek, daj się karnać! 63.6% (831)
  • Hehe, staruch kupił sobie resoraka xD 12.7% (166)
  • Uuu, kryzys wieku średniegoz współczuję 23.7% (309)

Oddanych głosów: 1306

  • 119
  • Odpowiedz
no niezbyt, być milionerem to znaczy nie wydać miliona. Ta kasa może generować odsetki, a w dłuższym okresie czasu wykorzystać potęgę procentu składanego. Sztuką nie jest #!$%@? wypłatę na leasing a zbudować majątek.


@Przegrywek123: i co potem z tym majątkiem? Do grobu zabierzesz? Sztuką jest przeżyć życie tak, żeby na nic nie brakowało i żeby się nim cieszyć. Co mi z milionów na koncie, jeżeli z nich nie korzystam? Dla
  • Odpowiedz
@piotrow: co dalej z tym majątkiem? Już mówię - emerytura w wieku ~45 lat.

To jest prawdziwy koszt alternatywny #!$%@? kasy. W mojej grupie wiekowej, to emerytury dostanę może 1/3 obecnej minimalnej (jdg) + wiek będzie wydłużony do ~70. Wolę przejść na swoich zasadach i mieć spokój, nie musieć rywalizować na ultra wyspecjalizowanym rynku pracy z młodszymi mając 60 lat.

A jak zostanie (raczej zostanie, bo obliczyłem wysokość na sam
  • Odpowiedz
Pytanie do was, jak widzicie kogoś w sportowym aucie na drodze, to co myślicie?


@Ptolemeusz: W dupie to mam. Wszyscy kradną, czemu mam się przejmować jednym złodziejem ?
  • Odpowiedz
co dalej z tym majątkiem? Już mówię - emerytura w wieku ~45 lat.


@Przegrywek123: przy założeniu że dożyjesz :) Ja wolę z życia korzystać póki mogę, a w międzyczasie budować biznes, który mnie na starość utrzyma. Jeżeli dożyję :D
  • Odpowiedz
kryzys średniego wieku to moim zdaniem jedno z fajniejszych okresów w życiu. wychowane bąbelki, więc jest trochę więcej czasu wolnego. masz kasę, aby spełnić marzenia sprzed 20 lat i pobawić się na nowo życiem.
ale tak, z kryzysu średniego wieku zrobiło się "kryzysem" i ujmą na honorze faceta
  • Odpowiedz
Pytanie do was, jak widzicie kogoś w sportowym aucie na drodze, to co myślicie?


@Ptolemeusz: kompletnie nic nie myślę, na ludzi nie zwracam uwagi, na samochód można zwrócić uwagę bo zawsze coś innego, pomyśleć fajny/brzydki i tyle. To co ludzie myślą powinieneś mieć w dupie, nikt normalny cie nie wyśmieje, masz takie marzenie to je sobie spełniaj innym chu do tego. Nawet jak ktoś zwróci uwagę to nie zna cie
  • Odpowiedz
@Ptolemeusz: ja nie zwracam w ogóle specjalnej uwagii na samochody, w dzieciństwie może i chciałem sportowy samochód, ale mi przeszło. Więc jak ktoś jedzie sportowym samochodem, to pewnie nawet nie zauważę, natomiast nie uważam że to iż ktoś w wieku 30 czy nawet 40 lat spełnia swoje marzenia, to jest to kryzys wieku średniego. Spełniasz marzenia teraz, bo teraz masz na to kasę, gdybyś urodził się w bogatej rodzinie, to
  • Odpowiedz
@Ptolemeusz: Kupujesz auto dla siebie czy innych, że na nich zwracasz uwagę? Myślisz, że na całym świecie wypada osobą poniżej 30 lat jeździć takimi autami? Ci co gadają o kryzysie to mają ból d... Logiczne, że dopiero po pewnym wieku może być Ciebie na to stać.
Jak bym miał kasę, to bym kupował.
  • Odpowiedz
W pkt trafił @gomjeden: ale @Ptolemeusz pytaniem odkryłeś chęć łapek w górę czy machania 10-latków na widok pojazdu i stwierdzam, że chcesz kupić auto nie tylko dla siebie. To tak jak chodzenie na siłownię po to, aby w Turcji na plaży Rosjanki krzyczały wow! Jednak auto każde czy to Ferrari czy Fiat Uno ma nas wozić i to wozić bezpieczne, pamiętaj o tym. Masz dla kogo żyć i nie
  • Odpowiedz
@Ptolemeusz Nie ma kryzysu wieku średniego. To kłamstwo.
Poprostu człowiek dochodzi do pozycji i pieniędzy to sobie kupuje to na co ma ochotę bo go w tym wieku stać*

  • Odpowiedz
@Ptolemeusz: a gdzie opcja „pewno ukrot, bo skąd by mioł?”? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A tak poważnie, to w pierwszej kolejności powinieneś zdecydowanie olać to, co myślą inni ludzie. Im więcej będziesz podejmować słusznych decyzji, tym więcej ludzi będzie na to krzywo patrzeć. Większość ludzi jest niestety głupia. Widać to po wyborach, widać to w mediach społecznościowych itd.

Moim marzeniem jest 911, jeździłem nim i jest absolutnie cudowne. Gdybym miał na nią środki, to obawiał bym się jedynie manifestowania stanu swojego posiadania, który może przyciągnąć złych ludzi. Ale nie tego, co pomyśli o mnie
  • Odpowiedz
Pytanie do was, jak widzicie kogoś w sportowym aucie na drodze, to co myślicie?


@Ptolemeusz: niby normik, a jednak spierdox.

Chcesz to sobie kup, a nie pytasz dzieci w internecie co myślą.
  • Odpowiedz
@Ptolemeusz: kupuj, sam nie wiedziałem, że mam ten dylemat, dopóki nie kupiłem czegoś ciekawego. Ludzie mnie zagadywali, robili zdjęcia, generalnie nie byłem anonimowy i znosiłem to dość ciężko, na tyle, że pozbyłem się go z ulgą. Teraz niestety żaden inny samochód nie jest niczym więcej niż nudną taczką do wożenia zakupów i prawdopodobnie kupię ponownie, tylko już z odpowiednim nastawieniem mentalnym. Jak się gapią to niech się gapią, ich problem.
  • Odpowiedz