Wpis z mikrobloga

Cześć. Jestem już po operacji tego guza.
Chwilę po 7 przyszły do mnie 3 młode dziewczyny, które zaprowadziły mnie na blok operacyjny. Ok 7.35 leżałem już na sali i były ze mną 3 osoby z anestezjologia, które mnie uśpiły. Obudziłem się na sali po operacyjnej, ale nie wiem kiedy bo byłem tak naćpany jeszcze i zaraz zasnąłem. Ok 14 już obudziłem się na moim łóżku w moje sali. Dosłownie zaraz przyszli rodzice, ale byłem bardzo zmęczony, miałem straszna chrypkę po tym znieczuleniu i tam zasypiałem przy nich. Jak poszli to zasnąłem jeszcze 2razy i teraz się obudziłem. Nie rozmawiałem z żadnym chirurgiem, ale rodzice go złapali jak szedł na drugą operacje chyba mówił, że jak mam czucie w nogach to dobrze. Ale zobaczy się jutro jak mnie brzuch przestanie tak bardzo boleć. Na razie to mnie boli przy każdym wdechu i wydechu i to bardzo. Nawet całą butelka paracetamolu nie pomogła. Chyba koniec końców musieli mi rozciąć brzuch bo mam ślady jakby po 3 dziurach na brzuchu i jedna długa ranę. Mam jeszcze cewnik.
I czerwone ślady na całym ciele nie wiem po czym. Trochę zaschniętej krwi na brzuchy, bo podczas operacji zacząłem bardzo krwawić.
Ogólnie to nie wiecie w jakim szoku byłem jak mi rodzice powiedzieli że ten guz nie miał 13 cm tak jak wyszło na rezonansie i tomografii a 20 WTF. Lekarze też byli w szoku że taki duży.
Moje posty o pobycie w szpitalu komentowało bardzo dużo osób i też kilka osób napisało do mnie na pw życząc mi zdrowia i że wszystko będzie dobrze i bardzo wam chciałem podziękować chłopaki bo bardzo mi miło się zrobiło.
Jak wrócę do domu to będę trochę taki #neet bo taka rana się raczej pewnie długo się będzie goić, ale jutro może powiedzą mi co dalej.
#przegryw #zalesie #medycyna #szpital
kamilek123 - Cześć. Jestem już po operacji tego guza.
Chwilę po 7 przyszły do mnie 3 ...

źródło: 1720027861292522065571367741426

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
Jak mnie wybudzali po operacji to student z wymiany coś zaczął po angielsku do mnie gadać to mu zacząłem gadać teksty z radia CS 1.6 XDDD
m.in Easy peasy lemon squeezy
Nie zapomnę tego xDD
  • Odpowiedz
@kamilek123: w skali NRS czyli 0-10 ból po operacji nie powinien przekraczać 3. Po operacji z otwarciem jamy brzusznej powinien być przynajmniej opioid z II stopnia drabiny analgetycznej. Rzadko wystarcza paracetamol, metamizol+ nlpz.
Nie znam szczegółów zabiegu ale z tych skrawków informacji to ja bym nawet zaryzykował oxycodon albo nalbufinę.
Jak trzeba to się nawet cewnik zewnątrzoponowy zakłada albo robi blokady obwodowe.
Nawet to niepowiklanej laparoskopii zostawienie pacjenta na paracetamolu
PrawiczekRecydywista - @kamilek123: w skali NRS czyli 0-10 ból po operacji nie powini...

źródło: Screenshot_2024-07-03-23-52-32-760_com.google.android.apps.docs

Pobierz
  • Odpowiedz
@kamilek123: dziury w brzuchu to chyba po drenach


@Thorus88: gdyby mieszkal w Brazylli albo innym Meksyku, to by się gupio nie dopytywal skąd dziury w brzuchu.

no ale tutaj to rzeczywiście dziwna sprawa.

kamil, weź no se nerki policz, albo inne organa pomacaj, czy je masz.


@dos_badass: Raczej podejrzewam, że chcieli guza pozbyć się metodą laparoskopową (czyli trzy dziurki), a jako że guz okazał się większy
  • Odpowiedz
@kamilek123: mógł mieć 13 cm, a po tygodniu 15 jak pompuje wodę do środka. Guzy miekkotkankowe tak raczej nie rosną więc raczej coś w miarę bezpiecznego. Masz 3 dziury i szew bo pewnie na początku zaplanowali laparoskopię, ale trzeba było zrobić laparotomię
  • Odpowiedz
@kamilek123 #!$%@? 20 cm. Ja #!$%@?, jakie to wielkie. Gdzie to się zmieściło? Dobrze, że jest na zewnątrz, choć i tak nie pojmuje, jakim cudem dałeś radę z tym żyć. Proszę zdrowieć i nie hodować więcej takich korali, na #!$%@? to komu?
  • Odpowiedz