Wpis z mikrobloga

Cześć. Jestem już po operacji tego guza.
Chwilę po 7 przyszły do mnie 3 młode dziewczyny, które zaprowadziły mnie na blok operacyjny. Ok 7.35 leżałem już na sali i były ze mną 3 osoby z anestezjologia, które mnie uśpiły. Obudziłem się na sali po operacyjnej, ale nie wiem kiedy bo byłem tak naćpany jeszcze i zaraz zasnąłem. Ok 14 już obudziłem się na moim łóżku w moje sali. Dosłownie zaraz przyszli rodzice, ale byłem bardzo zmęczony, miałem straszna chrypkę po tym znieczuleniu i tam zasypiałem przy nich. Jak poszli to zasnąłem jeszcze 2razy i teraz się obudziłem. Nie rozmawiałem z żadnym chirurgiem, ale rodzice go złapali jak szedł na drugą operacje chyba mówił, że jak mam czucie w nogach to dobrze. Ale zobaczy się jutro jak mnie brzuch przestanie tak bardzo boleć. Na razie to mnie boli przy każdym wdechu i wydechu i to bardzo. Nawet całą butelka paracetamolu nie pomogła. Chyba koniec końców musieli mi rozciąć brzuch bo mam ślady jakby po 3 dziurach na brzuchu i jedna długa ranę. Mam jeszcze cewnik.
I czerwone ślady na całym ciele nie wiem po czym. Trochę zaschniętej krwi na brzuchy, bo podczas operacji zacząłem bardzo krwawić.
Ogólnie to nie wiecie w jakim szoku byłem jak mi rodzice powiedzieli że ten guz nie miał 13 cm tak jak wyszło na rezonansie i tomografii a 20 WTF. Lekarze też byli w szoku że taki duży.
Moje posty o pobycie w szpitalu komentowało bardzo dużo osób i też kilka osób napisało do mnie na pw życząc mi zdrowia i że wszystko będzie dobrze i bardzo wam chciałem podziękować chłopaki bo bardzo mi miło się zrobiło.
Jak wrócę do domu to będę trochę taki #neet bo taka rana się raczej pewnie długo się będzie goić, ale jutro może powiedzą mi co dalej.
#przegryw #zalesie #medycyna #szpital
kamilek123 - Cześć. Jestem już po operacji tego guza.
Chwilę po 7 przyszły do mnie 3 ...

źródło: 1720027861292522065571367741426

Pobierz
  • 88
  • Odpowiedz
@kamilek123: Zastrzyk przeciwzakrzepowy to standard. Ale pyralgina xD dziwne
ja po operacji na kręgosłup nie wiem co dostałem ale strzelam, że była to jakaś morfina albo coś podobnego bo zadziałało to dość mocno, że kończyn nie czułem xD i na głowie też było dość fajnie, takie podbudzenie jakieś, ale błogość i spokój. Tramadol w tabsach tak nawet nie działał.
ale mój kręgosłup to gówno było w stosunku do Twojej operacji,
  • Odpowiedz
@kamilek123: No ja byłem nawet wystrzelony xd jak się obudziłem to helikopter jak po mocnym chlaniu, raziło mnie światło, mordę mi wykrzywiało, pamiętam tylko, że słyszałem jak szoruje sobie zębami po zębach. Potem jakoś to przeszło i miałem jakieś pobudzenie, darłem ryja na cała sale, śmieszkowałem, gadałem, ze zaraz wstanę i tak dalej. I miałem przeboje z pielęgniarkami bo się wyszczać nie mogłem. I cała noc nie spałem gdzie inni
  • Odpowiedz
@Vadzior: nie zawsze mogą dać morfinę i inne rzeczy, trzeba przecierpieć ale ważne że wyjęli. Mnie po operacji nie bolało rozcięte miejsce a zastrzyk przeciwzakrzepowy w brzuch XD ja #!$%@? pamiętam że dostałem z 4 takie i myślałem że się z bólu zesram

@kamilek123 Zdrówka mirku :)
  • Odpowiedz
@buzitozamalo: Podejrzewam, że tak, ale dziwne, że mi przy gówno operacji dali, a tu nie xd
Prócz morfiny jest pewnie też cała masa innych środków i są raczej skuteczniejsze niż paracetamol czy pyralgina xd
  • Odpowiedz
@ManyCalavera: Ja myślę, że przy tak dużej operacji to więcej niż 2 miechy. Ja miałem przy kręgosłupie (endoskopowo) 3,5 miesiąca bez dyskusji, a mogłem jeszcze ciągnąć ale odmówiłem.
  • Odpowiedz