Wpis z mikrobloga

Chcę się pochwalić, że oscamowałem scamerów na 70 zł.

Jakiś typ napisał do mnie na whatsuppie o wypełnianie ankiet, a że miałem dobry humor to odpisywałem mu bzdurki udawając 57 letniego weterana.

Wypełniłem potem mu jakąś ankietę na telegramie w 20 sekund i spytał mnie o dane do przelewu, więc podałem wszystko fejkowe oprócz nr konta i jakie było moje zdziwienie jak 5 minut później dostałem przelew na 2 dychy xd

Potem kazal mi wypełniać jakieś kolejne ankiety w stylu jak mi się podobają jakieś filmy. Zajęło mi to minutę, wysyłając mu totalnie randomowe rzeczy i dostałem kolejny ekspresowy przelew na 50 zł.

Potem niestety chciał żebym gdzieś się zalogował, myślałem że naciągnę go jeszcze na wysłanie siana z drugiego nr telefonu i na drugi nr konta, że to niby moj znajomy, ale nie przeszło.

Kupiłem za to kebab, a resztę wpłaciłem na kocie schronisko.

Rozmowa w komentarzach.

#scam #frajerzyzmlm #przekret
CzlowiekMagnetowid - Chcę się pochwalić, że oscamowałem scamerów na 70 zł.

Jakiś typ...

źródło: 1000010521

Pobierz
  • 112
  • Odpowiedz
czemu w dobie chatu gpt, deepl i innych llm ogarniających tłumaczenie takie typy dalej piszą niczym Google translate anno Domini 2012


@Nytalith: z tego samego względu, dla którego reklamy scamów walą scamem na kilometr i ich twórcy nie próbują sprawić, aby wyglądały bardziej legitnie.
Z podobnego względu, dla którego tanie produkty niskiej jakości mają brzydkie opakowania.

Jako scamer/oszust nie chcesz tracić cennego czasu na użeranie się z ludźmi na tyle świadomymi/ogarniętymi, żeby wyłapali Twój niezbyt
  • Odpowiedz
@CzlowiekMagnetowid:

Posłuchaj mnie uważnie, jutro o 7:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na telegram. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : kebab. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty, 70 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni. Pracujesz w zakładzie
  • Odpowiedz
@CzlowiekMagnetowid: hehe spryciarzu myslales ze ich oszukales bo wpisales ze nazywasz sie maciej norbert, a tak naprawdę jestes norbert maciej.
moze indonezyjczyka oszukasz, ale wykopka nie oszukasz.
smacznego kebsa ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Na tym, że chcieli wzbudzić moje zaufanie wypłacając małe kwoty, a potem dla dostępu do ich "vip kanału" chcieli logowania do jakiejś witryny i rozmowy z "konsultantem", który pewnie kazał by podać mi dane karty albo konta ^^


@CzlowiekMagnetowid: Aż mi się wierzyć nie chce, że zaryzykowaliby aż 70zł.
Bo to oczywiście niby nie pieniądze, ale przy takiej próbie wydaje się to być już dość sporo - bo pewnie wielu
  • Odpowiedz