Wpis z mikrobloga

@kamil-tumuletz: Mam ten tytuł na półce ( ͡° ͜ʖ ͡°) W trakcie lektury kilka razy miałem wrażenie, że jej tytuł powinien brzmieć "jak zostać frajerem", bo praktycznych porad jest tam zero xD
  • Odpowiedz
@assninja tak tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) przedsiębiorczość to przecież #!$%@? nadgodzin jako robol we własnej firmie zamiast spotykań i deali z innymi przedsiębiorcami.

Pamiętaj że jak jesteś robolem na b2b to masz prywatną firme a nie że dałeś sie #!$%@?ć na emeryture i niedługo podpiszesz umowe na oddanie majątku za 500zł dożywotniej emerytury bo zusowska to będzie 50gr.
Pamiętaj że sprytnie oszukałeś złodziei z zusu i
kamil-tumuletz - @assninja tak tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) przedsiębiorczość to przecież #!$%@? n...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
@kamil-tumuletz: znajoma kiedyś była przez 7 lat takim oddanym pracownikiem, nawet gdy miała covid chodziła do pracy, o podwyżkę poprosiła chyba po 4 latach i janusz zaproponował jej 100 zł podwyżki bo koszty prowadzenia działalności dramatycznie wzrosły, jak odchodziła to była jedyną osobą której janusz nie zorganizował pożegnania a pracowała tam najdłużej
  • Odpowiedz
@kamil-tumuletz: well są prawdziwe własne firmy a nie tylko b2b, i do pewnego momentu pewnie się opłaca trochę nadgodzin #!$%@?ć. Tylko coś mi się wydaje że autorowi "książki" chodzi o tyranie w korpo albo dla janusza, bo "na pewno przyjdzie nagroda" XD
  • Odpowiedz
@kamil-tumuletz oho instrukcja jak wychować sobie pożytecznego idiotę xD często o tym kto zostanie milionerem decyduje przypadek , nie kazdy z nich się urabial po łokcie , czasem wystarczy znaleźć się w odpowiednim miejscu i czasie a czasem można orac jak wół i gówno z tego mieć
  • Odpowiedz
Rozmyślania Marka Aureliusza


@djtartini1: Ciekawe rzeczy do czytania (òóˇ)
A gdzie można znaleźć Rozmyślania Marka Aureliusza wraz z komentarzem? Znalazłem tylko bez komentarza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Moja żona ostatnio wróciła z macierzyńskiego. Pracowała do 7mego miesiąca ciąży. Chciała wrócić jak najszybciej do pracy bo ja firma doceni. Doceniła. W tym tygodniu wywalili ja z pracy.
  • Odpowiedz
yhy, marek pisał podobne rzeczy jak na zdjęciu opa tylko w innych czasach i realiach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ark00: Nie no to miało większą głębię i nawet nie odnosiło się do pracy jako takiej.
  • Odpowiedz
Zostawanie dłużej nie podnosi wydajności tylko czas pracy. Większa wydajność oznacza, że coś co robiłeś w 8h robisz teraz np. w 5h.


@dr3vil: pracodawca nie liczy wydajności na godzinę tylko na wydają kasę. Jak ktoś pracuje 2 h dłużej za takie same pieniądze to dla pracodawcy wydajność rośnie.
  • Odpowiedz
W sumie takie wartościowe i wpływające na życie to stare książki jak Hagakure- jeden z kodeksów Bushido czy Rozmyślania Marka Aureliusza (dobrze czytać z komentarzem).


@djtartini1: Jeśli powyższe ci się podobały to polecam "Słońce i stal" Yukio Mishimy
  • Odpowiedz