Wpis z mikrobloga

@malinq: a gdzie jak nie na wykopie? Gdybyśmy byli aktywnymi naukowcami to byśmy się produkowali na konferencjach i w czasopismach naukowych. A dla nienaukowców wykop jest chyba dobrym miejscem na wymianę poglądów. Naturalnie ja formułuję swoje opinie na podstawie tego co obejrzę i przeczytam u naukowców i popularyzatorów nauki, którzy mnie przekonali a ktoś inny na podstawie jakichś swoich źródeł. Zresztą musiałem przewertować trochę papierów (pdfow) z tej dziedziny na
  • Odpowiedz
Natomiast bawi mnie to ciągłe #!$%@?, że jak jest gorąco w lecie, to ocieplenie klimatu, a jak jest zimno, to uga buga pogoda to nie klimat. Zwykle to hasełko rzucają osoby, które gówno w tym temacie wiedzą, ale chcą błysnąć jakimś mądrym frazesem.


@rolnik_wykopowy: podobnie jest jak rzucają hasełkiem o "chłopskim rozumie" będąc święcie przekonanym, że oznacza to myślenie prostego, niewykształconego człowieka. XD
  • Odpowiedz
No o co chodziło z tym ciepielkiem i zieloną trawką na Grenlandii?


@WojciechM-ce: przecież to, że Grenlandia była zielona to jeden wielki mit, a ten który tak ją nazwał, zrobił to w ramach PRu, żeby ludzi tam zachęcić do osiedlenia xD
  • Odpowiedz
Jak bardzo, to nie wiem.


@rolnik_wykopowy: Na pytanie "jak bardzo" odpowiedź to "właściwie całkowicie", ponieważ jakbyś sobie wyobraził sytuację, w której człowiek nigdy nie osiągnął poziomu eksploatacji paliw kopalnych, to globalny klimat byłby w trendzie ochładzania, na drodze do kolejnego zlodowacenia. "Antropocen" praktycznie rzecz biorąc odwrócił trend geologiczny. Nic w historii (poza uderzeniami innych ciał niebieskich...) nie miało bardziej intensywnego wpływu na globalny klimat niż człowiek obecnie. Nawet wpływ super-wulkanów
  • Odpowiedz
  • 0
@KCPR

@Zyngi 140 lat w skali planety to jest jak 2 sekundy w skali ludzkiego życia. #!$%@? niesamowite uprawiają "naukowcy" od klimatu przewalając kasę podatników.

Przecież my nadal nie potrafimy porządnie przewidzieć pogody na jutro a banda stuudenciaków i ich osrany profesorek wymyślają co będzie za 50 lat XDDD


Politykom na rękę klimacik, limity emisji itd. bo to kolejny sposób na
  • Odpowiedz
  • 0
@Deathspeace a ty jesteś meteorologiem czy kim wieśniaku żeby się wypowiadać, czy Twój prosty chłopski rozum tobie podpowiada o czających się spiskach przeciwko tobie plaskoziemco
  • Odpowiedz
Tak wygląda porażka edukacji w praktyce xDDD


@deziom: tak też, bo na 10 sposobów można go było subtelnie przekonać do pomyłki, ale lepiej jechać z kimś, bo korzystał z innych źródeł (a temat globalnego ocieplenia jakoś szczególnie w szkole rozwijany nie jest, przynajmniej 10 lat temu jeszcze nie był jak pisałem maturę)
  • Odpowiedz