Wpis z mikrobloga

@Deathspeace

co za #!$%@? bo kiedyś nie było 30 stopni a na drugi dzień 20 ? XD no takiego debilnego argumenty nie słyszałem jeszcze ale idealnie pasuje do eko oszołomów


Ale ktoś tak mówi? Nie, wymyśliłeś sobie ten argument sam i sobie sam na niego odpowiadasz xD
  • Odpowiedz
antropogenicznego


@P35YM1574: "antropogenicznego" fajnie, tak mądrze brzmisz
Co do twojego jakże ironicznego pytania to tak - wierzymy, że działalność człowieka ma wpływ na klimat. Minimalny.
Zachęcam do lektury "Nauka o klimacie" gdzie w prosty sposób dowiesz się jak "bardzo" wpłynęło by wypalenie całych paliw kopalnych na klimat ziemi.
I nie, twoje krótkie życie to nie jest żadna miara oceny klimatu. Bytność człowieka na ziemi jest ledwo dająca pogląd na zmiany jakie zachodzą od
  • Odpowiedz
@TurboDynamo

Eko-szury mówią zawsze jak jest upał że to ocieplenie klimatu a jak jest zimno to "odróżniaj pogodę od klimatu


Nie widziałem, żeby ktokolwiek poważny mówił, że 30 stopni w czerwcu czy lipcu był dowodem na globalne ocieplenie. Za to upały jakie miały miejsce dłuższy czas w maju już są anomalią
  • Odpowiedz
Prosta zasada: jak jest cieplej niż powinno to dowód, że klimat się ociepla. Jak jest zimniej niż powinno -- to należy odróżniać pogodę od klimatu.


@Polinik: nie. bredzisz. Porównuj średnie temperatury za okres a nie odczyty punktowe.

  • Odpowiedz
@P35YM1574: a ty z czego jesteś w stanie zrezygnować dla walki z tym ociepleniem? Bo dużo chce walczyć, ale tylko pod warunkiem, że będą to robić inni. I nie rezygnuje z corocznych wakacji? Nie rezygnuje z konsumpcjonizmu - nowy telefon, ubrania, itp. Jakie wzrost opłat za różne rzeczy zaakceptujesz, jeżeli będzie to szło na walkę z ociepleniem klimatu?
  • Odpowiedz
@Deathspeace byłem wczoraj na polu. Pszenica już dojrzała. W czerwcu.
A jak sama nazwa wskazuje miesiącem żniw jest sierpień.
Lipy powinny kwitnąć w lipcu.
Juz dawno przekwitniete.
  • Odpowiedz
Zachęcam do lektury "Nauka o klimacie" gdzie w prosty sposób dowiesz się jak "bardzo" wpłynęło by wypalenie całych paliw kopalnych na klimat ziemi.


@mitchumi: podeślij linka do tego wydawnictwa
  • Odpowiedz
a ty z czego jesteś w stanie zrezygnować dla walki z tym ociepleniem?


@albi_77: w pojedynkę z niczego, na tym właśnie polega tragedia wspólnego pastwiska. Nie widzę sensu walczyć o przegraną sprawę. Na rozwiązania zarówno systemowe jak i indywidualne mieliśmy czas kilkadziesiąt lat temu, teraz już po ptokach
  • Odpowiedz
Global cooling (lata 70te) - rupta coś bo zamarzniem i z głodu zdechniem


@mitchumi: o globalnym ociepleniu wiedział już Arrhenius a zmarł w 1927 roku. Coś mi ta narracja o coolingu z lat 70 nie brzmi wiarygodnie. Jedyne potencjalne ochłodzenie jakie może nas czekać to przy zatrzymaniu prądów oceanicznych przez roztopiony lód z Grenlandii, wtedy być może w Polsce będzie dużo chłodniej. Dowiemy się za 20 lat wg mnie, po
  • Odpowiedz
@P35YM1574: może. Rozwiązania systemowe też są do bani, bo albo ty masz z czegoś rezygnować, albo zapłacić nowy podatek, a bogatsza reszta społeczeństwa już nie. I stąd te konferencje klimatyczne w jakiś ciepłych rejonach :)
  • Odpowiedz
  • 2
@Zyngi 140 lat w skali planety to jest jak 2 sekundy w skali ludzkiego życia. #!$%@? niesamowite uprawiają "naukowcy" od klimatu przewalając kasę podatników.
Przecież my nadal nie potrafimy porządnie przewidzieć pogody na jutro a banda stuudenciaków i ich osrany profesorek wymyślają co będzie za 50 lat XDDD

Politykom na rękę klimacik, limity emisji itd. bo to kolejny sposób na opresję społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@Duszqable tacy ludzie piszą ze klimat się nie ociepla bo spadł śnieg? A jacy ludzie piszą ze klimat się ociepla bo nie spadł śnieg? To jak to w końcu jest - powinnismy mieć duże amplitudy temperaturowe czy małe?
  • Odpowiedz