Wpis z mikrobloga

@Deathspeace:
Prosta zasada: jak jest cieplej niż powinno to dowód, że klimat się ociepla. Jak jest zimniej niż powinno -- to należy odróżniać pogodę od klimatu.
  • Odpowiedz
@Deathspeace: @rolnik_wykopowy @Polinik @bArrek
Czyli Wy koledzy uważacie, że nie mamy antropogenicznego wzrostu energii cieplnej w oceanach i powietrzu atmosferycznym? Że jest to ściema? Poważnie pytam. Pomijam temat polityki klimatycznej i czy ma sens i czy ma szansę być skuteczna. Chodzi mi tylko o sam fakt antropogenicznego globalnego ocieplenia
  • Odpowiedz
Chodzi mi tylko o sam fakt antropogenicznego globalnego ocieplenia


@P35YM1574:
Pewnie jest.

Poważnie pytam. Pomijam temat polityki klimatycznej i czy ma sens i czy ma szansę
  • Odpowiedz
@Zyngi: przy wieku Ziemi, 130 lat brzmi nawet nie śmiesznie, a żałośnie. porównajmy to w szerszym horyzoncie, jeśli wtedy znajdziemy rzeczywiście uzasadnienie tezy ocieplania klimatu od (ojej) 130 lat to można to klasyfikować jako problem.
  • Odpowiedz
#!$%@? o ociepleniu klimatu


@Deathspeace: Można się spierać o to w jakim stopniu człowiek przyczynia się do zmian klimatycznych. Ale sugerowanie że żadnych zmian klimatu nie ma to wielkie XD
  • Odpowiedz
@P35YM1574: widzę że kolega z branży. Zatem proszę o wytłumaczenie mi jako laikowi. Jaki % działalności człowieka ma wpływ zmiany na klimat. Czy obecne zmiany klimatu to coś co już kiedyś w historii się nie wydarzyło? No o co chodziło z tym ciepielkiem i zieloną trawką na Grenlandii?
  • Odpowiedz