Wpis z mikrobloga

a wiesz ptysiu, że "naukowcy" w latach 70 grozili globalnym oziębieniem klimatu? Tu ci pan Spock wyjaśnia:

https://www.youtube.com/watch?v=RQRqr9_jw5I


Tyle są warte prognozy wpływu człowieka na naturalne procesy.


@FrasierCrane: to jest niesamowite, że uznajesz, że człowiek nie ma wpływu na "naturalne procesy" na podstawie tego, że ktoś zrobił jakąś błędną prognozę w latach 70. Dodatkowo przedstawiasz tę prognozę o oziębieniu jakby ona 1. wyparła prognozę o ociepleniu 2. była pierwszą prognozą.
  • Odpowiedz
@WielkiPowrut88 to nawet nie jest internetowy mit, tylko jeden wygnany wiking wymyślił, że jak go nie chcą w ojczyźnie, to sprowadzi więcej ludzi na wyspę i będzie miał kolegów. No to jaki kit im wcisnąć? Hmm może, że wyspa jest zielona, wszystko pięknie rośnie, żyć nie umierać? Tak, to brzmi świetnie. Jeszcze nazwa potrzebna, coś co będzie oddawało jak tu fajnie, może Grenlandia? Idealnie. A wykopki w to wierzą jakieś tysiąc
  • Odpowiedz
@P35YM1574 To można ze 100% pewnoscią sprawdzić tylko w jeden sposób, mianowicie zobaczyć jak taka sama Ziemia w takim samym układzie słonecznym będzie się zachowywać bez i z ludźmi. Cała dociekań i przewidywań jest obarczona możliwoscią błędnej interpretacji. Można to sprawdzić? Jeszcze nie. Więc lepiej założyć , że mamy wpływ i go zmniejszmy, żeby zobaczyć czy coś się zmieni. Ale tylko Europa zmienia, no to co zobaczymy? Gówno.
  • Odpowiedz
Nie widziałem, żeby ktokolwiek poważny mówił, że 30 stopni w czerwcu czy lipcu był dowodem na globalne ocieplenie. Za to upały jakie miały miejsce dłuższy czas w maju już są anomalią


@Duszqable: mam ponad 30 lat i już w latach 90 tak było. Po prostu było parę chłodnych lat po 2010 więc o tym zapomnieliście.
  • Odpowiedz
@TurboDynamo

mam ponad 30 lat i już w latach 90 tak było. Po prostu było parę chłodnych lat po 2010 więc o tym zapomnieliście.


no widzisz, ja też mam ponad 30 lat ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jak masz tak dobrą pamięć to sobie przypomnij jak wyglądały zimy w latach 90tych
  • Odpowiedz
@P35YM1574: satelity badaja temprature dopiero od 50-70 lat, nie ma bezposrednich technicznych dowodow, natomiast wystarczy matematyka na poziomie podstawowym zeby z grubsza zauwazyc, ze znacznie sie wyolbrzymia role co2 we wzroscie temperatury jesli przyjmiemy udzial w efekcie cieplarnianym na poziomie 20%-25% tak jak to oficjalnie podaja chocby tutaj https://en.wikipedia.org/wiki/Greenhouse_gas to wpompowanie 50% wiecej co2 od czasow rewolucji industrialnej powinno podnisc temperature srednio o 3.5- 4.5 stopni od tamtego czasu, a
  • Odpowiedz