Wpis z mikrobloga

Jakoś Ci nie dowierzam. ¯\(ツ)/¯

Podejrzewam, że zaraz będzie w stronę polityki klimatycznej, całej otoczki informacyjno-propagandowej i pytania "to co waszym zdaniem trzeba robić". ¯\(ツ)/¯


@Polinik: to się mylisz i jednocześnie nie odpowiedziałeś na moje pytanie.
  • Odpowiedz
Prosta zasada: jak jest cieplej niż powinno to dowód, że klimat się ociepla. Jak jest zimniej niż powinno -- to należy odróżniać pogodę od klimatu.


@Polinik: ale globalne ocieplenie to właśnie duże skoki temperatury. Z 4 pór roku w 2. Polecam film "Życie na naszej planecie" bo pedał z wykopu to żaden autorytet
  • Odpowiedz
@Polinik

Prosta zasada: jak jest cieplej niż powinno to dowód, że klimat się ociepla. Jak jest zimniej niż powinno -- to należy odróżniać pogodę od klimatu.


Te skrajne wąchania temperatur sa wlasnie efektem globalnego ocieplenia, polecam się doedukować zamiast #!$%@? glupoty. Wlasnie tacy ludzie piszą, że klimat się nie ociepla, bo spadł śnieg.
Tutaj też sobie dopisujecie coś czego nie ma. Na grafice masz tylko informacje o tym, że będą upały,
  • Odpowiedz
@Deathspeace Termometry to lewacki wynalazek i eko-sciema. A średnia globalna temperatura nie istnieje. Jak jest lato to ma być ciepło i #!$%@?, jak cały czerwiec nie grzało 30 stopni dzień w dzień to gdzie to ocieplenie lewaku he?
  • Odpowiedz
widzę że kolega z branży.


Z jakiej branży niby jestem? Odpowiem za Ciebie: z żadnej. Nie wspieram tak zwanej polityki klimatycznej, bo uważam, że jest 100 lat za późno na działanie i jesteśmy w dupie obecnie.

Zatem proszę o wytłumaczenie mi jako laikowi. Jaki % działalności człowieka ma wpływ zmiany na klimat.


Gdyby
  • Odpowiedz
@P35YM1574: kij wie czy to antropogeniczne czy po prostu taki etap klimatyczny, w przeszłości były etapy zimna i gorąca, z różnych przyczyn ale napewno nie były antropogeniczne
  • Odpowiedz
@Deathspeace

@Duszqable co za #!$%@? bo kiedyś nie było 30 stopni a na drugi dzień 20 ? XD no takiego debilnego argumenty nie słyszałem jeszcze ale idealnie pasuje do eko oszołomów


Przykro mi, ale to nie argument jest debilny...
Nie chodzi o różnicę w trakcie doby. To by było wciąż rozmawianie o pogodzie. Najpierw odróżnij pogodę od klimatu, wtedy może czakra wam się otworzy.
  • Odpowiedz
kij wie czy to antropogeniczne czy po prostu taki etap klimatyczny, w przeszłości były etapy zimna i gorąca, z różnych przyczyn ale napewno nie były antropogeniczne


@Kusher: no właśnie teraz nie kij wie, bo umiemy zbadać skład atmosfery i umiemy zbadać jaki ma wpływ ten skład na bilans energii dochodzącej do planety i oddawanej przez planetę i zwiększanie stężenia gazów cieplarnianych ustawia punkt równowagi między dochodząca energią a wychodzącą energią
  • Odpowiedz
uważacie


@P35YM1574: Nie uważamy. Tak, człowiek przyczynia się do ocieplenia klimatu. Jak bardzo, to nie wiem. Natomiast bawi mnie to ciągłe #!$%@?, że jak jest gorąco w lecie, to ocieplenie klimatu, a jak jest zimno, to uga buga pogoda to nie klimat. Zwykle to hasełko rzucają osoby, które gówno w tym temacie wiedzą, ale chcą błysnąć jakimś mądrym frazesem.
  • Odpowiedz
UWAGA zaczyna się #!$%@? o ociepleniu klimatu ponieważ w lipcu będzie 30 stopni


@Deathspeace: ale to tylko idioci tak interpretuja prognoze pogody.
OCieplenie kliamtu to zjawisko globalne i nie ma nic wspolnego z prognoza pogody. Tylko durnie potem w komentarzach cos wpisuja bo janusz i grazyn przeciez lewiej wiedza od uniwesrystetów co sie dzieje z klimatem i mają na to dowoy "matka natura zawsze sei zmienia" XD
  • Odpowiedz
jakby tak było, to by germanie stawiali nowe elektrownie atomowe, zamiast je wyłączać i uruchamiać węglowe generujące CO2 xD


@Izanagi013: uzależniasz to czy coś jest faktem czy nie od tego co robią niemieccy politycy?
  • Odpowiedz