Wpis z mikrobloga

to ile trzeba pieniędzy żeby tak się nie zrobiło?


@Chris_Karczynski: moim skromnym zdaniem jest już na działanie zbyt późno, ale jeśli nie jest zbyt późno to obecne koszty zawsze się zwrócą jeśli w perspektywie masz koniec cywilizacji. Ale problemem nie są pieniądze tylko brak zasobów, aby się wykaraskać
  • Odpowiedz
tak, tak myślę, zauważ że co2 to żarcie dla roślin


@radek-kedar: CO2 to żarcie dla roślin, ale rośliny potrzebują też całego ekosystemu, czystej wody, odpowiedniej temperatury i wilgotności. Kluczowe jest, aby zmiany tych parametrów nie były szybsze niż ich zdolność do adaptacji i migracji
  • Odpowiedz
Czyli Wy koledzy uważacie, że nie mamy antropogenicznego wzrostu energii cieplnej w oceanach i powietrzu atmosferycznym? Że jest to ściema? Poważnie pytam. Pomijam temat polityki klimatycznej i czy ma sens i czy ma szansę być skuteczna. Chodzi mi tylko o sam fakt antropogenicznego globalnego ocieplenia


@P35YM1574: Nie byłem pytany, ale powiem, jak ja to widzę.

Wszystko we wszechświecie się zmienia i to dotyczy również naszej planety. Uważam, że nawet, gdybyśmy
  • Odpowiedz
@P35YM1574: jak źle jak jest dobrze, jest ciepło a to najważniejsze, idzie nniej opału, czyli mniej co2 dostaje się do atmosfery, mniej żarcia dla roślin, krzaki wolniej rozną, baby mniej się grzmocà, dobrze jest
  • Odpowiedz
Ale kolejny wysyp szurstwa po szkole chłopskiego rozumu. Chcecie być szurami, to sobie bądźcie, ale tutaj akurat swoją głupotą stwarzacie zagrożenie dla całej cywilizacji.

Akurat w tak ważnej kwestii wypadałoby przeczytać chociaż najprostsze analizy, żeby potem nie pleść idiotyzmów w internecie, które później kolejni ludzie podłapują.
  • Odpowiedz
Ziemia i to, co się na niej dzieje, zatacza koło i z pewnością nie pierwsze. Zapewne przed erą dinozaurów też było jakieś życie i inne życie powstanie, kiedy natura dawno zapomni o istnieniu czegoś takiego, jak człowiek.


@StaryWedrowiec: no spoko, tylko te zmiany działy się na przestrzeni milionów lat. A nie 200-300 lat.
  • Odpowiedz
no spoko, tylko te zmiany działy się na przestrzeni milionów lat. A nie 200-300 lat.


@lizardking_21: To jest oczywiste. Gdyby ropa, gaz oraz węgiel zostały pod ziemią, to ocieplenie klimatu nie postępowałoby tak szybko.

I nawet nie mówię tu o związkach chemicznych w atmosferze, bo wymienione paliwa samym ciepłem, które z nich czerpiemy (silniki spalinowe również grzeją), dogrzewają atmosferę/mają bardzo duży wpływ na temperaturę na Ziemii.
  • Odpowiedz
@P35YM1574: wg satelit nasa jest przyrost 0.7 stopnia celsjusza od 1980 roku, wczesniej gdzies miedzy 1940 a 1980 rokiem byl taki sam szybki spadek temperatury o -0.5 albo -1 stopien, stad naglowki gazet z tamtych czasow z lat 70-tych o nadchodzacej epoce lodowcowej, bylo juz mnostwo takich sytuacji w geologii ze planeta sie ocieplala albo ochladzala o 1-2 stopnie w ciagu 50-100-200 lat, jaki jest najwazniejszy wniosek? co2 jest za
  • Odpowiedz