Wpis z mikrobloga

@brainac: skrzyżowanie równorzędne to skrzyżowanie, na którym nie ma znaków określających pierwszeństwo. jeśli mamy stop, to skrzyżowanie przestaje być równorzędnym. jeśli chodzi Ci o linię zatrzymania, która jest namalowana czasem na równorzędnych, to tylko linia, która wyznacza miejsce zatrzymania w przypadku ustąpienia temu, komu masz ustąpić i tyle.
  • Odpowiedz
@kupczenie_mnie_dusi: pytanie jak te akapowe o tym, jak mój sąsiad idzie po nieskończenie cienkiej granicy między naszymi po sesjami i czy mogę w związku z tym odpalić krasnala atomowego, bo jego włos znajduje się nad powierzchnią mojej działki.
  • Odpowiedz
@lycaon_pictus: Trochę sobie źle to wyobraziłem. Teraz już sam kilka takich miejsc realnych mam przed oczyma. Ale jakoś nie widziałem problemów na takim skrzyżowaniu znaki mogą ludzi dezorientować ale jak już wszyscy przystaną to jakoś to idzie normalnie. W ogóle jeżdżenie to w dużym stopniu intuicja. Jeżdżąc ostatnio po Cyprze pierwszy raz w ruchu lewostronnym trochę było z początku dziwnie, że nie jest to całkowite lustro, bo dalej funkcjonuje "right
  • Odpowiedz
@Wredna_pomarancza: skrzyżowanie T, koniec pierwszeństwa, z wszystkich stron jest STOP. Zrobione tak, bo zaraz po przebudowie skrzyżowania ktoś się tam rozwalił. Nie będę się zbędnie dzielił lokalizacją.
  • Odpowiedz
@NieBendePrasowac: właśnie jestem w trakcie czytania komci, ale już wynik ankiety mnie załamał. XD

edit: dobra, nie było tak źle. Tylko jeden dzban przekonany, że pierwszeństwo ma nr. 1. xD
  • Odpowiedz
Najwięcej wypadków w polsce jest w słoneczny dzień, na drodze krajowej, podczas wyprzedzania

@Rustyyyy: Najwięcej jest prostych stłuczek. To co opisujesz to zderzenia samochodów z ofiarami śmiertelnymi.
  • Odpowiedz