Wpis z mikrobloga

@lycaon_pictus: nie wiem, skąd ludzie myślą, że stop jest bardziej znaczący w pierwszeństwie, tak jak nie znam wielu zagadek głupoty ludzkiej, takich jak twierdzenia, że przy działającej sygnalizacji nie działają wszystkie znaki na skrzyżowaniu i wiele innych przypadków. Czy to powód, żeby przepisy dla pojazdów dostosowywać do tych, co ich nie znają? Przecież zdając prawko masz sprawdzian z ich znajomości.

O ile mogę zgodzić się, że w tym kraju panuje
  • Odpowiedz
@soundboy: reguła prawej strony działa również w przypadku sytuacji równorzędnej, gdy kierunki jazdy pojazdów przecinają się, skoro oba pojazdy są na drodze podporządkowanej, tak należy rozstrzygnąć ten "konflikt". U nas w kraju nie ma zasady kto pierwszy ten lepszy
  • Odpowiedz
nie wiem, skąd ludzie myślą, że stop jest bardziej znaczący w pierwszeństwie


@Wredna_pomarancza: Dlatego:

Kiedy więc dochodzi do sytuacji, w której kierowcy napotykają oba znaki jednocześnie, zasady są jasne. Pojazd przed znakiem „Stop” musi zatrzymać się i ustąpić pierwszeństwa wszystkim innym, w tym pojazdom zbliżającym się z kierunku znaku „Ustąp”.

https://www.goodies.pl/kto-ma-pierwszenstwo-stop-czy-ustap/
Nie wiem czy to widzisz, ale przypadek z wpisu jest przypadkiem szczególnym i według mnie nie ma nic dziwnego
  • Odpowiedz
@WyuArtykyu: głosy są pół na pół bo leszcze takie jak ty kolego nie tłumaczą, nie rozwiewają watpliwości tylko obrzucają się w gównie, dlatego ten kraj tak wygląda. obrzucaj dalej innych gównem bo nie wiedzą tego co ty, no jaka beka z nich :D
  • Odpowiedz
@kupczenie_mnie_dusi: Polska g---o-kraj o największym stężeniu znaków drogowych na metr kwadratowy. Po ciul tam tego tyle n------e? Wystarczy jeden znak, która droga jest z pierwszeństwem i które podporządkowane i dalej działa zasada prawej ręki. Mam prawie identyczne skrzyżowanie i nie ma żadnych problemów na nim bo jest tylko ten jeden znak. Im więcej znaków nawalone, tym większa szansa na błąd kierowców. A stop i ustąp w tym przypadku to już
  • Odpowiedz
Spójrz na wynik ankiety i zastanów się skąd tyle wypadków. Miej wyobraźnię - ludzie chcą jechać tak, żeby innym nie przeszkadzać, więc jak zobaczą znaki, których obecność obok siebie jest zbędna, to zaczną myśleć, co prowadzi do błędnych wniosków. Infrastruktura powinna być robiona tak, żeby kierowca nie musiał myśleć.


@lycaon_pictus: Najwięcej wypadków w polsce jest w słoneczny dzień, na drodze krajowej, podczas wyprzedzania. Więc spokojnie na takim skrzyżowaniu nic wam
  • Odpowiedz
@Marakuja: ja mam i zaznaczyłem. Tak jak powiedział facet w jednym komentarzu, to wina ludzi od dróg i znaków. Na drodze powinno być jak najmniej sytuacji, w których musisz myśleć. Powinieneś przede wszystkim skupić się na jeździe. Powinien być tam tylko znak ustąp. Stop jest całkowicie zbędny. W Polsce znaki, drogi, policja etc. nie działa dla bezpieczeństwa, a dla jak największego dojenia kierowców z ich kasy. Deal with it/
  • Odpowiedz