Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak to jest z działkami #rod? Czy warto w to iść? Dlaczego są tak często reklamowane np. przez Noizzz.pl na stronie Onetu?

https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/polka-kupila-dzialke-rod-za-13-tys-zl-zalowalam-swojej-decyzji/d7wnndb,3796b4dc
https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/polka-niedawno-kupila-dzialke-rod-zdradzila-ile-teraz-kosztuje/en6zrl2,3796b4dc

Z jednej strony to nie jest ziemia na własność i ludzie często się nabierają, z drugiej podobno ma się do niej jakieś zwiększone prawa.

Co w przypadku, jeśli kupię prawa do dzierżawy za 20-30k, postawię nowy całoroczny domek z przyłączami za 50k (albo taki kontenerowy, łatwiejszy do przeniesienia), i dokonam zmian/nasadzeń za 10k? Czy - zważywszy na to, że zachowuję prawa własności do domku i nasadzeń - istnieją jakieś regulacje w prawie, które mogę wykorzystać, by uniemożliwić wypowiedzenie mi kiedykolwiek umowy i/lub przekształcić to w prawo własności bez liczenia na szczęście, także zważywszy na prawa chroniące lokatorów?

#pytanie #prawo #inwestycje #ogrod #ogrody #budownictwo #nieruchomosci #domy #dom



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
@mirko_anonim xD biorąc po uwagę umiejscowienie większości rodów to szybciej #!$%@?ą działkowców i opchną grunty deweloperom, niż zamienią to we własność. No i o mieszkaniu tam możesz zapomnieć, bo ustawa wprost zabrania, więc w razie wtopy, będzie szybka eksmisja bez prawa do lokalu zastępczego. No i ciężko się mieszka bez mediów, a rody wyłączają media na zimę.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP):

zero szacunku dla takiej postawy, chcesz obejść przepisy, by mieć tanim kosztem dom, praktycznie za darmo, gdy inni płąca miliony?


Ale jakby przykładał się do zarobku dewleoperów, kupując mieszkanie gdzie deweloper obszedł przepisy aby wcisnąć maks zysku z inwestycji to już wszystko w jak najlepszym porządku....
  • Odpowiedz
Czy - zważywszy na to, że zachowuję prawa własności do domku i nasadzeń - istnieją jakieś regulacje w prawie, które mogę wykorzystać, by uniemożliwić wypowiedzenie mi kiedykolwiek umowy i/lub przekształcić to w prawo własności bez liczenia na szczęście, także zważywszy na prawa chroniące lokatorów?


@mirko_anonim: nie ma takiej mozliwosci. Sa regulaminy ROD i nic takiego legalnie nie wybudujesz, a nawet jesli to ci potem beda kazali zburzyc i bedzie placz.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim nie, mogą ci wypowiedzieć lub nie przedłużyć umowę i jeszcze obciążyć kosztami przywrócenia działki do stanu pierwotnego. Wszystko co jest na działce należy do właściciela działki, czyli miasta
  • Odpowiedz