Wpis z mikrobloga

UWAGA! Za kilka dni ważna data która może rozwalić rynek najmu, bo kończy się 40+ dla Ukraińców, czyli dopłata 1200 zł miesięcznie od osoby do wynajmu. Na taką parkę + dziecko to był całkiem spory dodatek, bo aż 3600 zł co miesiąc. Ciekawe czy nadal te osoby będzie stać tyle płacić za wynajem? Osobiście mam poważne wątpliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mieszkanie #nieruchomosci
Instynkt - UWAGA! Za kilka dni ważna data która może rozwalić rynek najmu, bo kończy ...

źródło: Screenshot 2024-06-20 a[...]

Pobierz
  • 65
  • Odpowiedz
@goferek: Czego się spodziewałeś od samozwańczych sług Ukrainy?

@Instynkt W Polsce chyba jest stosunkowo mało Ukraińców ze statusem uchodźcy więc pytanie jaka była faktycznie skala tego programu żeby to miało wpływ na rynek.
  • Odpowiedz
Jakby liczyć per person z dzieciakami to wychodzi spora kwota


@del855: Czyli jaka? Są jakieś dane na ten temat? Tak czy inaczej to powinno zniknąć już dawno temu, razem z resztą socjalu dla Ukraińców i imigrantów ogólnie (800+ jako pierwsze).
  • Odpowiedz
@goferek: świadczenie przysługuje Polakowi, który ich "gości", a nie Ukraińcom. I maksymalnie 120 dni, więc w 99% dawno wygasło.
@del855 przedłużanie było możliwe w szczególnych przypadkach (niepełnosprawni, kobiety ciężarne etc.), teraz likwidują także to.
  • Odpowiedz
@Parmenides69 ludzie na wsiach na tym majtek zbili. Całe budynki się wynajmowało i Ukraińców do gminy przyprowadzali za rękę rejestrować i kasa taka szła, że można było się na pokolenie w przód ustawić. Gościa znam co wynajął każdy wolny dom w promieniu 100km i kwaterował Ukraińców. Jednej, dwóm dziewczynom na dom płacił nawet za to że wszystkim gotowały.

@PanKapibara po 120 dniach wystarczy przekwaterowac do innego miejsca.
  • Odpowiedz
@Instynkt: od 1.07 również kończy się dofinansowanie na dzieci etc jeżeli uchodźcy mieszkają w ośrodkach, hostelach, hotelach co oznacza że większość z nich się wyprowadzi bo też by na nich przeszły koszty około 1200zł/miesiąc od osoby co już przy 4 daje prawie 5k
  • Odpowiedz
  • 12
@Parmenides69: @Instynkt: ale gniję z takich wykopków jak wy xDDDDDD

nawet nie zrozumieliście o co chodzi tylko już REEE #!$%@? FAJNOPOLACKIE SŁUGUSY chlip chlip a Polak patriota prawdziwy z krwi i kości uciskany i dyskryminowany. xD

Weź jeden z drugim się zorientuj, że te 40zł dziennie dostawał gospodarz przyjmujący pod dach uchodźców wojennych, a nie przeklęci Ukraińcy co przyjechali po polski socjal bentleyami i tylko się
  • Odpowiedz