Wpis z mikrobloga

UWAGA! Za kilka dni ważna data która może rozwalić rynek najmu, bo kończy się 40+ dla Ukraińców, czyli dopłata 1200 zł miesięcznie od osoby do wynajmu. Na taką parkę + dziecko to był całkiem spory dodatek, bo aż 3600 zł co miesiąc. Ciekawe czy nadal te osoby będzie stać tyle płacić za wynajem? Osobiście mam poważne wątpliwości ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#mieszkanie #nieruchomosci
Instynkt - UWAGA! Za kilka dni ważna data która może rozwalić rynek najmu, bo kończy ...

źródło: Screenshot 2024-06-20 a[...]

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
@Czekolatka: tak było.jpg

40 zł * 120 dni = 4,800zł
Załóżmy, że ustawienie się na pokolenie w przód = kupno domu.
Działamy na abstrakcyjnym rejonie, więc przyjmę, że wspomniany dom to 800 tys
  • Odpowiedz
@wykopanywykopek: #!$%@?, place 3600 za wynajem i muszę kombinować a ktos przyjezdny przez tyle czasu miał doplath a ja #!$%@? nie? Jako obywatel tego kraju, kpina, #!$%@? banderowców

Bylem na rozmowie ostatnio i mi szef zakładu gadał ze zdarzali się ukraincy, którzy aby tam moc pracowac godzili się na pracę za darmo jako przyuczenie na co szef rodem z PRL przystawał na to (później dawał im umowy) więc nie dość
  • Odpowiedz
@Instynkt: no to śmiało, wyjaśnij tę analogię bo ja chyba zbyt głupi. Na którym etapie pieniądze trafiały do przeklętych banderowców?

@Niewiem90: wypowiedź adekwatna do nicku. Sprawdzaj może czasem źródła i czytaj ze zrozumieniem, zanim się kolejny raz oburzysz bo bigosu ci ktoś nie zdąży nagotować.
  • Odpowiedz
@Instynkt: Świadczenie, o którym mówisz już od dawna jest przyznawane na 120 dni i jest ono przyznawane w zupełnie inny sposób niż opisujesz. Po pierwsze, świadczenie nie jest dla Ukraińców tylko dla osób, które ich utrzymują w przypadku gdy ci, których przyjęli są niepełnosprawni, w ciąży, mają powyżej 65 lat i jest jeszcze kilka innych przypadków. Więc to nie jest tak, że dostają hajs to łapy i idą sobie wynająć
  • Odpowiedz
@Instynkt: o kur#* - myślałem, że tych dopłat dawno nie ma. Większość uchodźców, z którymi miałem do czynienia znalazło pracę do pół roku po przyjeździe. Z jakiej paki tak długo dostawali pieniądze?
  • Odpowiedz
@aki_ czemu tylko przez 4 m-ce? Wynajęcie całego domu na wsi to 2k+ rachunki. Zmieścisz w nim 4 matki, każda z 3 dzieci. Niech będzie że do przodu jesteś 10k miesiecznie. Policz jak długo trwa ten program i zastanów się czemu lokatorzy nie zostawali w jednej lokalizacji dłużej niż 4mce tylko byli przenoszeni do innej. To trwa od marca 2022, 27 m-cy. Milion złotych było do zrobienia na takich powiedzmy 15
  • Odpowiedz
@Niewiem90:
oto źródło: https://samorzad.gov.pl/web/gops-opatow/wniosek-o-swiadczenie-pieniezne-na-zapewnienie-zakwaterowania-i-wyzywienia-obywatelom-ukrainy
I tak, burzyłem się powyżej także na komentarze innych, tylko ani ci się nie chciało potwierdzić steku bzdur, które wypisujesz, ani nie chciało ci się przewinąć dyskusję aby zobaczyć, że prostuję tu te wasze #!$%@? niemające pokrycia w rzeczywistości.

@Czekolatka:
Napisałem bloczek tekstu próbujący jakoś dać ci do zrozumienia, że albo ci twoi znajomi od Ukraińców i moteli nie istnieją albo jesteś bardzo podatny
  • Odpowiedz
ludzie na wsiach na tym majtek zbili. Całe budynki się wynajmowało i Ukraińców do gminy przyprowadzali za rękę rejestrować i kasa taka szła, że można było się na pokolenie w przód ustawić. Gościa znam co wynajął każdy wolny dom w promieniu 100km i kwaterował Ukraińców. Jednej, dwóm dziewczynom na dom płacił nawet za to że wszystkim gotowały.


@Czekolatka: policzmy że miał 20 domów i z każdego miał pieniądze przez 4
  • Odpowiedz
W Polsce dopłacamy każdemu i na wszystko


@jacos911: tylko nie tym którzy ledwo się łapią albo są trochę ponad minimalne wymagania by otrzymać daną pomoc finansową.
  • Odpowiedz
świadczenie przysługuje Polakowi, który ich "gości", a nie Ukraińcom.

Nie, nie dostawali. To było płacone osobom, które zapewniały im zakwaterowanie z wyżywieniem.


@peszek_leszek: A co to za różnica? XD

Znajomy "wynajmuje" ukraince mieszkanie. Ona nie dostaje tych pieniędzy do ręki tylko płacą jemu a ona ma gdzie mieszkać. Pisanie że to nie przysługuje Ukraińcom to tania manipulacja. Kto na samym końcu ma gdzie mieszkać "za darmo"?
  • Odpowiedz