Wpis z mikrobloga

Cześć.

Tak na wstępie napiszę że bardzo dużo CV zawiera jako byłego pracodawcę : British-American Tobacco Polska Trading Sp. z o.o. - taka rotacja?

Następnie napiszę że brak nagich zdjęć ;(

Jednakże są też perełki jak np.

- "Sprzedawca w dziale sanitarnym, zakres obowiązków: prezentacja kibli".

- "praca od 2008 do teraz - czołowy sprzedawca perfum znanej i cenionej marki FM".

Od strony doświadczenia zdarzają się też CV z wpisem doświadczenie.

- Uczestnictwo w szkoleniach. - ok fajnie, ale jakich? obsługi rozrzutnika gnoju? Kurs Cisco? itp.

Zdarzyło się też jedno zdjęcie gdzie koleś jest upalony ziołem że ledwo patrzy w obiektyw ale ze względów formalnych nie mogę go zamieścić.

Jak macie ochotę wrzućcie w obserwowane tagi #konsolezpaypalowcem

#bekazcv
  • 27
wyobrażasz sobie upalonego przedstawiciela handlowego ? ;>


Przynajmniej byłby często uśmiechnięty ;)

Na pewno byłby uśmiechnięty w trakcie rozmów :) >British-American Tobacco Polska Trading Sp. z o.o. - taka rotacja?


@paypalowiec: Jakiś czas temu było o protestach po zmianie polityki przez BAT, ale tam była mowa głównie o tych dostarczających towar, więc nie wiem. Swoją drogą robiłem u nich praktyki w help desku w trakcie studiów :)
@paypalowiec: Ja pytanie z innej beczki. Gdy rozpoczynasz rekrutacje, powiedzmy tak jak tutaj Przedstawiciel Handlowy. Dostajesz 100 CV.

Sprawdzasz 5 pierwszych - nic,

sprawdzasz kolejnych 5 - 3 dobrych kandydatów na rozmowe kwalifikacyjna,

sprawdzasz dalej i ewentualnie robisz rotacje, bo bedzie ktos lepszy czy najpierw zapraszasz tych pierwszych?

Takie przemyslenia czy kto pierwszy ten lepszy czy sprawdzasz wszystko?