Wpis z mikrobloga

@Sin-: pytałem ostatnio #konfederacja jak na logikę można to popierać to tylko jakieś fantazjowanie że Unia i tak się kiedyś rozpadnie a unikanie tego co tu i teraz jest faktem
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 358
@xiv7: A najlepsze, że Konfederaci pracują często dla firm zagraniczych albo są zatrudnieni na takich kontraktach. Sami stracą robotę bo sobie nie potrafią wyobrazić konsekwencji. A UE to nie tylko wspólny rynek ale i przepisy, umowy etc.
  • Odpowiedz
  • 346
@Sin-: ja tam jestem za integracją krajów europejskich, wspólna waluta, jak najwięcej wspólnej polityki, czarny sen Konfederatów - stany zjednoczone europy by mi nie przeszkadzał bo w końcu chodzi o komfort życia, często jest argument że unia ma pozostać strefą wolnego handlu ale czemu to nie wiem
  • Odpowiedz
często jest argument że unia ma pozostać strefą wolnego handlu ale czemu to nie wiem


@xiv7: w naszej sytuacji geopolitycznej są dwa wybory, zachód albo wschód. Jak UE stanie się USE to będzie praktycznie nierozerwalne związanie polski z zachodem. A konfederacja by wolała z Rosją, bo tam wartości tradycyjne, geja biją i łatwiej się firmę prowadzi na Białorusi.

Za to, gdybyśmy wyszli z uni to w nanosekunde konfa by optowała,
  • Odpowiedz
@Sin- bo angole to lewactwo, polska bedzie drugą szwajcarią bo mamy najmądrzejszych najlepszych i najpiękniejszych inżynierów i zaraz na każdym rogu będzie rolex, patek i banki w których złoto schowa cały świat - trzeba też wspomnieć o ropie, gazie i złocie na którym siedzimy ale złe lewactwo nas blokuje tak jak zablokowało światową kariere poloneza caro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xiv7: logika konfederacji polega na tym ze jak nie bedziemy w uni to nie bedziemy musieli wdrazac unijnego prawa, a nie trzeba byc w uni zeby byc w szengen. no i patrz na taka norwegie, w ue nie jest a paszportu nie trzeba. wiec mozna. no i jak nie bedziemy w ue to bedziemy mogli taniej produkowac bo nie trzeba bedzie placic eko podatkow. i bedziemy mogli sobie skakac politycznie
  • Odpowiedz
często jest argument że unia ma pozostać strefą wolnego handlu ale czemu to nie wiem


@xiv7: Bo wielu z nich boi sie wszystkiego co nowe i chca zeby wszystko zostalo jak jest. Wiec UE najlepiej taka jaka ja pamietaja za dzieciaka bo historia sie zatrzymala, nie ma zadnych nowych zagrozen i wyzwan wiec nie musimy sie integrowac, lepi zeby zostalo jak jest.

Albo do Rosji xD
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 7
@srgs:

logika konfederacji polega na tym ze jak nie bedziemy w uni to nie bedziemy musieli wdrazac unijnego prawa, a nie trzeba byc w uni zeby byc w szengen. no i patrz na taka norwegie, w ue nie jest a paszportu nie trzeba. wiec mozna. no i jak nie bedziemy w ue to bedziemy mogli taniej produkowac bo nie trzeba bedzie placic eko podatkow. i bedziemy mogli sobie skakac politycznie pomiedzy ue i ruskimi. wiadomo, robal pomiedzy mlotem i kowadlem jest szanowany.
  • Odpowiedz
@Sin-: kolego, zalujesz ludziom wolnosci? dupa cie piecze ze ktos bedzie mial wybor i jak bedzie chcial to bedzie mogl pracowac na dwoch zmianach?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 11
@srgs: Na 3 zmianach będzie pracował dostając połowę swojej aktualnej wypłaty. Niebywały sukces. Wolność.
Jak chcą robić za darmo to mam remont do zrobienia. Chętnie zatrudnię fachowców po 5 zl na godzinę. Proszę się zgłaszać.
  • Odpowiedz
@xiv7 oj tak bratku, smieszni konfiarze mysla ze Wielka Polska moze sobie wybrac na jakich zasadach bedzie wspolpracowac z reszta. "Wiecie co my chcemy tylko szengen i wolny handel ale reszta nam nie pasuje" "-naturlis wielka polsko robi sie, daj tylko nr konta do przelewow i my juz ci nie przeszkadzamy" - oni mysla ze to chyba tak bedzie wygladalo. No idioci to sa. Co zrobisz
  • Odpowiedz
  • 3
@xiv7

ja tam jestem za integracją krajów europejskich, wspólna waluta, jak najwięcej wspólnej polityki, czarny sen Konfederatów - stany zjednoczone europy by mi nie przeszkadzał bo w końcu chodzi o komfort życia, często jest argument że unia ma pozostać strefą wolnego handlu ale czemu to nie wiem


A temu że tu Europa nie Stany. Narody z ponad 1000 letnią historią nie zjednoczą się ot tak - każdy będzie grał do swojej
  • Odpowiedz
@Sin-: U nas będzie inaczej. UK to jakaś podpierdólka na peryferiach Europy, a bolzka to mocarstwo które będzie rozdawać karty.
  • Odpowiedz
@Sin-

@xiv7: A najlepsze, że Konfederaci pracują często dla firm zagraniczych albo są zatrudnieni na takich kontraktach. Sami stracą robotę bo sobie nie potrafią wyobrazić konsekwencji. A UE to nie tylko wspólny rynek ale i przepisy, umowy etc.


Podczas ostatnich wyborów rozwaliło mnie że z dolnośląskiego okręgu na jedynce z partii polexit startował jakiś programista aplikacji. Stwierdziłem że go wygooglam i wyszło że pracuje w szwedzkiej firmie. Ta firma
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 4
@Waffenek:

Podczas ostatnich wyborów rozwaliło mnie że z dolnośląskiego okręgu na jedynce z partii polexit startował jakiś programista aplikacji. Stwierdziłem że go wygooglam i wyszło że pracuje w szwedzkiej firmie. Ta firma robi jakieś rozwiązania dla firm i państwówki oraz chwali się pełnym compliancem z GDPR. Już widzę jak ciekawie pracowałoby się dla firmy z tego "zgniłego progresywnego zachodu" gdybyśmy wyszli z UE, wypowiedzieli regulacje, i nie mogli dotykać ich
  • Odpowiedz