Wpis z mikrobloga

Was naprawdę tak dupa boli, że ktoś ma mieszkanie, które wynajmuje?
Moi rodzice na to pracowali, ja również.
Przy okazji mam potencjalnie mieszkanie dla mojego dziecka.
Co was w tym boli, że w wolnym kraju zamiast #!$%@?ć tę kasę jak większość, kupiłem drugie mieszkanie za nadwyżki?
Napiszecie, że przez to jest ich mało na rynku?
Samochodów jest w CH...J i czy tanieją?

#nieruchomosci #mieszkanie
  • 72
  • Odpowiedz
@vartan: Prosta sprawa, zainwestowałeś - liczysz się z ryzykiem. Mieszkanie to inwestycja, więc podlegają prawom giełdowym i pomysłom rządzących jak inne. Dziś twój bombelek w nim nie mieszka, więc przestań czarować, że jest inaczej.
  • Odpowiedz
Ty dawaj mi te 30-50 letnie auta w cenie "złomu" (tylko sprawne)


@slec22: Jak to sprawne? A to domy na wsi nadające się tylko do rozbiórki oddają za pół darmo czy jednak chcą ciężki hajs bo "dom z duszą, piękna okolica, do własnej aranżacji"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@db658d9de50e3168d1434a9d58336bcc056:

Nie wszyscy mają lepsze opcje niż UoP. No chyba, że masz na myśli "trzeba było urodzić się w bogatej rodzinie" albo "trzeba było za pieniądze z komunii kupić kawalerkę w Warszawie"...


A czemu nie masz lepszych opcji, na wozku jezdzisz? urodziles sie opozniony? do szkoly nie chodziles? Twoj komentarz jest bardzo zabawny: albo UOP albo bogaci rodzice i kawalerka w Warszawie. Jak masz dwie rece, dwie nogi i glowe
  • Odpowiedz
@vartan bo przez chore ceny nieruchomości i konieczność siedzenia na najmie ludzie nie mają żadnej nadwyżki do #!$%@?. Gratuluję, że Ty nie musiałeś się przeprowadzać do innego miasta i wynajmować pokoju/klitki, bo Twoi rodzice nie osiedlili się w top mieście Polski. Ja mam podobnie, ale nawet do głowy mi nie przyszło "inwestować" nadwyzek w mieszkanie na wynajem. Nie wszyscy mieli takie szczęście, znam troche młodszych ludzi, którzy od rodziców niczego nie
  • Odpowiedz
Jak niesprawne to nie jest samochód, tylko właśnie złom...


@slec22: Jest samochodem dopóki ma tablice rejestracyjne i opłacone ubezpieczenie. Wtedy to się nazywa "projekt", "Youngtimer", "chyba tylko świece ale nie mam czasu sprawdzić" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@vartan

Moi rodzice na to pracowali, ja również.


Ja pracowałem na swoje oszdzędności i niby dlaczego mam płacić 19% z giełdy, a ty 8% z najmu?
  • Odpowiedz
nie każdy siedzi u matki na garnuszku i ma czas się jeszcze dokształcać na temat giełdy plis xd


@Srasklacz: no to nie dla każdego jest inwestowanie. Ja się doedukowałem i inwestuje na giełdzie, dlaczego ja płacę 19%, a rentier 8%. Swoją drogą też wynajmuje jedno mieszkanie i nie mam żadnego problemu z zapłacaniem wyższego podatku, będzie to różnica 150zł miesięcznie, ale za to polepszy znacząco sytuacje na rynku nieruchomości i
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Przegrywek123 jak widzisz, za głupi jestem na giełdę :) albo i za mądry, giełda to ryzyko i większość wtapia. Mieszkanie daje co miesiąc i samo w sobie rośnie. Starczy mi jeść łyżeczką, najem się.
Skoro to takie łatwe, ta giełda, to czemu po prostu wszyscy na tym nie zarobią sobie na mieszkanie, tylko płaczą?
.
@Srasklacz dokładnie tak jak piszesz :)

@KubekBezUcha pytam o ból dupy z posiadania przez innych, a nie o to, że ja mam ból dupy :) mój ból dupy jest
  • Odpowiedz
@vartan: nie wiem czy jest specjalny ból dupy o mieszkanie na wynajem, od groma boomerów ma takie mieszkania bo już są w kolejnym,
czy kupują właśnie "dla dziecka", raczej nikogo to nie obchodzi,

ból dupy to jest co najwyżej o te rządowe programy które zachęcają do takich zakupów gdyż dzięki nim wzrastają ceny nieruchomości a to sprawia, że trudniej kupić mieszkanie nie do inwestowania ale do mieszkania
  • Odpowiedz
  • 4
@vartan mnie osobiście nie boli fakt że ludzie posiadają mieszkania, mnie boli fakt, że rynek jest tak rozregulowany, że kupno mieszkania czy budowa domu to obecnie potężny wydatek przez obecną od kilku lat spekulację dobrem podstawowym - ludzie z pieniędzmi nie na mieszkaniach powinni zarabiać a na innych instrumentach np. giełda, obligacje, lokaty. Paranoją jest że mieszkania w Polsce są jednymi z najdroższych w Europie.
  • Odpowiedz