Wpis z mikrobloga

Was naprawdę tak dupa boli, że ktoś ma mieszkanie, które wynajmuje?
Moi rodzice na to pracowali, ja również.
Przy okazji mam potencjalnie mieszkanie dla mojego dziecka.
Co was w tym boli, że w wolnym kraju zamiast #!$%@?ć tę kasę jak większość, kupiłem drugie mieszkanie za nadwyżki?
Napiszecie, że przez to jest ich mało na rynku?
Samochodów jest w CH...J i czy tanieją?

#nieruchomosci #mieszkanie
  • 72
  • Odpowiedz
  • 1
@mexi tak, są, ale... Skoro uważasz, że giełda taka prosta, to odpal giełdę, zarob w rok na chatę i problemu nie ma :)
Giełda to przeważnie strata
  • Odpowiedz
  • 0
@vartan ale ja nie odnosiłem się do poziomu trudności giełdy, więc nie sugeruj, że napisałem coś, czego nie napisałem. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach bawić na giełdzie, to są też inne instrumenty - a władza powinna wykreować takie warunki, aby były lepszą opcją inwestycji niż rynek mieszkaniowy
  • Odpowiedz
@ChristianHorner: nawet nie mam slow na to jak z dupy jest takie porownywanie. A co - jak ja zarobie na 32% a potem nakupie towaru i otworze firme to mam nie placic podatku bo juz raz zaplacilem? czlowieku o czym ty gadasz
  • Odpowiedz
@vartan “giełda to przeważnie strata” o czym ty mówisz? typowy p0lak niewyedukowany ekonomicznie więc inwestuje w beton, nikt ci nie każe być daytraderem, alternatywa dla mieszkań to inwestowanie pasywne
  • Odpowiedz
Samochodów jest w CH...J i czy tanieją?


@vartan: cena samochodu zależy tylko i wyłącznie od kosztów produkcji. A ceny mieszkań od ograniczonego dostępu do terenu.
  • Odpowiedz
  • 1
@wygryw50k W 2023 roku na forexie traciło 73,3% aktywnych klientów polskich brokerów, podczas gdy zyski zaksięgowało 26,7% graczy. Dla porównania w 2022 roku straty poniosło 79,1% traderów zawierających transakcje na tym rynku.

Ja jestem niewyedukowany, a ty piszesz w temacie w taki sposób, jakby bolał cię mój temat. Masz 2 chaty przed 40-tka bez kredytu? Zarobiłeś z tego na giełdzie? No to szacun. Ale staty są nieubłagane, większość wtapia. Ja wolę mniej,
  • Odpowiedz
@vartan o jakim ty forexie mówisz xD inwestowanie pasywne nie ma nic wspólnego z forexem czy spekulacją, od razu widać żeś łoś

zobacz sobie lepiej zysk na sp500 za ostatnie 10 lat jak chcesz mieć prawdziwe porównanie
  • Odpowiedz
@bandera: ale dlaczego system podatkowy ma faworyzować wynajem, bo jest trudniejszy?
Inna sprawa, to statystyki mówią, że zwykły inwestor na giełdzie prawie nie zarabia
  • Odpowiedz