Wpis z mikrobloga

Was naprawdę tak dupa boli, że ktoś ma mieszkanie, które wynajmuje?
Moi rodzice na to pracowali, ja również.
Przy okazji mam potencjalnie mieszkanie dla mojego dziecka.
Co was w tym boli, że w wolnym kraju zamiast #!$%@?ć tę kasę jak większość, kupiłem drugie mieszkanie za nadwyżki?
Napiszecie, że przez to jest ich mało na rynku?
Samochodów jest w CH...J i czy tanieją?

#nieruchomosci #mieszkanie
  • 71
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@wygryw50k no widzisz, dlatego inwestuję w beton, robię 2x w 5 lat, a miliony zostawię takim orłom jak ty.
Zapewne już masz z 5 mieszkań, ale ja tak nie umiem. ( ͡º ͜ʖ͡º) A, sorry, 1 wielkie, resztę masz na giełdzie.

A moje SP500 to 10 lat bez kredytu na moje pierwsze :) mi naprawdę wystarczy jeść łyżeczką, giełdy, obligacje i etf zostawiam takim rekinom jak ty.
  • Odpowiedz
@wygryw50k: a statystyki mówią, że inwestor indywidualny ledwo wychodzi na plus w długiej perspektywie.
Tak naprawdę tylko inwestowanie sp500 daje praktycznie pewny zysk
  • Odpowiedz
@Kreation ja non stop mówię o inwestowaniu pasywnym, a statystki mówią, że na szerokich indeksach ciężko nie zarobić

@vartan to nie chodzi o to, że ktoś na czymś zarabia, chodzi o to, że w mieszkaniach się mieszka, a nie na nich spekuluje. niech chociaż zrównają podatek za najem, zrzucisz to na najemcę? super, rynek najmu jeszcze bardziej się ureguluje i liczba najmujących spadnie

mógłbym jeszcze w tym tygodniu kupić mieszkanie na wynajem,
  • Odpowiedz
@vartan no akurat jak miałbym się przeprowadzać do nowego mieszkania, to stare bym po prostu sprzedał, żeby służyło do tego czego ma służyć, czyli do mieszkania, a nie do zarabiania. Na wykopie każdy zarabia 15k i nie dostał nic od starych, klasyka.
  • Odpowiedz
  • 0
@gokotgo: i tu dochodzimy do klasycznego "JA JAKBYM"... ( ͡° ͜ʖ ͡°) ile ja to slyszalem, co to ktos by na miejscu kogos zrobil, gdyby mial kase, a obecnie jedyne co ma, to kredyt albo komornik ;)

@wygryw50k zalezy czego oczekujesz. Ja juz mam wszystko co chcialem, a to dla mnie jest spokoj, takie mieszkanie i raz w miesiacu spotkac sie po kase. nie bawie sie juz
  • Odpowiedz
@vartan typie, ale ja mógłbym kupić nowe mieszkanie...po prostu stare mi wystarcza do moich potrzeb. Nie mam żadnego kredytu, tymbardziej komornika, po prostu mam mieszkanie po starych i sobie w nim mieszkam. Bo mieszkanie służy do mieszkania. Trochę nie mam co robić za zarobionym hajsem (nie ma tego jakos dużo, ze 4-5k miesięcznie zostaje zupełnie luzem), ale no INWESTYCJA w kolejne mieszkanie to dla mnie dno dna, miałaby sens jakbym chciał mieć
  • Odpowiedz
  • 0
@gokotgo: a ja sobie kupiłem, aby wynajmować i pewnie niedługo kupię kolejne. I taki moj biznes bedzie za 15-20 lat, aby żyć z wynajmu lub sprzedać 2x drożej. I nikt, absolutnie nikt mi tego nie zabroni i nie wiem o co ludzie mają taki ból dupy.
Znam kilka osob, ktore maja prezne firmy, oni maja po 3-7 mieszkan i dalej w to pchaja (dodatkowo ziemia), bo jak twierdza, to najbezpieczniejsze sie
  • Odpowiedz
@vartan: no rób sobie co chcesz, tylko potem się nie dziw, że ludzie kibicują, żeby tacy ludzie upadli i sobie ten głupi ryj rozwalili. A opłacalność czegoś takiego zależy tylko i wyłącznie od widzimisie Państwa. Inwestycja w nieruchy to taka sama inwestycja jak każda inna, też można na niej stracić
  • Odpowiedz