Wpis z mikrobloga

#seriale #rozowepaski #logikarozowychpaskow #redpill

Myślałem że to serial o kobietach dla kobiet. Tymczasem serial jest jednym wielkim pojazdem po kobietach. Ciekawe czy tak wiele jego fanek zdaje sobie z tego sprawę.

Główne bohaterki (te początkowe i te które pojawiają się w późniejszych sezonach) najpierw roztaczają wokół siebie otoczkę porządnych kobiet i żon, a później wychodzi że ta otoczka jest tylko maską zasłaniającą ich niestabilność i niedo*ebanie. Każda zdradziła swojego męża/faceta. Tylko jedna nie przespała się z innym facetem, ale się w innym zakochała. Najbardziej porządna doprowadziła swojego pierwszego męża do śmierci (romans z aptekarzem który go otruł), a drugiemu mężowi kazała przyznać się policji do popełnionego kiedyś przestępstwa, "bo tak robią porządni i prawowici ludzie", po czym przestała go szanować bo bycie karanym zaburzało jej idealny świat na pokaz. Ostatecznie zdradziła męża, który ją szczerze kochał, z prawnikiem bez jakichkolwiek zasad moralnych, bo jak stwierdziła "wyzwolił w niej skrywane potrzeby seksualne o jakich nie zdawała sobie sprawy". Czyli znowu, jej wyidealizowany wizerunek był tylko maską na jej wewnętrzne niedo*ebanie.
Tymczasem mężowie w tym serialu są wiernymi facetami pragnącymi ostoi domowego ogniska ¯\(ツ)/¯
damianooo8 - #seriale #rozowepaski #logikarozowychpaskow #redpill

Myślałem że to ser...

źródło: 1fb3e53c-1059-4495-bc28-6146f4ee9e24

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
@user_no_4: A oglądałeś ten serial? Bo jak się okazuje jest on całkiem przystępny i logiczny. Co prawda późniejsze sezony zaczynają być operą mydlaną, ale tak jest z większością seriali.
  • Odpowiedz
@damianooo8: wystarczyło mi kilka odcinków

Życie jest zbyt krótkie aby oglądać całe, być może gunwa.

Taki sam proces oceny przeprowadziłem odnośnie Teorii Wielkiego podrywu.

Pierwszy odcinek, który bazował tylko na jednym motywie - przelecenie blondyny - wystarczył, aby sklasyfikować ten serial jako tanie gunwo ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@zrobie_tu_porzadek_: Nie. Nie ma to sensu, zważywszy na to ile na świecie jesteś świetnych rzeczy.

Jak bym był nieśmiertelny, to tak.
Czasami się zdarza, że mimo początkowego "słabego" początku, coś przeradza sie w diament. Jednak jest to margines.
  • Odpowiedz
@user_no_4 ja lubię mieć szeroki ogląd na dany temat/problem, nawet jeżeli książka mnie nie zaciekawiła, to musiałam ja skończyć. Jeżeli serial nie był dnem, to chociaż z 3 odcinki żeby mu dać szansę przed zmianą. Jak gra, to nie tylko główny wątek, ale misje poboczne i obrzeża trzeba eksplorować. Dla jednym strata czasu, dla drugich zaspokajanie ciekawości- nie jesteśmy nieśmiertelni, a marnujemy czas na Mirko ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
sądzę, że bardzo powierzchowne są Twoje oceny, może warto czasem zgłębić jakiś temat, żeby można było wyrobić sobie bardziej obiektywnie zdanie.


@zrobie_tu_porzadek_: Mówimy o (średniawym) Sitcomie XD
  • Odpowiedz
@damianooo8

Ktoś powie, że twórcy odpowiadają tylko na potrzeby kobiet, a ktoś inny, że oni te potrzeby kreują, normalizując pewne zachowania¯_(ツ)_/¯

Być może więc takie seriale to nie jest żaden pojazd po kobietach a instrukcja postępowania... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@damianooo8: a ja właśnie wróciłam do tego serialu bo jest zajebisty ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie jest typowym serialem dla bab i nie jest nudny jak flaki z olejem
  • Odpowiedz