Wpis z mikrobloga

@cysiekw no jak nie ma, zmieniłem sobie ostatnio z ciekawości subskrypcję Google One na AI Premium, bo 2 miesiące za darmo i automatycznie wszystko się włączyło, Asystent zamienił się w Gemini, musiałem tylko 1 ekran z warunkami zaakceptować i Gemini ma już dostęp do wszystkich moich danych, nawet dostęp do treści na ekranie domyślnie włączony, mogę opcjonalnie to wyłączyć.

Nic nie musiałem pobierać, dokładnie tak samo to będzie wyglądać na iPhonie,
  • Odpowiedz
automatycznie wszystko się włączyło


@Templar: czyli jak wyjąłeś z pudełka telefon nie miało? ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli tak jak pisałem nie ma. Musiałeś zaakceptować, pobrać itd itp.
Plany googiel ma żeby było tak jak japku.
  • Odpowiedz
@cysiekw a gdzie masz na iPhonie prosto z pudełka, bez akceptacji czegokolwiek? Musisz zaakceptować warunki, żeby to włączyć, jak tego nie zrobisz to usługa jest nieaktywna.

Na Androidzie tak samo masz zainstalowaną już usługę nieaktywną, zmieniłem plan i preinstalowany Asystent automatycznie zamienił się w Gemini, NIC NIE MUSIAŁEM POBIERAĆ.

Jedyna różnica, że Google chce teraz za to miesięczne opłaty, a u Apple będzie teoretycznie za darmo, ale wymaga min. iPhona 15
  • Odpowiedz
@cysiekw o tu proszę pokazane, jak to nagle Gemini się pojawiło na moim telefonie, aplikacja Asystenta automatycznie zmieniła nazwę i ikonkę, w ustawieniach można sprawdzić, że to tak naprawdę jest preinstalowany na telefonie Asystent Google. Niczym to się nie różni od tego na iOSie, gdzie też musisz zaakceptować warunki przed włączeniem. Nic nie trzeba dodatkowo pobierać, nie trzeba nadawać żadnych uprawnień, aplikacja domyślnie już ma wszystko włączone.
Templar - @cysiekw o tu proszę pokazane, jak to nagle Gemini się pojawiło na moim tel...
  • Odpowiedz
@Templar: Widzę że nadal nie zrozumiałeś o czym piszę. Mam telefon z androidem i nie mam na nim ani jednej aplikacji od google, żadnych gejmini asystentów gogiela itd. I mógłbyś kopać w całym sofcie i nic takiego nie znajdziesz. Czy już zrozumiałeś czym różni się to od tego co apple będzie robiło?
  • Odpowiedz
@cysiekw czyli masz custom roma albo jakiś chiński telefon bez Usług Google, tylko co to ma do rzeczy? 99% telefonów te usługi ma, w Samsungu S24 czy Pixelu 8a te funkcje AI są już dostępne od razu przy pierwszej konfiguracji telefonu. U Apple tylko iPhone 15 Pro/Pro Max i iPhone 16 będą miały dostęp do funkcji AI. Musk nie zakazuje tylko tych telefonów, ale wszystkich urządzeń Apple. Nie zakazuje też właśnie
  • Odpowiedz