Wpis z mikrobloga

#zwiazki #tinder #rozowepaski #niebieskiepaski #redpill #bluepill

Drogie Mireczki!

Mam przemyślenia którymi chciałem się z Wami podzielić, myślę że mogą być pomocne.

Ostatnio pod wpływem pana Mateusza Łakomego rozmyślam na temat niskiej dzietności w Polsce. Ciekawą sprawą jest to, że Polki nie chcą dzieci, a Polacy chcą.

https://www.mp.pl/pacjent/ginekologia/aktualnosci/322438,68-polek-nie-chce-lub-waha-sie-czy-miec-dzieci

Te statystyki dały mi do myślenia. Ich najważniejszym aspektem są tak naprawdę rozpisana argumentacja kobiet:

 -obawę, że dziecko może okazać się niepełnosprawne,
-strach o własne zdrowie i piękno,
-Wiele osób nie akceptuje także spadku komfortu życia,
-pogorszenia sytuacji finansowej.

Przynajmniej moim zdaniem wymienione argumenty maja drugo/trzecio rzędowe znaczenie. Zresztą prawie te same argumenty mogłyby być argumentami dla Panów, ale nie są.

Moim zdaniem rozbieżność pomiędzy chęcią posiadania dzieci między facetami a kobietami, wynika z podejścia mężczyzn. Wydaje mi się, że faceci nie są w tych sprawach bezpośredni, stanowczy i zdecydowani. I tutaj moja rada:

Jeśli chcecie dzieci, to mówcie to wprost, bądźcie tego pewni i zdecydowani i uzależniacie od tego swoje związki. Po prostu - szukam kobiety bo chce założyć rodzinę i mieć dzieci. Jeśli nie, to nara. Jeśli z czasem się okaże że nie możecie mieć dzieci i się w sobie zakochacie to co innego. Ale przynajmniej początek związku powinien wyjść z tego założenia.

Alternatywa to ONS, typowa zabawa, ale brak zaangażowania. I serio tak faceci powinni podchodzić do kobiet.

Moim zdaniem zbyt wiele facetów podchodzi biernie. Niezdecydowanie kobiet wynika z niezdecydowana facetów! Zacznijcie brać temat na poważnie.

No i moim zdaniem to powinno mieć pozytywne odzwierciedlenie w randkowaniu.
-albo rodzina, albo zabawa bez zaangażowania.

Moim zdaniem wychodząc pewnie z zamiarami że chcecie założyć rodzinę, macie realne szanse na związanie się z dużą liczbą kobiet niezdecydowanych a potrzebujących właśnie takiego głosu i podejścia.
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@quizonmyface: chłopie my tu na wykopie na randkę nie możemy się umówić, a ty tu o dzieciach gadasz
Prawda jest taka,że nie ma dzieci bo rynek matrymonialny się całkowicie zepsuł i przeciętny facet jeżeli nie wykorzystał "okienka czasowego" to po 30tce nie ma praktycznie szans na znalezienie kobiety
Ja gdybym znalazł kobietę to nawet i czwórkę dzieci bym mógł mieć- kobieta by nie musiała pracować bo mnie na to finansowo
  • Odpowiedz
@quizonmyface: p---------e o braku dostępu do żłobków, słabym socjalu czy w końcu braku aborcji to tylko łatwa wymówka dla większości kobiet. Wystarczy spojrzeć na kraje skandynawskie gdzie wszystko czego brakuje w Polsce jest, a dzietność wcale nie wygląda o wiele lepiej.
Cała sytuacja bierze się z zmian kulturowych, społecznych, na rynku pracy, edukacji itd. Tego państwo praktycznie nie może zatrzymać, bo co, będzie limitowało liczbę miejsc dla kobiet na studiach
  • Odpowiedz
@Maxior99: Potwierdzam na rynku świń dramat. Mam sąsiądkę, 35lvl od 5 lat samotna matka z dwójką dzieci. Uroda 3/10 czyli szału nie ma. Baba typowa patola, prokurator chce jej zabrać te dzieciaki. Policja przynajmniej raz w miesiącu. Drze na nie ryja codziennie. Przez 5 lat nikt jej nie chciał tknąć. Pisałem zawsze, że dopóki ona nie znajdzie typa to znaczy że nie jest jeszcze tak źle jak tu piszecie. Ale
  • Odpowiedz
@quizonmyface: ostatnio w Polsat news był ciekawy program o tym, poruszyli kwestie wykształcenia, że kobiety nie chcą związków z mniej wykształcony partnerami (wiadomo, to tylko jeden z czynników). Powiedzieli też, że w małżeństwach średnia liczba dzieci to 2, problem z tym, że jest coraz mniej małżeństw.
  • Odpowiedz
Jeśli chcecie dzieci, to mówcie to wprost, bądźcie tego pewni i zdecydowani i uzależniacie od tego swoje związki. Po prostu - szukam kobiety bo chce założyć rodzinę i mieć dzieci. Jeśli nie, to nara. Jeśli z czasem się okaże że nie możecie mieć dzieci i się w sobie zakochacie to co innego. Ale przynajmniej początek związku powinien wyjść z tego założenia.


@quizonmyface:

Moim zdaniem zbyt wiele facetów podchodzi biernie. Niezdecydowanie kobiet wynika z niezdecydowana facetów! Zacznijcie brać temat na
  • Odpowiedz
  • 0
@darknightttt: u nas w kraju choćby wprowadzono możliwość brania urlopów ojcowskich za matkę. Niestety ekonomia sprawia że w 99% gospodarstw domowych obydwoje rodziców muszą pracować zawodowo. Zmiany społeczne tak szybko nie zaszły, więc wciąż chłopy maja sporo do nadrobienia.

Zalecam wybranie sobie chłopa co już coś umie, żeby go wszystkiego nie uczyć i jest sumienny. No i wspierać, kochać i nie narzekać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przynajmniej moim zdaniem wymienione argumenty maja drugo/trzecio rzędowe znaczenie. Zresztą prawie te same argumenty mogłyby być argumentami dla Panów, ale nie są.


@quizonmyface: Ale że co? Jak dziecko będzie niepełnosprawne to prędzej facet zwieje, a nie że babka je ojcu zostawi (sam znam przynajmniej trzy takie sytuacje). Ojciec nie rodzi, więc zdrowia nie straci.
  • Odpowiedz