Wpis z mikrobloga

Chociaż z natury raczej skłaniam się w lewą stronę, to jak tak obserwuje przez okno moich wielodzietnych sąsiadów (zajmujących, a jakże, mieszkanie socjalne) to aż chce się zagłosować na #knp #jkm. Starsi juz biegają w bluzach RPK, JP, młodsi klną jak najgorsze menele. Co chwila tylko wyciągają rękę do państwa po pieniądze, nawet bilety na autobus mają za darmo a ja za kartę miejską ponad stówę miesiąc w miesiąc. Co najgorsze, ta hołota ma telewizor włączony 24/7 (prąd tez maja za darmo) i to za ścianą prawilnych podatników którzy spać nie mogą... :/

#prawica #zyciowerozterki #socjal #gorzkiezale
  • 5
@piker: No nie może być! Socjal jest zły, kto by pomyślał... Swoją drogą mam pytanie, jak można chcieć z własnych pieniędzy wspierać pijaczków i tego typu niziny umysłowe? Nie jestem jakiś mega prawicowy, ale uważam, że pieniądze nikomu się nie należą za oddychanie...
@2f1i: Socjal nie jest zły ze swej natury. Zły jest wtedy, kiedy można go nadużywać i służy wspieraniu patologii, a nie uczciwych ludzi którym się akurat noga powinęła. Ja uważam, że np. mieszkania socjalne powinny być - ale nie na stałe, a maksymalnie rok dwa aż się stanie na nogi. Przecież to jest absurd, że ja płacę za komunalne 800zł (normalna cena wynajmu w tej okolicy moim zdaniem) a sąsiedzi za
@piker: Tylko, że zauważ, ile socjal ma wad, w porównaniu do zalet... Jeśli nie mówimy o utopijnej wizji socjalistycznego świata, co jest oczywiście niemożliwe, to socjal jest zły. Po pierwsze sprzyja rozwojowi patologii, sam sobie odpowiedz ile znasz osób, które uczciwie pracują, nie są ciągle pod wpływem alkoholu, żyją z innymi w zgodzie i mieszkają w mieszkaniu socjalnym? Ja sam, znam takich osób aż 0, podczas gdy patologicznych bez większego namysłu
@2f1i: Hmmm, masz rację też znam takich osób aż zero. Problem w tym, że osoba uczciwa prędzej wyląduje na ulicy, niż dostanie mieszkanie socjalne - co z tego, że człowiek stracił pracę i nie ma za co żyć, skoro pół roku temu jeszcze zarabiał więcej niż śmieszne minimum i się nie należy? Co z tego, że teraz nie ma za co żyć? Za to należy się nigdy nie pracującej patologii.

To