Wpis z mikrobloga

Mirasy, mam dość złożone pytanie w tematyce #cloudgaming otóż od zawsze mieszkałem na Śląsku i tam mam światłowód 300/100 i geforce now zawsze działało genialnie, teraz przeprowadziłem się w okolice Lublina i nie mam światłowodu ale bardzo szybką radiówkę 600/300 co potwierdza speedtest. Problem jest w jakości obrazu gdy łączę się z Lublina z geforce now bo obraz wygląda na troche mniej ostry i teraz pytanko Czy wpływ na to może mieć odległość od serwera? W Lublinie jestem praktycznie 500km dalej od serwera geforce now w Frankfurcie lub czy może jest to kwestia rodzaju internetu bo mimo że jest on szybszy to nie jest to światłowód a radiówka ?

#geforcenow #gry #internet
  • 6
  • Odpowiedz
@cleveland: Twoja "bardzo szybka radiówka" nie jest szybka ;) Po prostu jest "szeroka". Spadek jakości GFN jest efektem słabej jakości łącza radiowego. 500 km to żadna odległość zwłaszcza, że równie dobrze możesz mieć "większy ping" z poznania niż z rzeszowa.

Za niedługo serwer w Warszawie, ale to raczej nie pomoże przy łączu radiowym.
  • Odpowiedz
@cleveland: chociażby jitter masz większy.

My tutaj rozmawiamy na poziomie "mam rurę 50mm z wodociągów i leci mi dobra woda, ostatnio podlaczylem się do stawu obok rurą 70mm i woda smakuje glonami, czemu?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przepustowość twojego łącza ma niewiele wspólnego z rzeczywistą jakością twojego połączenia internetowego.
  • Odpowiedz
@cleveland: Co to za radiowka, jaki operator i sprzet, pewnie inny niz ten swiatlowod? Bo jeszcze napiszesz, ze ta twoja radiowka to 5g xD generalnie po dobrej jakosci radiu mozna miec wysokie predkosci ale operator moze miec inny styk z dojsciem do geforce now niz na tamtym swiatlowodzie albo radiowka jest tez narazona na jakies zaklocenia, swiatlowod nie ma tego problemu.
  • Odpowiedz