Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jeśli ktoś się zastanawia nad #terapia #psychoterapia , to powiem Wam tak:
Ja zacząłem chodzić na początku tego roku, odbyłem już kilkanaście spotkań (a raczej blisko 20), każde po 200zł.
I o ile po większości spotkań nie widziałem żadnych efektów, to warto było się nie poddać, nie zrezygnować, tylko kontynuować.
Od 2 ostatnich spotkań nagle coś zaskoczyło, coś mi się przestawiło w głowie, nastąpił przełom. Widzę ogromne efekty i czuję ogromną zmianę w sobie. Warto było. Oczywiście daleko do końca, pewnie kolejne 20 wizyt przede mną, ale teraz wiem że warto.
Polecam nie zniechęcać się jeśli na początku nie ma efektów, nawet nie wiecie kiedy ale nastąpi przełom, a jak w końcu nastąpi, to jest to niesamowite uczucie.

#psychologia #depresja #psychiatria #fobia #fobiaspoleczna #nerwica



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 13
  • Odpowiedz
Jasne, bo terapia nie pomogła nigdy nikomu. Mówię ci, mordo.


@jamtojest2: nie mówie że nigdy nikomu ale jest to taki znikomy procent ludzi, którym terapia pomogła że wiele ludzi nawet się tego nie podejmuje bo to nie małe pieniądze skoro za wizyte 200zl okolo a musisz byc z 1-2 razy w tygodniu i wez tak chodz caly czas... terapia jest głównie dla zamożnych ludzi
  • Odpowiedz
@mirko_anonim mi psychoterapia szkodziła a nie pomagała. Okazało się że dopiero testy diagnostyczne i diagnoza pozwoliły mi wybrać psychoterapeutę co mi był w stanie pomóc. Psychoterapeuci to często zwykli wyrobnicy co mając prawidłową diagnozę potrafią leczyć a bez tego sami próbują wróżyć diagnozę z fusów co się kończy źle jak źle zdiagnozują. Diagnozy psychoterapeutów to dysocjacja emocjonalna a dzięki testom wiem że jestem w spektrum autyzmu i mała mimika twarzy +
  • Odpowiedz
ale wiesz, że psycholog lub psycholożka nie prowadzi terapii? jak spróbować zabłysnąć, wychodząc jednocześnie na głąba w jednym zdaniu.

taak, bo psychlodzy i psychoterapeuci nie mają klientów. co z tego, że z roku na rok jest coraz gorzej ze zdrowiem psychicznym, i muszą hmm, co w sumie muszą? reklamować swój zawód, aby co? mieć więcej klientów? piszesz kompletne populistyczne bzdury, które łyknął tylko ci, którzy nie siedzą w temacie. ludzie twojego pokroju, którzy nawet nie rozróżniają psychoterapeuty od psychologa, i nie wiedzą czym się zajmują.

do twojej drugiej wypowiedzi z tym, że musisz być 1-2 razy w tygodniu, to się nawet nie odniosę i nie skomentuję, bo to tylko potwierdza twój poziom wiedzy w tym temacie:).


@Castellano: ok to pomyliłem się z nazewnictwem, to chodzilo o psychoterapeutów chyba bardziej głąbie.
Wiadomo że skoro jak piszesz z roku na rok jest coraz gorzej ze zdrowiem psychicznym co nie znaczy ze te terapie w większości pomagają... bo nadal jest to o wiele za mało żeby
  • Odpowiedz
pewnie jakis psycholog lub psycholożka pisala ten post xd byleby siano sie zgadzało ;d


@Zylastychuop220: Po tym co napisałeś, rozumiem, że nawet nie wiesz jak to wygląda, albo byłeś raz czy dwa i ferujesz wyroki.
Psychologia do pewnego etapu jest ważniejsza niż farmakoterapia lekami. Leki przepisuje się w grubszych sprawach, gdzie nie da się czegoś rozwiązać psychoterpią. Leki nie leczą tylko pozwalają Ci próbować rozwiązać problem i dać Ci siłę
  • Odpowiedz
@Luks_x: no spoko, rozumiem, niektórym to pomaga, nie powiedziałem że wszystkim nie pomaga ale czytając w necie co chwile czy na wykopie czy gdzies o terapiach ze gowno pomoglo to sobie wyrobilem taką opinie. Jeżeli Tobie to pomaga to tak rób jak uważasz
  • Odpowiedz
wyrabiasz sobie opinie na dany temat, na podstawie kilku wpisów zaburzonych ludzi z wykopu? Współczuję XDD


@pezot: ty chyba jesteś tym kolejnym stereotypowym ludziem z wykopu, bo napisalem ze slyszalem i czytalem w necie, czyli że nie tylko na wykopie, po to są fora że udzielają sie na nim ludzie i piszą o roznych rzeczach, czegoś nie rozumiesz? przeciez nie pracuje jako psycholog czy ankieter zebym wiedzial z pierwszej ręki.
  • Odpowiedz