Wpis z mikrobloga

Chciałbym przypomnieć, że

Około 90% autystyków jest bezrobotnych albo pracuje za najniższe stawki:
https://www.nytimes.com/2015/09/06/opinion/sunday/adult-autistic-and-ignored.html

W Stanach Zjednoczonych jedynie 35% osiemnastolatków z autyzmem wysoko-funkcjonującym decyduje się na studia. Z czego z wszystkich tych, którzy otrzymali dyplom i wykształcenie wyższe jedynie 15% znalazło pracę. Bezrobocie wśród autystyków z wykształceniem wyższym jest gigantyczne, podczas gdy ogół populacji w Stanach na wszystkich poziomach edukacji ma zaledwie 4.5% bezrobocia":
http://www.thinkingautismguide.com/2018/02/why-is-autistic-unemployment-rate-so.html

Badanie opublikowane przez Uniwersytet Psychiatrii w Lancet pokazuje, że intencje dotyczące samobójstwa wśród ludzi z aspergerem są blisko cztery razy większe niż u populacji generalnej - 66 kontra 17%. Blisko jedna trzecia ludzi z aspergerem miała przynajmniej jedną próbę samobójczą w ciągu życia. Zachowania prowadzące do samobójstwa są dużo częstsze u ludzi z aspergerem w ogólnej historii badań depresji:
https://www.medicalnewstoday.com/articles/278678.php#1

Główną przyczyną zgonów u ludzi z autyzmem wysoko funkcjonującym jest samobójstwo:
http://a4.org.au/node/1115

Neurotypowi ludzie nie życzą sobie i unikają kontaktów z osobami z autyzmem. Autystycy są oceniani jako dziwni, mniej atrakcyjni fizycznie i mniej przystępni w kilka sekund:
https://www.nature.com/articles/srep40700
https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs10803-019-04101-1#aboutcontent

Mężczyźni z chorobami psychicznymi mają mniejsze szanse na rozród. Nie dotyczy to kobiet:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23147713

Blisko 73% dzieci z zespołem aspergera doświadcza gnębienia w publicznej szkole. W przeciwieństwie do szkół ze specjalnym nauczaniem - jedynie 18%.
Gnębienie dzieci z zespołem aspergera doprowadza do wykształcenia się u nich skłonności socjopatycznych szybciej niż u innych ludzi. Dodatkowo dzieci z aspergerem które były gnębione w szkole mają znacząco większy procent zachorowań na depresję i stany lękowe, które w efekcie prowadzą do samobójstwa:
https://www.forbes.com/sites/alicegwalton/2012/04/24/why-autistic-children-are-bullied-more/#b5551fc408cb

Jedynie 24% osób z autyzmem otrzymuje prawo jazdy, 53% z nich straci uprawnienia do kierowania samochodem zaledwie trzy lata po uzyskaniu prawa jazdy:
http://www.4dyslexics.com/information-guidance/dyslexia-and-spld-articles/asperger-and-driving
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15631275/
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28845700/

#przegryw #autyzm #asperger
  • 59
  • Odpowiedz
@Mutin: uhuhu, wybór między byciem sprzedawcą, telemarketerem, dostawcą, pracą na produkcji, zbiorami owoców a pracą na budowie. No żyć nie umierać ( )
  • Odpowiedz
  • 0
@rekkin zrób kurs Excela. Wyślij CV do korpo. Biorą z miejsca ze znajomością B2 angielskiego i podstaw Excela. Ograniczasz siebie sam bez rozwoju
  • Odpowiedz
@Mutin: XDDD. Jest i on, 16-letni wykopek, któremu wydaje się, że przyjmują do korpo ludzi z B2 i Excelem. Temat był wałkowany wielokrotnie na wykopie i obalony jak cholera, polecam opcję szukaj.
  • Odpowiedz
@qew12 człowieku mam zespół aspergera a pracuje na statkach jako mechanik, weź proszę weź się za siebie i nie doszukuj się dziwnych teorii, musisz po prostu nauczyć się zwyczajnych relacji i reakcji to nie jest jakieś rocket science.
  • Odpowiedz
Jedynie 24% osób z autyzmem otrzymuje prawo jazdy, 53% z nich straci uprawnienia do kierowania samochodem zaledwie trzy lata po uzyskaniu prawa jazdy:


@qew12: co oni odwalają, że tracą uprawnienia? Autyści jeżdżą brawurowo, łamią przepisy, iż uzbiera się tyle punktów karnych, że im w końcu zabierają uprawienia?
  • Odpowiedz
uhuhu, wybór między byciem sprzedawcą, telemarketerem, dostawcą, pracą na produkcji, zbiorami owoców a pracą na budowie. No żyć nie umierać ( )


@rekkin: nie chciało się uczyć, to taki masz wybór. Jakie z was są żałosne i jednocześnie wymagające lenie. Obrzydliwy typ człowieka.
  • Odpowiedz
@qew12: Ty nie masz pracy przez fobię społeczną, a nie przez sam autyzm. Gdybyś miał tylko autyzm bez fobii społecznej, to mógłbyś na luzie pracować. Więc następnym razem poszukaj artykułów na temat problemów z pracą u osób z fobią społeczną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz