Wpis z mikrobloga

Dla tych wszystkich co się śmiali się z hasła "mimo wszystko Duda" . Mimo wszystko nie żałuję swojego głosu na Dudę w drugiej turze (w pierwszej to wiadomo, na bosaka" . Gdyby Trzaskowski był teraz prezydentem to by przeszła ustawa o "języku" śląskim, jednolitość kraju została by naruszona czyniąc nas łatwiejszym przeciwnikiem. #polityka #bosak #konfederacja #4konserwy
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jednolitość kraju została by naruszona czyniąc nas łatwiejszym przeciwnikiem


Nooo ten kraj jest w c--j jednolity xD A większość k0nfederacji robi dobrze temu "przeciwnikowi" ale tego tępi sekciarze starają się nie widzieć. Beka z was pajace z k0nfedepisu!
  • Odpowiedz
@zdzislawspanialy: xD no hanysy by sobie zrobiły jakiś słownik i by rozsadziły ten kraj xD. Wy to wrogów wszędzie szukacie szkoda że walicie konia do tych prawdziwych. Chociaż konfeseruskow raczej bym zaliczył to tej piątej kolumny.
  • Odpowiedz
by przeszła ustawa o "języku" śląskim, jednolitość kraju została by naruszona czyniąc nas łatwiejszym przeciwnikiem


@zdzislawspanialy: No patrz, kaszubski jest językiem regionalnym, a Kaszuby dalej w macierzy. Polska się nie rozpadła od kilku znaków przy drodze w dwóch językach. Aż sam się dziwię.
  • Odpowiedz
Gdyby Trzaskowski był teraz prezydentem to by przeszła ustawa o "języku" śląskim, jednolitość kraju została by naruszona czyniąc nas łatwiejszym przeciwnikiem


@zdzislawspanialy: może jeszcze po kraju latałoby homokomando pałujące prawilnych kucy?
  • Odpowiedz
@Flypho: język kaszubski spełnia, a śląski nie, kluczową tutaj opinia językoznawców a nie a randomowych u-------h wunglem wąsatych Januszow.(Hansow) z katowic. Stwarza to precedens, zaczną być podsycane separatyzmu i powstanie wiele więcej "języków"
  • Odpowiedz
@zdzislawspanialy
Ale ja nie o tym czy gwara jest językiem. Pytanie było - jak uznanie języka kaszubskiego naruszyło jednolitość naszego kraju? Analogicznie musiało tak się stać w przypadku języka kaszubskiego.
  • Odpowiedz
@zdzislawspanialy: mi jest strasznie wstyd, że w drugiej turze wyborów prezydenckich 2020 zagłosowałem na Trzaskowskiego. Uległem tej agresywnej kampanii manipulacji, dezinformacji i prania mózgów :/
Strach pomyśleć co by sie działo, gdyby wtedy wygrał czosnkowski... Ale może by sie platformersy ucywilizowały do czasu wyborów parlamentarnych 2023 i inaczej rozwiązali by kwestie takie jak tvp, oraz nie utworzyliby dwóch systemów prawnych
  • Odpowiedz
@zdzislawspanialy
Ale uznanie śląskiego już by naruszyło, tak?
Wg spisu powszechnego gwara posługuje się ledwie 11% Ślązaków xD czyli jakieś 450 tys ludzi. Językiem kaszubskim, dla porównania, posługuje się ok 400 tysięcy Polaków.
  • Odpowiedz