Wpis z mikrobloga

Dla tych wszystkich co się śmiali się z hasła "mimo wszystko Duda" . Mimo wszystko nie żałuję swojego głosu na Dudę w drugiej turze (w pierwszej to wiadomo, na bosaka" . Gdyby Trzaskowski był teraz prezydentem to by przeszła ustawa o "języku" śląskim, jednolitość kraju została by naruszona czyniąc nas łatwiejszym przeciwnikiem. #polityka #bosak #konfederacja #4konserwy
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

kluczową tutaj opinia językoznawców a nie a randomowych #!$%@? wunglem wąsatych Januszow.(Hansow) z katowic.


@zdzislawspanialy: rzucam perły przed wieprze, ale cóż. Randomowy wykapek z konfuni pewnie jest językoznawcą, a nie p------i 3 po 3 co mu się w tym durnym łbie uroi.

Prof. Jolanta Tambor z Uniwersytetu Śląskiego, uznana specjalistka w dziedzinie językoznawstwa, jasno mówi, że śląski ma własną gramatykę i słownictwo różne od
  • Odpowiedz
@Flypho: no tak, ponieważ opinią językoznawców nie jest gwara śląska językiem osobnym. W związku z tym, uznanie za język, gwary, stwarza precedens. Wrogie nam ośrodki (również w Moskwie, powiedzieć, że Rosja jest nam wrogiem to jak nic nie powiedzieć) będą podsycały regionalizmy. Samo uznanie za język śląskiego, jest tylko pierwszym klockiem domina. Twardoch już mówił o dalszych krokach z przyszłym prezydentem, uznania za osobny naród. Trzymajcie się w tej uśmiechniętej
  • Odpowiedz
@zdzislawspanialy
A spoko, głosuj se xd. Całe życie mieszkam na Śląsku i nie poznałem nikogo, kto chciałby odłączenia Śląska od Polski. Nawet nie wiem kim jest Twardoch xD, musiałem sobie sprawdzić przed chwilą, a ty z Choroszczy spiski węszysz. Polecam zacząć brać podawane leki. Jeśli jakaś garstka świrów w liczbie kilku-kilkunastu tysięcy jest wg ciebie w stanie zburzyć jedność narodu, to albo coś jest nie tak z tym narodem, albo z
  • Odpowiedz