Wpis z mikrobloga

Mirasy mam mały problem. Kupiłem saunę rok temu. Sauna beczkowa. Chciałem wybudować sam mała saunę ale moja różowa uparła się na beczkę no i mam z nią same problemy. Dokładniej chodzi o to że nie mogę zamknąć szklanych drzwi bo opierają się na środku futryny (szczególnie po silnym deszczu) ktoś może sie na czymś takim zna albo pracuje w drewnie i podpowie ? Generalnie w zeszłym roku już poprawiałem parę rzeczy np szpongi na wejściu skracałem bo kontrowały całą konstrukcje #pytaniedoeksperta #budownictwo #sauna
  • 13
  • Odpowiedz
@Matahari32: zmniejsz drzwi, powiększ uszczelkę elastyczną na drzwiach
albo kontaktuj się z producentem, tym co to produkuje, niech coś radzi - pewnie regularnie ktoś go o to pyta
  • Odpowiedz
@Evert producent to kawał ch*** typowy Januszex. Ciężko pomniejszyć drzwi. Na zawiasach nie da rady już regulować. Jedyny pomysł to wykręcić śruby w środku i próbować deską rozszerzyć i skręcić na nowo
  • Odpowiedz
@Matahari32: a dużo ci brakuje aby te drzwi się domykały? jak to wygląda? to surowa deska zaimpregnowana czy może jakieś okucie jest? pomyślałem, że może wystarczy przytrzeć oścież drzwiczek
  • Odpowiedz
@Evert podeślę jutro zdjęcie. Deska impregnowana remmersem. Jak przykładam wagę niby futryna drzwi jest ok ale w środku płynie i w środku drzwi po prostu nie wchodzą. Ostateczna opcja to futrynę drzwi przyciąć
  • Odpowiedz
@Matahari32: to typowe problemy z beczkami bo te beczki nie nadają się na sauny. Przytniesz teraz futrynę/ zeszlifujesz drzwi to w zimie będziesz miał wielką dziurę przez którą uciekać będzie ciepło. Rozpal porządnie i utrzymuj wysoką temperaturę przez długi czas i zobacz czy coś się zmienia, jak drzwi się zamkną to wtedy możesz w futrynę powkładać kołki rozpierające, ale to walka z wiatrakami.
  • Odpowiedz
@Matahari32: ja nie znam nikogo zadowolonego z beczki, oprócz sprzedających ten szajs. Możliwe, że i u Ciebie za jakiś czas się poprawi, czyli #!$%@? się juz na amen, naprawisz i zostanie jako tako ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Znajomi, którzy zdecydowali się na beczki albo się poddali i nie korzystają albo po sezonie zrobili sobie normalne sauny, jeden korzysta z beczki jako przedsionek do normalnej sauny ( ͡
  • Odpowiedz