Wpis z mikrobloga

@pan-bartolomeu-dias: kilka osób będzie mniej , a może i więcej, bo jednak coraz więcej osób patrzy na cierpienie zwierząt, ale jednak zdecydowana większość ludzi chce tylko wjechać pod górę, nad morzem meleksy zasuwają tam i z powrotem, mimo że odległości do morza są znacznie mniejsze niż te na południu.
  • Odpowiedz
@kierowcaautobusuofficial:

bo i tak rozchodzi sie o pieniadze

Ja ich bronie bo chodzi mi o wolność i logikę. Zakazywanie zeby kon ciagna zaprzeg? Jak mocno odklejonym od natury trzeba byc zeby na to wpasc? Co następne, pesel dla psa? Oh wait

Poza tym te konie pójdą na kabanosy. To na ich miejscu wolałbym ciągnąć ta bryczkę. Swieze powietrze, cukru pojedza, moim zdaniem zle nie maja.
  • Odpowiedz
@R_O_T_T_E_N: Jeszcze budki z kebabami, wata cukrowa i mrożona pizza w góralskich knajpkach, o pensjonacie u morderców w zakopanem pisać nie będę, bo to jak jakiś motyw z fascynacją tedem bundym;) Typy zabiły siostrę a później odsiedzieli swoje zabrali jej część pensjonatu i dalej robili biznes na turystach tylko że jeden żonę trochę za bardzo męczył i ona do tv poszła...Stąd tam pasuję wszystko od misia na krupówkach po rafalale na
  • Odpowiedz
przeciez utrzymanie konia tez kosztuje


@kierowcaautobusuofficial: Meleksem w leasingu to byle Seba z Krakowa przyjedzie i będzie rozwoził pasażerów tanio, miło i jeszcze będzie się go dało zamawiać przez appkę. A koń to jednak jest wysoki próg wejścia - musi mieć gdzie spać, trzeba znać kowala, weterynarza, umieć się obchodzić ze zwierzęciem. Gatekeeping.
  • Odpowiedz
nie wiem nie rozumiem tego tlumaczenia

bo i tak rozchodzi sie o pieniadze

mniej zarobia na meleksach? przeciez utrzymanie konia tez kosztuje


@kierowcaautobusuofficial: Moim zdaniem takie rozwiązanie byłoby najlepsze, podobnie jak atrakcją jest kolej wąskotorowa, tak taka kolejka drogowa też na pewno by przyciągnęła turystów, a koszty utrzymania sporo niższe, pojazd mechaniczny, gdy nie jest potrzebny, parkuje się w garażu i stoi do momentu, aż będzie potrzebny, a o konia trzeba
motonita - >nie wiem nie rozumiem tego tlumaczenia
bo i tak rozchodzi sie o pieniadze...

źródło: kolejka-turystyczna-ciuchcia-poc-2904000

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 4
@R_O_T_T_E_N moim zdaniem błędne jest założenie że to górale beda jeździć meleksami. Przyjdzie duże korpo, postawi Uber Mountain, wsadzi tam Ukraińców czy hindusów i tyle.
  • Odpowiedz
@blessed_by_swiezonka: Ogólnie popieram. Znam osobiście weterynarza, który był w oficjalnej komisji, która te konie badała (weterynarz specjalizujący się w koniach właśnie). Mówił, że normalne zdrowe konie, nic złego im się nie dzieje.

Jasne, że gdyby mogły wybrać, to pewnie wolałyby sobie cały dzień stać na łączce i skubać trawkę. Ale niestety konie to zwierzęta pracujące, za darmo nikt im żarcia nie będzie dawał i faktycznie ich prawdziwą alternatywą jest bilet w
  • Odpowiedz
@R_O_T_T_E_N: Słyszałem, że jak zbudowali kolej do Zakopanego to gdy przyjechał pierwszy pociąg furmani wyleźli na tory i wypieli na niego dupska w ramach protestu. Przed koleją do Zakopanego docierało się furmanką, ale trwało to kilka godzin z najbliższej stacji PKP. Protest rozgoniono polewając furmanów wodą :)
  • Odpowiedz