Wpis z mikrobloga

problemem jest to, że od kobiet wymaga się sukcesu i samodzielności ekonomicznej


@moll: wobec facetów też są absurdalne wymagania. Miejcie to w p1z dzie i tyle. Nie trzeba słuchać wszystkich. Wystarczy zadbać o siebie - finanse, spokój, najbliższe otoczenie, mądrą edukację a nie uczenie się zbędnych rzeczy, co się tłucze ludziom od dziecka.
  • Odpowiedz
  • 2
@dzem_z_rzodkiewki

Dosłownie 2 pokolenia i tego kraju już nie ma. Przy dzietności 1.05 każde pokolenie zmniejsza kraj o 50% w przyszłości.


Tak, a po trzech pokoleniach jest minus piętnaście milionów Polaków xD. Mati, matematyka tak nie działa.
  • Odpowiedz
Sami w tej rozmowie używacie zwrotów typu "dziecioroby".


@moll: nazywany rzeczy oo imieniu.

proletarius

Etymology


From prōlēs (“offspring”) +‎ -ārius with an altered stem prōlēt-.


Ekologicznie to osoby, które mają (dużo) dzieci, albo osoby których jedynym wkładem w społeczeństwo są dzieci.

Tak że nie rozumiem czego nie rozumiesz.
  • Odpowiedz
dlatego, po co studia na każde stanowisko? Tym bardziej że cześć klepania tabelek da się małpę nauczyć, ale bez studiów się nic nie da xD


@moll: wiń tu pokolenie naszych starych i dziadków, którzy dali sobie wmowić to g0wno. No dobra, w czasach naszych dziadków to miało rację bytu, ale w czasach rodziców już nie. I pamiętam jak buntownicy, którzy to mówili gdy byłem kilkuletnim dzieckiem, byli postrzegani jako szury.

Tak
  • Odpowiedz
@Marysiabaton: ech... Nie mowie absolutnie o opiece dzieci nad rodzicami. Po prostu nie rozumiesz prostych mechanizmów - z braku ludzi pracujących w stosunku do ogromnej liczby seniorow, dojdzie do załamania sytemu zdrowotnego. Po prostu nie będzie lekarzy, pielęgniarek, sanitariuszy czy opiekunek etc. A to tylko jedna gałąź systemu spolecznego i gospodarczego. To ile pieniedzy odlozysz, nie ma znaczenia, bo nie będziesz miała komu nimi zapłacić. Już teraz do opieki za pieniadze
  • Odpowiedz
biedne kobiety, mają to o co walczyły 100 lat. Nie wiem jak one sie w tym od najdą. Straszna sprawa.


To emancypacja kobiet zniszczyła model rodziny. Nie widzisz tego?


@Sarza01: @moll

W tej kwestii śmieję się z RedPilla, ale słusznie wytknąłeś brak logiki Moll. Tego chciałyście jako kobiety. Wolności. Wolność jest zajebista, ale wiąże się też z obowiązkami :). Także Moll, pretensje do kobiet ws. nadmiernych wymagań. Pomijam tutaj kulturowe wymagania,
  • Odpowiedz
Tak, a po trzech pokoleniach jest minus piętnaście milionów Polaków xD. Mati, matematyka tak nie działa.

@Emes91: Patrzenie na aktualną ilość ludności jest złudne. Co z tego że masz 20mln ludzi powyżej 50 r.ż. Oni się już nie rozmnożą. Gdy przejdzie pełen cykl to wtedy będziesz miał to na papierze ale los będzie przypieczętowany 30 lat wcześniej

- Wcześniej zobaczysz mniej o 75% dzieci w szkole i mniej o 75% studentów
  • Odpowiedz
Nie, kobiety walczyły o to, żeby być traktowane jak ludzie, a nie AGD z funkcją seksu


@moll: to pretensje do samych siebie, bo ja w moim związku od pierwszego dnia mieszkania razem powiedziałem - 50% pracy w domu robisz Ty, 50% ja. 50% rachunków płacisz Ty i 50% ja. I zanim cokolwiek powiesz, większość facetów tak robi. Bo musi. Bo mieszka sama.
  • Odpowiedz
@Sarza01 #!$%@? jak potluczony i to pod wplywem emocji. Niech taka @moll zrobi sobie i 20 dzieci i to nic nie da jesli ludzie Twojego pokroju nie zrobia sobie wcale. Tu chodzi o przekonanie spoleczenstwa - zgodnie z prawda - ze bez dzieci giniemy i lezymy. Niech czesc sobie zrobi dwojke a druga czesc trojke dzieci i jestesmy w domu. Ludzie bezdzietni sa problemem dla spoleczenstwa na calym swiecie, nie tylko w
  • Odpowiedz
nic nie musisz spełniać, tylko pogódź się, że czeka cie ciężka starość i prawdopodobnie umrzesz z braku opieki, pomocy lekarskiej na podłodze w swoim domu.


@ciemnienie: czyli tak jak większość biedaków umiera w tym zjeb nym kraju od wieków xD. Spoko i tak nie zamierzałem odchodzic w naturalny sposób, a przyśpieszyc swoją śmierć, czując coraz słabsze ciało. Odejdę na swoich warunkach.
  • Odpowiedz
@Herubin to ze dzieci to #!$%@? to - o ile dziecko nie ma jakichs powaznych problemow zdrowotnych - to jest mit wykreowany przez
a) matki ktore nie maja problemu z tym, ze ich maz w ogole nie pomaga w opiece nad dzieckiem bo mentalnie zyja w starym modelu, ze ojciec jest glowa rodziny a matka zajmuje sie dzieckiem
b) matki ktore lubia byc w centrum uwagi i jedyne czym moga zainteresowac swojego
  • Odpowiedz
@MajorKusiol: do pryszczatego korwinisty mi daleko ;) pomyśl jaką falę zwolnień wywoła samo uproszczenie procedur administracyjnych i automatyzacja przynajmniej ich części
To jest masa ludzi.
Godności mężczyźni powinni szukać w sobie sami, a prawo powinno zostać na prostowane do poziomu, w którym kobiety nie pasożytują, jeśli zerwały z tradycyjnym modelem rodziny. Bo to prawo, które aktualnie jest miało chronić kobiety siedzące w domach przed pozostaniem z niczym, jak się facetowi odwidzi
  • Odpowiedz
@MajorKusiol: ale o co mam mieć pretensję do siebie? XD podałam powód emancypacji. Bo do tego była sprowadzona kobieta. Za to w momencie kiedy od wolności przeszliśmy na ciemną stronę to okazuje się, że to faceci sobie nie radzą z tym, że kobiety sobie radzą bez nich. Bo pan saszka o to płacze - że nie ma baby, bo go żadna nie chce.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: 1) automatyzacja 2) za odpowiednia kasę znajdzie się ktoś zawsse 3) najważniejsze to mieć sieć przyjaciół, bo to z nimi będzie się spędzać starość a nje jest tak że się każdy posypie w tym samym czasie 4) kto w ogóle chce żyć kiedy nie może się sam ogarnąć?:> ten problem zasadniczo nie istnieje dla mnie w ogóle, z dziećmi czy bezz zniedoleznienie równa się eutanazja
  • Odpowiedz
@ZielonyRozpustnik

@Herubin to ze dzieci to #!$%@? to - o ile dziecko nie ma jakichs powaznych problemow zdrowotnych - to jest mit wykreowany przez

a) matki ktore nie maja problemu z tym, ze ich maz w ogole nie pomaga w opiece nad dzieckiem bo mentalnie zyja w starym modelu, ze ojciec jest glowa rodziny a matka zajmuje sie dzieckiem

b) matki ktore lubia byc w centrum uwagi i jedyne czym moga zainteresowac
  • Odpowiedz