Wpis z mikrobloga

@skazanynaprzegryw03: jak mamy takie podejście to zaraz nam dzietność do 0.8 spadnie :D

Konsensus społeczny jest taki, że chcemy mieć możliwie duży przyrost naturalny. Możesz się z tym osobiście nie zgadzać. No ale z tego konsensusu wynika, że jako społeczeństwo powinniśmy ludzi do dzieci zachęcać. Zdejmowanie z ich barków części kosztów utrzymania dziecka jest jakimś sposobem
  • Odpowiedz
Nie mając dzieci pasożytujesz zarówno na mnie, jak i w przyszłości na moich dzieciach.


@zmarnowany_czas: Jeśli ich nie zrobisz to nikt nie będzie na nich pasożytował. Ja nie zrobiłam i śpię spokojnie, a ponieważ nie aprobuję tego systemu, to nie będzie mi przykro, jeśli będzie na mnie stratny ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
są. Jesteś


@zmarnowany_czas: Przestań tańczyć chocholi taniec żeby usprawiedliwić swoje obrzydliwe cechy i przedmiotowe traktowanie ludzi.

Emeryturę to będziesz chciała, służbę


@zmarnowany_czas: Nie, nie chce niczego poza tym co sama wypracuje paskudny pasożycie.a na pewno nie chce traktować ludzi jak bydło rozpłodowe które ma zaspokajać moje zachcianki.Twoje podejście jest po prostu obrzydliwe.
  • Odpowiedz
Chyba właśnie zmniejszenie. Jakiś podatek od braku dzieci, wyższe składki emerytalne itp. Wyższy podatek dochodowy. samo 800+ to trochę bykowe ale w wersji soft. Musieliby dokręcić śrubę bezdzietnym dorosłym


@WielkiPowrut88: Jaki byłby powód dokręcania śruby tym ludziom? Tworzą najmniej problemów i ty chcesz im jeszcze utrudnić życie, zwłaszcza antynatalisci, którzy często (ale nie mam dokładnych danych) decydują się też na zmniejszenie cierpienia zwierząt i przechodzą na weganizm
  • Odpowiedz
ja i tak nie zobacze żadnej emerytury, o czym ty prawisz..


@Sarza01: co to za brednie, emerytury będą, tylko będzie o wiele niższ stopa zastąoienia, średni na poziomie 25% ostatniej pensji, obecne emerytury to około 40-50% ostatniej pensji

Wolna kobieta to pracownica korpo w wielkim mieście, z 2 fakultetami szukająca prezesa firmy na partnera.


@Sarza01: to są wymysły "chlopaków z prowincji" z tego portalu, wystarczy ktoś na podobnym poziomie, i
  • Odpowiedz
to są wymysły "chlopaków z prowincji" z tego portalu, wystarczy ktoś na podobnym poziomie, i nawet nie chodzi o samo wykształcenie, a poziom obycia, jakieś wspólne zainteresowania, formy spędzania czasu


@HaPe
to nie sa wymysły tylko fakty. Ty piszesz swoje wnioski na jakiej podstawie?

https://www.money.pl/gospodarka/gdzie-sa-te-kobiety-wyjechaly-do-miasta-a-mezczyzni-zostali-na-wsi-dysproporcja-w-liczbie-rosnie-6535537994995841a.html
  • Odpowiedz
Taki problem by nie istniał, gdybym zarabiał tyle, ile zarabiałem w uk.


@MajorKusiol: Ok. ale jakoś rdzenni brytyjczycy też nie chcą mieć dzieci przy o wiele wyższym poziomie życia.
  • Odpowiedz
bo Brytole są już zbyt rozpieszczeni.


@MajorKusiol: nie są, to efekt zmian kulturowych

Polacy w UK mają >3 dzieci.


@MajorKusiol: aż tyle to nie, ponad 2, były szczegółowe badania nt. i większość imigracji z PL w UK to prowincja, bez wyższego wykształcenia do tego ludzie chcący posiadać dzieci.
  • Odpowiedz
to nie sa wymysły tylko fakty. Ty piszesz swoje wnioski na jakiej podstawie?


@Sarza01: nie podważam danych statystycznych, ktore jasno mowią, że w dużych miastach w grupach wiekowych 20-30 lat jest 10-20% przewaga kobiet, ktore wyjechały tam na studia z kolei na prowincji jest podobna przewaga mężczyzn, natomiast to że kobiety z miast pragną jako partnera jedynie prezesa to kompletne brednie, z najbardziej toksycznej części tego portalu
  • Odpowiedz
Wzrost przestępczości również wydaje się przesądzony


@Sepia: nie jest wręcz przeciwnie, im starsze spol. tym miejsza przestępczość, dodatkowo z powodów zmian trybu życia, diety spada poziom testosteronu, a im niższy poziom tego hormonu u mężczyzn tym mniejsza tendencja do zachowań agresywnych, ryzykownych

mediana zarobkow ~6k BRUTTO, wynajem mieszkania ~3k (zakup 400-1000 w zależności od miasta przy czym im tańsze miasto tym niższa mediana więc się wyrównuje), jedzenie 1,4k na osobę (dzieci
  • Odpowiedz
i do tego emeryturę na poziomie pensji będzie pobierać przez 30 lat xd no to w końcu jebnie


@Sepia: na szczęśćie nie jest tak źle jak piszesz, posłuże się przykładem mojej mamy, ktora ponad 10 lat temu po przejściu na emeryturę otrzymała równowartość około 75% ostatnich pensji, dziś pomimo wzrostu świadczenia o jakieś 50%, dostaję równowartość okolo 60% ostatniej pensji liczonej z uwzględnieniem inflacji i wzrostu zarobków, największe podwyższki otrzymali emeryci
  • Odpowiedz