Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Ostatnio zastanawiam się nad zmianą pracy, ale okres wypowiedzenia wynosi już 3 miesiące, czy słyszeliście takie historie lub sami doświadczyliście, że po rozmowie kwalifikacyjnej, dogadaniu się z nową firmą i rzuceniu wypowiedzenia, rozmyślają się jednak przed podpisaniem umowy (uop)?
Mam na myśli głównie it w korpo, więc nie wiem czy bedą porównania z januszexami.
Wydaję mi się, że umowa przedwstępna i tak jest nic nie warta, a nie zbyt popularne jest też podpisywanie umowy z przyszłą datą (przynajmniej nikt ze znajomych tak nie miał)
#praca #pracait #korposwiat #programista15k #pracbaza #pytanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 37
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: no niestety znam taki przypadek. I to z mocnym seniorem. Po dwóch miechach firma stwierdziła, że jednak zmieniają strategię rozwoju i dział do którego był potrzebny jednak nie zostanie utworzony. Potem blablabla korpogównomowa jak im przykro i jak sami są zaskoczeni. Było to jakiś czas temu, dodatkowo gość był mocnym zawodnikiem, więc znalazł pracę bez problemu, jednak jakiś tam niesmak pozostał.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ja złożyłam wypowiedzenie pod koniec marca, w połowie kwietnia podpisałam umowę z nową firmą i zaczynam od 1 lipca.

Tak serio to w korpo chyba nigdy się nie spotkałam aby zaproponowali komuś prace a potem polecieli w kulki.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Nie ma problemu, jeśli nowej firmie na Tobie zależy. Podpisałam raz taką umowę na okres próbny z momentem rozpoczęcia miesiąc później, ale takie umowy łatwo rozwiązać, więc nie wiem, czy to tak duże zabezpieczenie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim też się zawsze tego cykam, ale osobiście nie dotknęło mnie to nigdy. Nawet jak przechodziłem do kontraktorni i okazało się, że w międzyczasie projekt nie odpalił, to szybko dorzucili mnie do innego (a nie od razu podziękowali).
  • Odpowiedz
@mirko_anonim firma która by się rozmyśliła w trakcie to i tak jakaś gówno firma, która nie umie dobrze planowac, pewnie nie chciałbyś tam i tak pracować, bo jak mają burdel w rekrutacjach to mają burdel wszędzie.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: ale po co przed wstępna? W jakim celu? Podpisujesz uop dzis z data startu po okresie wypowiedzenia. Ostatniego dnia miesiąca idziesz do starej roboty, a pierwszego do nowej

Nie ma żadnego powodu żeby tolerować każde inne rozwiązanie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: nie wiem jak u Ciebie ale u nas były takie przypadki w firmie, że ktoś był na wypowiedzeniu i w 2 miesiącu jednak anulował to wypowiedzenie bo na przykład przekonali go żeby został albo właśnie druga strona się rozmyśliła. Nie możesz anulować wypowiedzenia? Chyba raczej to na rękę obecnemu pracodawcy jeżeli w razie wu taka sytuacja by miała miejsce?
  • Odpowiedz
Nikt nie bedzie 3-4 miesiace na Ciebie czekal.


@DragonBreath: W duie byłeś i g** widziałeś. Jasne, jak firma ma do wyboru kogoś za 3 miesiące miesiące albo innego podobnego za miesiąc to weźmie tego drugiego. Ale na specjalistów się czeka. Chyba, że manager jest idiotą/desperatem/masochistą co lubi się babrać ze spadochroniarzami, co zmieniają pracę co pół roku.

@mirko_anonim Na juniora nikt tyle nie zaczeka. Na dobrego fachowca już tak.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Czesciej sie zdarza, ze kandydat w te 3 miesiace zmienia zdanie i jednak nie podpisuje umowy, niz ze firma nie bedzie czekac na kogos 3 miesiace.

Przeciez to by bylo nielogiczne - kazda firma oczekuje, ze pracownik zostanie w niej jak najdluzej. Skoro tak oczekuje, to czemu ma skreslac kogos, kto ma 3 miesiace wypowiedzenia? Przeciez jak ktos pracowal dlugo w poprzedniej firmie, albo kilku poprzednich, to jest duza szansa,
  • Odpowiedz