Wpis z mikrobloga

Ma ktoś z was do polecenia prostą i dokładną wagę łazienkową?

Głównie mi zależy żeby właśnie była precyzyjna i możliwie tania, najlepiej bez żadnego zbędnego g**na jak "analiza składu ciała" która wcale nie jest celna, jedynie dodatkowo kosztuje.

Budżet 50-100 zł, ale jeżeli z jakiegoś powodu jest sens dopłacić do prostej wagi, to jestem w stanie to rozważyć.

#silownia , #mirkokoksy, #dieta, #trening, #odchudzanie, #redukcja, #masa, #trenujzwykopem
  • 11
  • Odpowiedz
@innovi: kup mechaniczną wagę Adler za ok. 60 zł. Będziesz miał gwarancję stabilności pomiarów. Wagi elektroniczne na baterie pastylkowe mają tę wadę, że mogą przekłamywać jak baterie są słabe.

Analizatory składu nie są takie złe jak nie bierzesz ich parametrów jako prawdy objawionej i wiesz jak z nich korzystać. Jeśli zachowujesz w miarę podobne warunki pomiaru tj. ważenie się nago, po sraniu, na czczo to raczej jesteś w miarę dobrze
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@onepnch no to ja wiem, ale ta nic nie warta analiza nie jest mi potrzebna. Szukam czegoś po prostu dokładnego i przyzwoitej jakości.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@nalej_mi_zupy miałem kiedyś wagę z analizatorem, kupiłem ją gdy byłem stuprocentowym kanapowcem. Robiłem wtedy mocną redukcję, ćwicząc na siłowni i non stop podbijając ciężary, a mięśnie zaczęły się pojawiać

Natomiast wg analizy składu ciała... Paliłem cały czas mięśnie ( ͡º ͜ʖ͡º) i od tej pory analizie nie ufam. Może ta technologia poszła do przodu od tamtej pory, ale niesmak mi pozostał i wolałbym zrobić sobie skan
  • Odpowiedz
@innovi: mam Mi Smart Scale 2 za 70PLN, używam jej bez żadnych funkcji smart, bateria trzyma długo, pomiary są powtarzalne a nie że waga stojąc poda inne wyniki za każdym stanięciem
  • Odpowiedz
Analizatory składu nie są takie złe jak nie bierzesz ich parametrów jako prawdy objawionej i wiesz jak z nich korzystać. Jeśli zachowujesz w miarę podobne warunki pomiaru


@nalej_mi_zupy: Są złe, i nie pokażą Ci dobrze trendu. Bioimpendencja będzie uzależniona od nawodnienia organizmu. Nażresz się soli dzień wcześniej i z dnia na dzień Ci kilo mięśni urośnie. Albo będziesz na deficycie, zejdzie Ci glikogen i waga pokazuje, że na redukcji palisz
  • Odpowiedz
@nalej_mi_zupy: Jeżeli wiesz, że to jest pomiar "od czapy" i, że coś go mogło spowodować. Ale sprawdzasz to cały czas w diecie? Wiesz, że jednego dnia jadłeś 3g soli a drugiego 4g, albo ile dokładnie wypiłeś, ile przyjąłeś innych elektrolitów, ile się spociłeś, jakie były temperatury, ile czasu spędziłeś na słońcu? I jeszcze pewnie kilkanaście innych parametrów o których nawet teraz nie pamiętam.

Jeżeli zacząłeś się odchudzać i na deficycie
  • Odpowiedz