Wpis z mikrobloga

Najśmieszniejsze w boomerach jeżdżącymi 20 letnimi #samochody na wungiel znaczy spalinowymi jest to że za wade #tesla podają to że bateryjkę trzeba co chwilę długo ładować. A ja Zdążyłem tylko zjesc kebaba, odlać sie i napisać wysryw na wykopie, nie zdążyłem zrobic zakupów i potibderowac a bateria jusz 80% naładowana. Przejadę 300km prując po 120 i wyprzedzając wszystkich boomerow w gruchotwch do następnego ładowania.
  • 71
  • Odpowiedz
śmieszy to jak ludzie się tasują do zasięgu jak średnia


@assninja: no mnie też śmieszy jak ktoś kupuje auto żeby praca-dom stać w korku ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
auto jest głównie na wyjazd z miasta, a tam się już zasięg przydaje choćbyś 2k km robił w roku rozbite na 4 wyjazdy
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: a do pracy to co, MPK? Czy tylko tak mówisz ale akurat ty nie bo cośtam?

Już w szkole się najeździłem MPK lol. Wolę samochód - wygodniejszy, szybszy, nie śmierdzi żulem, podjeżdżam pod sam cel. A w tesli mam buspasy ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

a już całkiem pomijasz ludzi którzy mieszkają na wiosce i jadą 30km do miasta. Dwie
  • Odpowiedz
@Ligniperdus: powiem ci jeszcze na moim przykładzie: wstaję o 7, wychodzimy o 8, żeby na 8:30 zawieźć starszego syna do szkoły ~30 km od nas. Jestem z reguły na miejscu 8:20 i potem wracając podwożę młodszego do przedszkola 10 km od tej szkoły, i potem do domu do januszexa JDG homeoffice

Spróbujmy MPK

O ile nawet jest stacja PKP niedaleko szkoły, to najbliższy pociąg wyjeżdża od nas o 6:51. Musiałbym wstać
  • Odpowiedz
  • 1
@Elberus: jak ładowałbyś w domu to mniej niż 16 zł, jezdzac dynamicznie z klimą
jak na ładowarkach to ok. 32 zł

nie wiem jak w zimie, do tej pory jezdizlem w temp. 10-25 stopni celcjusza i przy prędkościach do 120 km/h
  • Odpowiedz
Czy tylko tak mówisz ale akurat ty nie bo cośtam?


@assninja: a to ty nie mówisz że akurat ty bo cośtam? ale jak już pytasz o mnie to na przykład z dzisiaj mała traska 180km w jedną stronę i potem powrót, elektrykiem już poza zasięgiem (albo na granicy), tymczasem dieselkiem kupionym specjalnie na takie okazje jeszcze pół baku zostało... to dziwne że nie kupię (na razie) i nie lubię elektryków?
przykład
  • Odpowiedz
Chyba z butlą wielkości tynej kanapy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PiotrFr: :)

Butla toroidalna ok. 40l + bak 60l daje nam przy spalaniu w trasie 8,5l lpg, 8l pb na 100 km:
40/8=8*100= 500 km na LPG
60/8=7,5*100= 750 km na benzynie

Teraz 500+750 = 1250 km :)

Wiadomo, kto normalny mając LPG jeździ na benzynie :), ale ogólnie da się.

Dizelek 60l/5,5*100=1090 km
  • Odpowiedz
@DRESIARZZ:

Butla toroidalna ok. 40l + bak 60l


Tak myślałem. Jeszcze nie słyszałem o kimś, kto montuje gaz żeby zwiększyć zasięg. Prędzej dostanie zawału, jak się zorientuje że na benzynie jechał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc ten zasięg jest dużo bardziej teoretyczny niż wltp
  • Odpowiedz
a to ty nie mówisz że akurat ty bo cośtam?


@Ligniperdus: nie, bo ja nikomu nie wmawiam że MPK jest jakąkolwiek sensowną alternatywą dla każdego

dzisiaj mała traska 180km w jedną stronę i potem powrót


nie przejedziesz każdym EV, jakieś Zoe czy Leaf odpadają, ale teslą spokojnie. Ty oczywiście jechałeś MPK?
  • Odpowiedz
nie, bo ja nikomu nie wmawiam że MPK jest jakąkolwiek sensowną alternatywą dla każdego


@assninja: a ja niby tak? gdzie to wyczytałeś :)

nie przejedziesz każdym EV, jakieś Zoe czy Leaf odpadają, ale teslą spokojnie. Ty oczywiście jechałeś MPK?


aaa no to super, idę jutro po teslę która kosztuje ze 4-5x więcej niż mój trasowy dieselek, tam żebym następnym razem jak pojadę gdzieś dalej (a zdarza mi się) to będzę się
  • Odpowiedz
która kosztuje ze 4-5x więcej niż mój trasowy dieselek


@Ligniperdus: ty chyba dawno cen nowych aut nie sprawdzałeś.

W skali roku dłużej twój dieselek stoi na stacjach niż tesla, bo ta się ładuje gdy śpię :)
  • Odpowiedz