Wpis z mikrobloga

Jadę właśnie MPK odebrać samochód z serwisu. Autobus przesiadkowy oczywiście mi uciekł, bo pierwszy miał opóźnienie i na kolejny kwitłem na przystanku pół godziny. Przejechanie 10 km zajmie mi 1,5h. XD

Nie wierzcie ludziom, którzy twierdzą, że samochód w dużym mieście jest bez sensu. Następnym razem biorę Ubera niezależnie od ceny.

#samochody #mpk #ztm #zbiorkom #patologiazmiasta
  • 92
  • Odpowiedz
@Tja88 hah, raz do lekarza wybralem@się autobusem z przesiadką, bo żona wzięła auto, a drugi też niedostępny. No i co? Jajco, pierwszy był o czasie, ale drugi w ogóle nie przyjechał i się spóźniłem. Jak na kilka@lat człowiek chce użyć komunikacji miejsckiej to zawsze coś. (Gdynia)
  • Odpowiedz
@Tja88: podstawowy blad, ostatnio jechalem komunikacja z 12 lat temu do techbazy, jak cos sie zesra/nie ma fury/transportu to wlatuje taryfa nawet bez sekundy rozmyslan
  • Odpowiedz
Przejechanie 10 km zajmie mi 1,5h

przecież to oczywiste, że autem zawsze jest szybciej. Tylko biedaki, co nie mają aut twierdzą inaczej


@macan: Jeżeli w dużym mieście przejechanie 10KM zajeło mu 1,5h to znaczy że albo miał ultra pecha albo był na obrzeżach/strefie 2. To jest po prostu teraz fizycznie nie możliwe by w dobrze skomunikowanym dużym mieście tyle to zajęło bez awarii. No nie jest nawet kwestia czy ty masz
  • Odpowiedz
  • 1
ale powiedz, ze poszedles z buta a nie czekales te pol godziny ()


@plazma: Rozważałem objechanie rowerem szosowym, ale z serwisu chciałem jechać prosto do pracy, więc odpuściłem. Gdybym wiedział, że wyjdzie jak wyjdzie, to bym pewnie pojechał rowerem, następnie do mieszkania na prysznic i do pracy.
  • Odpowiedz
  • 1
Korzystając z metra w 20 minut jestem w pracy

z drugiej strony Wisły


@teslamodels: Metro pod Wisłą szeroką na 200 m jedzie 20 minut? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
przecież to oczywiste, że autem zawsze jest szybciej


@macan: nie zawsze. Spróbuj przejechać z jednego końca Warszawy na drugi w godzinach szczytu. Metrem szybciej
  • Odpowiedz
@macan Jest to oczywiste bo miasta są od początku do końca planowane pod samochody 6 pasmowe arterie w miastach węzły jak na autostradach, cykle świateł dostosowane do samochodów żeby za długo nie czekały. Wszystko kosztem innych uczestników i komunikacji żeby samochody miały więcej pasów, parkowanie najlepiej na chodniku, wyższe ograniczenia prędkości.

A nie powinno tak być i jak robi się coś żeby to zmienić chociażby robi się buspasy to samochodziarze w ryk.
  • Odpowiedz
@Tja88 jak kiedyś jeszcze jeździłem do biura 30km - auto mi się zepsuło i pojechałem autobusem 3 przesiadki 1,5-2h zamiast 25min.
Powiedziałem szefowi że nigdy więcej. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
przecież to oczywiste, że autem zawsze jest szybciej. Tylko biedaki, co nie mają aut twierdzą inaczej


@macan: Ostatnio musiałem kilka dni pracować z biura na drugim końcu Warszawy - świadomie wybrałem komunikację miejską. Metrem jechałem 20 minut + 2x5 minut na dojście od i do stacji (Bemowo-Wileniak). W dzień roboczy jadąc autem o 9.00 i 17.00 nawet karetką na sygnale bym nie wykręcił takiego czasu. Stać mnie na posiadanie auta, ale
  • Odpowiedz
Jest to oczywiste bo miasta są od początku do końca planowane pod samochody 6 pasmowe arterie w miastach węzły jak na autostradach


@Szalom: Ta, bez kitu, kilkaset lat temu planowali europejskie miasta juz pod samochody xD Komus chyba za bardzo wjechal reddit i amerykocentryzm.
  • Odpowiedz