Wpis z mikrobloga

Jadę właśnie MPK odebrać samochód z serwisu. Autobus przesiadkowy oczywiście mi uciekł, bo pierwszy miał opóźnienie i na kolejny kwitłem na przystanku pół godziny. Przejechanie 10 km zajmie mi 1,5h. XD

Nie wierzcie ludziom, którzy twierdzą, że samochód w dużym mieście jest bez sensu. Następnym razem biorę Ubera niezależnie od ceny.

#samochody #mpk #ztm #zbiorkom #patologiazmiasta
  • 92
  • Odpowiedz
@Piotropatra: Jeździsz na powietrze? Parkingi w centrum są za darmo? Samo parkowanie w centrum to jest 300 zł/msc. I sam wspominasz, że utrzymanie to 1k rocznie jak nie było awarii. W gruziku za 4k to mało prawdopodobne.

@Fenol zgodnie zgodnie z tą logiką jak raz samochód będzie miał awarie to powinieneś go sprzedać i z buta chodzić, bo raz straciłeś 50 minut swojego cennego życia
  • Odpowiedz
@KrolJulian jeździłem 1.9 diselkiem przez 6 lat nie było większego wydatki mechanicznego niż 450zl (rozrząd) ;) 5l spalania. Ja mowie tylko o swoim przypadku dojazdu 30-40k w jedną stronę do roboty przez parę lat. Takie byly moje realne koszta.
Parking - jak bym miał jeździć do roboty do miasta i jeszcze płacić za parkowanie to bym nie jeździł ;p
  • Odpowiedz
  • 0
@KrolJulian osobiście nie znam wielu ludzi, co codziennie jedzie do miasta i parkuje na płatnym miejscu przez ~8h. Większość jednak jedzie do pracy gdzie miejsce jest zwykle zapewnione na parkingu dla pracowników. Ale jak napisałem - to może być stronnicza opinia.

Przed zakupem samochodu oczywiście, że zrobiłem podliczenie co bardziej się opłaca. Rzeczywiście, samochód wyszedł drożej - o 50 PLN niż bilet na zbiorkom xD tylko czas i wygoda jazdy jednak przewyższa
  • Odpowiedz
@macan zalezy jeszcze gdzie sie mieszka i gdzie dojeżdża. Jak wpadne z raz do roku do stolicy to komunikacją da się dojechac wszedzie i szybko, tam do miasta samochód to wręcz udręka. Niestety w większością przypadków samochód wygrywa.
  • Odpowiedz
Nie wierzcie ludziom, którzy twierdzą, że samochód w dużym mieście jest bez sensu


@Tja88: Zależy. Jak w mieście jest tramwaj i jeździ się głownie w godzinach szczytu to potrafi wyjść podobnie lub nieznacznie szybciej. Busy to faktycznie rak
  • Odpowiedz
Katowice i aglomeracja Śląska są dobrze skomunikowane pod auto. Sam używam auta i zbiorkomu 50/50 ze względu na płatne parkowanie i pracę w centrum z jednej strony, wypady za miasto, zakupy, załatwianie spraw na szybko z drugiej.
  • Odpowiedz
@Tja88: to prawda, u mnie pierwszy raz w życiu sprawdza się transport publiczny bo z tego #!$%@? mordoru wyjechać samochodem to tragedia, a skm jedzie troche szybciej
TAK CZY SIAK ZACZAL SIE SEZON NA BRUDASOW CO SMIERDZA POTEM WIEC WRACAM DO JAZDY SAMOCHODEM ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Tja88: no jak jest jakaś mała mieścina to na bank samochód lepiej. Ja natomiast wczoraj podjechałem z Nowosądeckiej na Cmentarz podgórski w KRK, z przesiadką, w 25 minut, a samochodem z serwisu wracałem 35 XD z miejsca na miejsce LOL
Jeszcze wziąłem krótszą drogę samochodem. W KRK na bank jest lepiej się poruszać trajką, problem w tym, że nie ma jej wszędzie ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz