Wpis z mikrobloga

Jadę właśnie MPK odebrać samochód z serwisu. Autobus przesiadkowy oczywiście mi uciekł, bo pierwszy miał opóźnienie i na kolejny kwitłem na przystanku pół godziny. Przejechanie 10 km zajmie mi 1,5h. XD

Nie wierzcie ludziom, którzy twierdzą, że samochód w dużym mieście jest bez sensu. Następnym razem biorę Ubera niezależnie od ceny.

#samochody #mpk #ztm #zbiorkom #patologiazmiasta
  • 93
  • Odpowiedz
@kishibashi: Fajne bajeczki ale zostałeś już wcześniej zaorany tekstem i nieprzewidywalnej i długo jadącym zbiorkomie, więc nie wiem po co powtarzasz obalone argumenty.

Skrajne osoby, które opisałeś są odpowiednikiem przegrywów życiowych, którzy uważają, że auto nie jest nikomu potrzebne, bo oni tylko chleją wieczorami w pobliskim pubie i nie mają żadnych ambicji życiowych ani hobby
  • Odpowiedz
Nie wierzcie ludziom, którzy twierdzą, że samochód w dużym mieście jest bez sensu.

@Tja88: Staje się coraz mniej użyteczny przez to, że każdy grat może wyjechać na drogę i ją korkować.

przecież to oczywiste, że autem zawsze jest szybciej. Tylko biedaki, co nie mają aut twierdzą inaczej

@macan: Zgoda w 100%, dlatego jestem za strefą SCT, ale taką w wersji hardcore, gdzie po mieście mogą poruszać się auta
  • Odpowiedz
Nie wierzcie ludziom, którzy twierdzą, że samochód w dużym mieście jest bez sensu.


@Tja88: samochód w dużym mieście z dobrą komunikacją jest bez sensu, problem pojawia się wtedy kiedy ludzie okłamują się że którekolwiek miasto w Polsce ma dobrą komunikację, jedynie warszawa ma słabą, o reszcie szkoda nawet wspominać
  • Odpowiedz
problem pojawia się wtedy kiedy ludzie okłamują się że którekolwiek miasto w Polsce ma dobrą komunikację, jedynie warszawa ma słabą, o reszcie szkoda nawet wspominać


@patatier: zacytuję samego siebie, edytowałem komentarz i chyba Ci umknął ten fragment
  • Odpowiedz
@Deska_o0 najwyraźniej. Niemniej widać w kraju przewagę żarliwych stronników ograniczenia ruchu samochodowego jednocześnie jakoś niezbyt wygadanych na temat rozwoju transportu publicznego.
  • Odpowiedz
@Tja88: zbiorkomem jest szybciej jak jedziesz z dobrze skomunikowanego miejsca do dobrze skomunikowanego miejsca w godzinach szczytu, Czytaj tramwajem, który ma wydzielone torowisko, bez przesiadek (chyba że jest co kilka minut), a samochody stoją w korku. Chyba, że mówimy o metrze czy bezkolizyjnym tramwajem (jak pestka w Poznaniu) to wtedy zbiorkomem zazwyczaj jest szybciej przez cały dzień.
Autobusem szybciej może być tylko wtedy gdy buspasem wymija korki. Autobusy to biedakomunikacja.
  • Odpowiedz
@kishibashi: test na inteligencję xd aleś wymyślił, intelektualisto.

Jeżdżę komunikacją miejską jak mam sporo czasu i sobie chilluje, jadę na piwko, albo większość trasy chcę sobie z buta przebyć. Wolę jeździć rowerem miejskim, albo swoim własnym, bo to już w ogóle jest super.

Jednak samochód się przydaje jeśli chcesz się gdzieś szybko przemieścić. Szybko i pewnie, a nie zastanawiając się, czy czasem tramwaj z torów nie wypadnie i będziesz 1h później na
  • Odpowiedz
@Tja88: Do serwisu mam trochę bliżej bo 6-7km ale zawsze idę na nogach. Godzinka spaceru, a nie muszę się pitolić z komunikacją, przesiadkami, dostosować się do rozkładu itd. Jak mi się bardzo spieszy to wynajmuję sobie hulajnogę i jest trochę sprawniej.
  • Odpowiedz
Tak mieszkam, że czasem mi wygodniej busem, bo buspas, jak ładnie, to rowerem, a w wiele miejsc najlepiej samochodem. I trochę nie wiem o co srać żarem między sobą.
  • Odpowiedz
  • 1
To się zdecyduj, czy żyjesz w mieście, czy musisz jechać z przesiadką autobusem do centrum i autobusy jeżdżą do ciebie raz na godzinę


@wstanczyk: Mieszkam w centrum Wrocka, a serwis jest 10 km od centrum.
  • Odpowiedz