Wpis z mikrobloga

Czy w dużych Polskich miastach to jest normalne, że w Ciepłe dni w częściach wspólnych są sami ukraińcy? W sensie Polacy zjeżdżają na wieś do siebie, a w jakichś parkach, na mieście nie słychać polskiego języka? Nie wiem ostatnio tak, źle było podczas pandemii ( ͡° ͜ʖ ͡°) kurna widzisz osobę w swoim wieku na mieście i na 90% w weekend to ukrainiec. Szczerze to pierdziele płacić gruby sos, za mieszkanie w wojewódzkim, żeby w Weekend nie słyszeć polskiej mowy. Tylko krzyki niezintegrowanych ukraińców grillujących w parkach pod wpływem. Proszę powiedzcie, że w innych miastach jest lepiej, i że tylko miasto kuby midla jest takie #!$%@?. Bo zapytany ukrainiec odpowiedział mi, że we wszystkich dużych miastach w PL jest tak samo i że nowa rzeczywistość i mam się przyzwyczaić. Już #!$%@?ąc od tego, że przechodząc obok placu zabaw nikt nie mówi po polsku dzieci tylko angielski / ukraiński.

#nieruchomosci #ukraina #wroclaw #lodz #warszawa #krakow #gdansk
  • 128
  • Odpowiedz
@crewlove: Dokładnie ja tu widzę karawanę, na której czele jedzie jakiś Oleg Urusem, a cała gra polega na tym jak wykorzystać dziury w systemie, i życie na granicy UE, a w razie porażki #!$%@?ć gdzieś gdzie nie ma ekstradycji. Ale jeśli ludzie znają ukraińców tylko z telewizji tvn, to mogą mieć zdanie jak niektórzy w komentarzach.
  • Odpowiedz
@barber-barberski: XD tak i niesamowicie mnie to wkurza #lodz here
Arturowek w weekend to jest ogólnie 99% Ukrainy którzy mieszkają obok w lasku w hotelach pracowniczych. Arturowek to jedna wielka pijalnia i grillownia ukraińska
Park na zdrowiu na polanach sami Ukraińcy z wyjątkiem placu zabaw gdzie można jeszcze spotkać Polaków
  • Odpowiedz
myk ukrainiec za 20 razem cię to już zaczyna wkurzać


@barber-barberski: dlaczego cię to wkurza? Co za różnica czy to Polak, Ukrainiec, Taj czy Chińczyk? Póki nikomu nie robi szkody to to jest człowiek, jak każdy inny. On nie może tu być, bo się urodził w innym miejscu świata?
  • Odpowiedz
@SuicideLeopard: Aj #!$%@? mów mi więcej ale i tak ludzie napiszą, że zmyślasz w innej Łodzi byłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°), że ruskie IP masz. Wiączyń i Grotniki w poszukiwaniu spokoju tam jeszcze ich macki nie sięgneły. Ale kurna 50km do lasu autostradą dajcie spokój.
  • Odpowiedz
Takiego #!$%@? to dawno nie słyszałem xD Powiedz wszystkim Polakom, którzy wyjeżdzali do UK, że są polskimi odpadami, bo gadali do siebie po polsku w UK.


@Maly_Jasio: bylem na emigracji i normalnie rozmawialem z rodzinką w sklepach czy muzeach po lokalsowemu. To element integracji, ale też i nauki lokalnego języka. Co innego jak jedziesz na wakacje, a co innego jak planujesz zostać w danym miejscu minimum 5 lat.
Tobie natomiast widzę
  • Odpowiedz
Nadal lepsi Ukraińcy niż bezproduktywni obywatele jak ty.


@Murasame: wkladam do budzetu wiecej niz 90% ruskich ukraincow. A przez cala kariere pewnie i 99,5% wiecej.
  • Odpowiedz
ci co przyjechali po 2022 kompletnie sie nie integruja z tkanka polska


@crewlove: mam przeciwne wrażenie, bo znam wiele spoko par, które powstały w ten sposób. Mało odróżnialni od zwykłych Polaków poza akcentem, więc pewnie na ulicy głównie zauważasz tych co się nie integrują, bo oni się wyróżniają, a tych co się integrują w ogóle nie odróżniasz od Polaków
  • Odpowiedz
@barber-barberski: @goferek Krakow - Zakrzowek.
W weekend czy w dzien roboczy - rzesza ukraincow. Drą ryja a z glosnikow JBL leci jakis ukrainski hip hop.

jest dramat, porejestrowali auta z polskimi blachami przez co wydaje sie, ze jest ich mniej a de facto polak czuje sie w swoim kraju jakby byl w mniejszosci.
dddobranoc - @barber-barberski:  @goferek Krakow - Zakrzowek.
W weekend czy w dzien r...

źródło: 16993

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bananek2: a to ciekawe akurat, bo po sobie i po swoim otoczeniu zauwazam kompletnie odwrotna sytuacje. Ci przed 2022 faktycznie na tyle sie czesto zintegrowali, ze ich nie rozpoznasz, co najwyzej czasami po akcencie. Ci z rzutu po 2022 w mojej opinii wygladaja zupelnie odwrotnie, tylko wlasne grupy.

No ale tak, to jest dosc subiektywna i ograniczona proba.
  • Odpowiedz
Wtedy o miejsce pracy będziesz się bić z tańszym Ukraińcem, a i mieszkania tanio nie kupisz, bo Twoje możliwości przebije syn ukraińskiego oligarchy, albo fundusz inwestycyjny.


@Dlkvv: Jezu to ile tych synów mają ci oligarchowie? Dziesiątki tysięcy, że będą mili wpływ na rynek mieszkaniowy xD?
  • Odpowiedz
@barber-barberski: a co oni wam takiego robią, że rozmawiają w swoim języku? chyba nikt z was nie był nigdy za naszą zachodnią granicą, gdzie np na dworcu w mieście strach na pociąg czekać, bo tyle jest nieciekawych imigrantow xd
@crewlove no nie wiem czy chciałbym się integrować z kimś, kto za samo mówienie we własnym jezyku juz mnie nienawidzi
  • Odpowiedz
@zbigniew23: Ja znam normalny ichni middleclass ci pre 2022 posprzedawali wszystko na ukrainie i pokupowali mieszkania i pozakładali biznesy mając rodzinę często gęsto w rosji, bo ludzie zdaje się niepamiętają dokąd ukraińcy wyjeżdżali za chlebem od upadku ZSRR, i widzą 2 kolory kiedy rzeczywistość jest szara jak strefa w której dzałają ukraińcy.
  • Odpowiedz