Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci
Dlaczego ktokolwiek kupuje mieszkania w Polsce kiedy istnieją nieruchomości we Włoszech i Hiszpani?
Tak wiem praca, ale przecież 80% ludzi na wykopie ma pracę zdalną więc co za problem.
Podobne mieszkanie w podobnym standardzie w Polsce nawet w mieście powiatowym kosztuje 6x tyle.
Argument nr 2 mam rodzinę w Polsce. To namów rodzinę na wyjazd do Włoch. W Polsce przez 7 miesięcy listopada rocznie każdy w końcu dostanie depresji i magik wleci, tyle z tej rodziny zostanie.
Z resztą nie wiem kogo ja prubuje przekonać, kto ma chodź trochę oleju w głowie ani przez chwilę nie rozważa mieszkania w Polsce mając możliwość zamieszkać nad Morzem Śródziemnym
Oltwk93 - #nieruchomosci
Dlaczego ktokolwiek kupuje mieszkania w Polsce kiedy istniej...

źródło: Screenshot_20240612_151810

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Oltwk93:
1) Tylko w Polsce mogę mówić po polsku (ojczysty > C1/C2 w angielskim > kaleczenie po włosku/hiszpańsku)
2) Mając dzieci jeśli chcesz żeby się normalnie rozwijały to powinieneś zapewnić im stabilne środowisko a nie ciągać jak nomada po nieznanych krainach i różnych językach (których się nie nauczy wystarczająco dobrze przy ciągłej zmianie edukacji - bo zdecyduj się czy będziesz analizował Lalkę Prusa czy jakieś smuty Dantego)
  • Odpowiedz
Dlaczego ktokolwiek kupuje mieszkania w Polsce kiedy istnieją nieruchomości we Włoszech i Hiszpani?


@Oltwk93: nikt normalny nie kupi mieszkania w Hiszpanii gdzie grupa dzikusów gdy tam nie mieszkasz przewierci zamek i zabierze mieszkanie i nic z tym nie zrobisz
  • Odpowiedz
  • 1
@PfefferWerfer: dzieci w nowym środowisku szybciej się rozwijają a w Polsce z powodu okropnej pogody przez 7 miesięcy to dziecko dostanie depresji i się wyloguje a na Sardynii w listopadzie będzie się bawić z kolegami na boisku
  • Odpowiedz
@Oltwk93: To teraz poszukaj sobie jeszcze nieruchomości w miastach "powiatowych" we Włoszech i np. w nowym budownictwie to się zdziwisz. We Włoszech jest mnóstwo wyludniających się miejscowości ze starym budownictwem i żeby doprowadzić takie nieruchomości do ładu potrzebowałabyś 2-3 razy tyle ile kosztuje samo mieszkanie. Ciężko jest też porównywać te rynki, bo tam budowało się normalne mieszkanie 100-150 mkw., a u nas kurniki.
  • Odpowiedz
dzieci w nowym środowisku szybciej się rozwijają


@Oltwk93: Jeśli jest to bliskie kulturowo środowisko, jeśli jest kompletnie różne to skończy jako outsider niepotrafiący się komunikować. Takie ruchy możesz robić do 3-5 roku życia gdy dzieci specjalnie nie używają języka w interakcjach, potem dajesz mu jedynie gigantyczny handicap który przeszkadza a nie pomaga w rozwoju.

w Polsce z powodu okropnej pogody przez 7 miesięcy to dziecko dostanie
  • Odpowiedz
@Oltwk93: w Polsce w mniejszych miejscowościach też spokojnie można kupić dom w takiej cenie.

Zresztą jak tak patrzę to do najbliższego wielkiego miasta z tego Tissi jest strasznie daleko. To już bym se wolał na jakiejś wsi 50km od Krakowa albo Wrocławia zamieszkać. Poza tym we Włoszech nie ma dobrze płatnej pracy zdalnej.
  • Odpowiedz
Z resztą nie wiem kogo ja prubuje przekonać, kto ma chodź trochę oleju w głowie ani przez chwilę nie rozważa mieszkania w Polsce mając możliwość zamieszkać nad Morzem Śródziemnym


@Oltwk93: to co ty jeszcze w tej polszy robisz?
  • Odpowiedz
strasznie daleko 9km xD


@Oltwk93: ta, do miasta porównywalnego populacją do Suwałek xdd

Właściwie to się dziwię że wrzucasz takie drogie włoskie mieszkania, jak tam spokojnie można znaleźć mieszkania za 1Euro, trzeba tylko wyremontować. Włochy się kończą.
  • Odpowiedz