Wpis z mikrobloga

Moja praca nie jest prawdziwa.
Prawdziwą pracę ma lekarz, budowlaniec, stolarz, pielęgniarka, rolnik albo policjant.
Lekarz leczy ludzi. Przychodzi do niego człowiek, on mu wycina guza, i człowiek jest zdrowy.
Budowlaniec stawia budynki w których potem dziesiątki lat mieszkają ludzie. Albo drogi po których setki lat jeżdżą ludzie.
Policjant łapię zabójców i złodziei. Odcina od gałęzi prawdziwych ludzi w prawdziwym lesie.
Rolnik wyciąga z kieszeni prawdziwe jabłko i je zjada, po czym defekuje na pole żeby użyźnic matkę naturę produktem swoich jelit. Rolnik jest #!$%@?ą personifikacją kręgu życia.
A taki informatyk, księgowy, programista czy innych #!$%@? wie co korpolud, jest #!$%@? mięsnym komputerem. Wpisuje jakieś iksy dupiksy do jakiejś wirtualnej rzeczywistości, i potem się wiświetlają diodki i numerki na komputerach w innej stronie świata. Zdepoloyowałeś sobie jakieś elektrony na dysku twardym w londynie, po czym #!$%@? z nimi, już nie są potrzebne. Nowa wesja, updacik, piszesz jakieś linie kodu bez których świat może się obejść. Za dwa lata nikt nie będzie o tym pamiętał.
A taki księgowy? Wpisuje w Excela jakieś litanie cyferek, żeby pan bóg księgowy członek z wiejskiej ich nigdy, przenigdy nie przeczytał. Te cyferki pojawiają się na jakichś nośnikach magnetycznych tylko po to żeby za dwa lata stamtęd znikąć. Żeby zaspokoić nienasycone pragnienie bożka-magnetożka i jego wieczną sztywną chuć na strumienie zer i jedynek.

Nawet nie będę zaczynał mówić o jakichś gówno PMach, czy innych menadżerach od spraw wysrania softu na produkcję. Rozumiecie że ktoś za to płaci? Za wiosłowanie na rzecej pełnej elektronów, witrualnym diamentowym wiosłem?

Co to #!$%@? jest ja się pytam? Po #!$%@? taki człowiek w ogóle zużywa tlen i benzodiazepiny?

Więcej info jutro po 16.

#pracbaza #kolchoz #it #programowanie #korposwiat #niedzielawieczur
  • 32
  • Odpowiedz
Lekarz leczy ludzi. Przychodzi do niego człowiek, on mu wycina guza, i człowiek jest zdrowy.


@dariusz44: w sumie to gowno prawda, większość lekarzy zadaje kilka pytan i wypisuje recepty I L4, moznaby ich bardzo łatwo zastąpić AI lub chatbotem już w tym momencie
  • Odpowiedz
Co z rodzinnymi. Idzie człowiek z gilem w nosie, a ten mówi - ma Pan arysto gila w nosie. Rutinoscorbin i witamina D, 7 dni zwolnienia. Następny!


@arysto2011: On też wydatnie pomaga ludziom. Dzięki niemu mogą na spokojnie ogarnąć remont łazienki.
  • Odpowiedz
  • 5
@dariusz44 Fugayzi, fugazi. It's a whazy. It's a woozie. It's fairy dust. It doesn't exist. It's never landed. It is no matter. It's not on the elemental chart. It's not fucking real.
  • Odpowiedz
@dariusz44: mam takie same odczucia + poczucie strasznej nienaturalności swojej pracy. Siedzę godzinami przed świecącym pudłem i wciskam przyciski, wzrok nieruchomo praktycznie do przodu, 95% ciała nieruchome, w pomieszczeniu i cieniu, bo jak słońce to widać refleksy na ekranie. Zupełnie nienaturalne.
  • Odpowiedz
@dariusz44 nie napisze, gdzie pracuje, ale nie jest to IT. Jestem tu z przypadku, nigdy nie chciałem wykonywać tego zawodu. Nie cieszy się on popularnością w społeczeństwie, ale ludzie, którzy pracują na tym samym stanowisku, mają się za wyjątkowych. A ja rozumiem, że jestem robolem, który dokręca śrubki w fabryce krzeseł, tylko zamiast śrubek w krzesłach klikam coś na komputerze, z czego w 80% jest niewielki zysk dla społeczeństwa. Na krześle chociaż
  • Odpowiedz
Co to #!$%@? jest ja się pytam? Po #!$%@? taki człowiek w ogóle zużywa tlen i benzodiazepiny?


@dariusz44: to teraz wyobraź sobie, że nagle przestajemy używać rzeczy, w których zawarty jest program komputerowy. Jak myślisz, co się stanie z naszą cywilizacją?

czuję to samo.


@cyfron_v2: @assninja @ThirtyDoorKey @Riiuku @Pasterz30 @Piesa @Pentylion @pogromca_przegrywow
To poszukajcie sobie projektów, które coś znaczą. Np programowanie urządzeń diagnostycznych (typu tomokomputer, czy inne urządzenia medyczne), w
  • Odpowiedz
@dariusz44 przecież ten "mięsny komputer" też może programować jakieś moduły do samolotów/samochodów/pociągów, które będą używane przez miliony osób i przez dziesiątki lat, albo oprogramowanie do urządzeń, które będą pomagały lekarzom wycinać guzy, budowlańcom budować domy, a policjantom łapać przestępców
  • Odpowiedz
@dariusz44: jesteś ograniczony i bzdury pleciesz. Myślisz, że w jaki sposob taki architekt robi projekt budynku, żeby budowlaniec mógł go zbudować? Ołówkiem na papierze? Zatrzymałeś się chłopie w rozwoju.
Podpowiem Ci - robi to oprogramowaniem stworzonym przez programistów.
  • Odpowiedz
@dariusz44: mnie przeraża że ludzie konsumują pracę takich ludzi a niektórzy nawet za to płacą. Taki wykop na przykład, nikomu niepotrzebna strona gdzie są różne "ciekawe" osoby albo dwa ekstrema które szczekają na siebie. Po co to i kto za to płaci? xD
  • Odpowiedz