Wpis z mikrobloga

Kurcze strasznie mi szkoda tych wietnamczyków. Oni są idealnym przykładem na to jak powinna wyglącać imigracja. Słyszeliście żeby, któryś coś odj***ł? Mega fajni ludzie, sympatyczni, pracowici. Żyją po swojemu jednocześnie nie przeszkadzając innym. Jak ktoś mnie pyta gdzie powinniśmy szukać imigrantów to mówię, że właśnie tam, wśród takich ludzi. A jak słyszę, że mamy szukać kogoś kto jest nam "bliski kulturowo" to sobie zawsze zestawiam takiego wietnamczyka z ukraińcem i już wiem, że taka osoba bredzi.
#warszawa #imigranci
  • 74
  • Odpowiedz
@Hetman_Wielki_Koronny: Gdybyś miał tu tylu wietnamczyków ile jest ukraińców to też byś narzekał. Nie jest ich aż tak dużo więc nie są zauważalni i nie tworzą swoich zamkniętych społeczności przez co nie pojawia sie poczucie że to jakieś państwo w państwie. Ale zgadzam się, że tworzenie stereotypów jest łatwiejsze i oszczędza czas ;)
  • Odpowiedz
@Hetman_Wielki_Koronny: Mafia Wietnamska w latach 2007-2012 była największym producentem i hurtowym dystrybutorem marihuany w Polsce xD Obecnie są największym dystrybutorem podrobionej odzieży i kręcą grube wałki na VAT. A Wólka Kosowska to państwo w państwie.
  • Odpowiedz
  • 29
@magiczny_andrzej_z_kosmosu @TakiSobieLoginWykopowy

Mieszkam obok osiedla Za Żelazną Bramą, które swego czasu było nazywane "Vietnam Town", znam wielu wietnamczyków, z wieloma chodziłem do szkoły i wszyscy dobrze mówili po polsku, ci młodzi co już tutaj się urodzili, normalnie studiowali, robią kariery. Starsi ciągle prowadzą te swoje małe biznesy, ale jeszcze nie spotkałem wietnamczyka, który nie mówi choć trochę po polsku.
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

  • 6
@TakiSobieLoginWykopowy Byłem jakiś czas temu w wietnamskiej knajpie. W trakcie jedzenia podeszła do mnie 5-letnia córka właścicieli i zaczęła sobie gadać. Płynną polszczyzną, z polskim imieniem, chodząca do polskiego przedszkola.

Tymczasem spotykałem Ukraińców mieszkających 3 lata w Polsce i wciąż naparzającym do mnie czystym rosyjskim, bez najmniejszej nawet próby wtrącenia choć minimum polszczyzny, i jeszcze oczekując, że ich rozumiem.
  • Odpowiedz
@Hetman_Wielki_Koronny: jakie konkretnie prace wykonują ci Wietnamczycy bez których państwo będzie w gorszej sytuacji? nie asymilują się tak jak Ukraińcy, wszyscy pracują w swoich własnych biznesikach. Potrzebujemy imigrantów żeby pracowali w zawodach do których brakuje ludzi, na budowie, na kasach w sklepach spożywczych, tam nie widać Wietnamczyków, widać za to Ukraińców. I nie mam nic przeciwko Wietnamczykom, po prostu porównanie z dupy, bo państwo sobie poradzi bez ich knajp i sklepików
  • Odpowiedz
oczywiście, że nie, wystarczy arbeit i podatki a jak nikomu nie szkodzi to niech sobie żyje jak chce, i nic ci do tego


@aa-aa: przesada. Wszytko zależy od liczebności.
Nie zasymilowane grupy społeczne żyjące w obrębie jednego kraju to tykającą bomba.
Tu i teraz jest miło i przyjemnie ale podział kulturowy można wykorzystać na wiele sposobów.
Zbyt wąsko patrzysz na grupy etniczne i z pewnością bez kontekstu na bezpieczeństwo.
  • Odpowiedz
@TakiSobieLoginWykopowy: te różne wietnamczyki nie stanowią żadnego zagrożenia, pod kątem bezpieczeństwa to trzeba patrzeć na tych różnych arabów i pół Afryki którą niemcy ściągali żeby im dawać zasiłki
  • Odpowiedz
te różne wietnamczyki nie stanowią żadnego zagrożenia, pod kątem bezpieczeństwa to trzeba patrzeć na tych różnych arabów i pół Afryki którą niemcy ściągali żeby im dawać zasiłki


@aa-aa: racja. W przypadku turasow mieli nadzieję, że proces przebiegnie szybciej
  • Odpowiedz